taikatalvi taikatalvi komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásna kniha

29.06.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Túto knihu som si kúpila na blind, hoci som približne vedela čo očakávať, od tohto autora som čítala aj knihu Tma a tiež sa mi veľmi páčila. Čo povedať k Trhline? Táto kniha ma tak chytila, že keď som ju večer unavená začala čítať v posteli, okamžite som ožila, doslova ma "zdvihla". Chcela som viac a viac vedieť ako bude dej pokračovať...Karika má dar tak vtiahnúť do deja, opisy sú také živé a hoci som v okolí Nitry nikdy nebola, úplne som si predstavovala tie dedinky a cesty ako v knihe. Pri tejto knihe som sa naozaj bála. Budem sa báť ísť do lesa...a v zime už nepôjdem nikdy...Možno si poviete že je to len fikcia, ale...- čo ak nie?

05.01.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Top kniha ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie. Čítala som už niekoľkokrát a čítať vždy budem.

06.08.2023 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Majstrovské dielo. Myslela som si, že sa v tom budem zo začiatku strácať- veľa postáv, prepletené osudy ale ono sa to potom tak vykryštalizovalo, že nič tam nebolo zbytočné, ani jedna postava, ani jedna veta. Úžasná kniha, bude mať čestné miesto v mojej knižnici.

22.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Takže- som rada, že som knihu už prečítala, hoci nemám rada, keď je okolo nejakej knihy taký brutálny hype, lebo potom šípim, že to bude hovadina. Kniha na mňa vyskakovala všade, na fórach, blogerky ju mali všade na poličkách, čítali, proste všade bola! Tak som si ju konečne požičala z knižnice. Začnem tým, čo sa mi veľmi páčilo - opisy prírody boli brutálne, ja som sa tak vžila do života v tých močiaroch, že som hltala každú stranu s opismi prírody, živočíchov, predstavovala som si tú rieku, krása. Fandila som Kyi celý čas. Dokonca som si aj poplakala. A potom prišiel ten záver, kde vlastne zistíte, že vaša hrdinka je všetko možné, len nie tá, za čo ste ju mali. A to ma nasralo. Zbytočne tam bola pchaná tá vražda, neviem na čo myslela autorka keď písala ten záver, proste NIE NIE NIE a ešte raz NIE! Otras koniec knihy. Chcela som knihu odporučať ďalej ale neviem čo mám povedať človeku keď ju odporučim- je nadherná ale koniec je na dve veci? Škoda.

28.01.2022 3 z 5

Hotelík na Islande Hotelík na Islande Julie Caplin

No, určite zlepšenie po Cukrárni v Paríži. Chystám sa prečítať všetky v poradí a je to veľmi príjemné oddychové čítanie. Hotelík v Islande mi poskytol kvalitnú dávku hygge a prekrásnych opisov. Teším sa na Pláž v Chorvátsku!

12.08.2023 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Mám ju v origináli, v ruštine, už od detstva ju mne a sestre čítala mamka. Zahryzol sa do nej zub času, je aj trošku počmáraná, ale je to môj veľký poklad. Dúfam, že raz z nej budem čítať mojim deťom :) Nádherná kniha a krásne príbehy. Ilustrácie sú krásne.

06.01.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mne sa to páčilo, časti s Veternicou boli fajn, pri tých filozofických častiach som musela zbystriť pozornosť (na toto veľmi nie som) aby som sa nestratila ale držalo ma to v napätí celý čas. O to viac dodá na napätí to, ak tie časti Slovenska poznáte, viete si tú babku pri ceste predstaviť.

25.10.2020 4 z 5

Zbojníkova dcéra Ronja Zbojníkova dcéra Ronja Astrid Lindgren

Krásne, aj keď som sa k tejto knihe dostala ako dospelá, je to krásny príbeh, cítiť z toho ako Škandinávci berú prírodu tak- inak :) Aj napriek môjmu veku mala pre mňa kniha čaro a napínavo som čakala, čo bude ďalej. Ak raz budem mať deti tak im túto knihu prečítam :)

20.04.2019 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna zo Zeleného domu je klasika, patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy. Annine príhody ma rozosmievali keď som mala 15, a aj teraz, keď mám 34 :)

30.08.2021 5 z 5

Letné svetlo a potom príde noc Letné svetlo a potom príde noc Jón Kalman Stefánsson

Úchvatná kniha... ako život sám. Prenesiete sa na Island, čas tam beží asi úplne inak ako u nás. Odporúčam. Je to poézia napísaná v próze!

01.01.2017 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Dejová linka fajn, oveľa lepšie ako Cukráreň v Paríži ktorá bola slabota. Knihu by som si užila viac, ale bohužiaľ kvôli rokom stráveným v japonskej firme ich vnímam inak ako sú opísaní v knihe a mám voči krajine averziu. Pre fanúšikov Japonska to ale musí byť veľmi príjemné čítanie :)

27.08.2023 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Táto kniha sa čítala sam, napínavé od začiatku do konca. Langdon nesklamal ;)

05.10.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nečakala som od tejto knihy nič, bola som pripravená na najhoršie. A kniha ma aj tak prekvapila. Je oveľa, oveľa horšia ako som sa domnievala. Steelová a Pilcherová sú oproti tomu laureátky na Nobelovu cenu za literatúru. Strašný brak.

10.03.2017 2 z 5

Domček v Írsku Domček v Írsku Julie Caplin

Tu mi tie postavy prišli vyslovene detinské na svoj vek a úplne trápne.... ten záver- Hannah ako veľký záchranca, všetci kus natvrdlí :D Verte mi, prečítala som všetky ktoré doposiaľ vyšli a viem že toto nie je žiadna hlboká literatúra ktorá človeku zmení život ale pri tomto dieli mi obočie vyskakovalo opovážlivo viackrát než pri iných dieloch...Inak som zvedavá dokedy spisovateľke táto zlatá baňa s nápadmi/lokalitami vydrží :) Pri jej knihách niekedy rozmýšľam že byť spisovateľkou v dnešnej dobe nie je možno až také ťažké, ako som si myslela...

21.04.2024 2 z 5

Chata vo Švajčiarsku Chata vo Švajčiarsku Julie Caplin

No, fajn oddychovka ale táto opäť slabšia zo série. Počkám si kým sa v knižnici objaví Domček v Írsku, dovtedy si oddýchnem opäť s trošku kvalitnejšou literatúrou ;)

28.09.2023 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Super, bavila som sa! Skvelé oddychové čítanie.

18.08.2023 4 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Úžasná kniha, celý čas čo som ju čítala, či som bola v práci, či v obchode, stále som spracovávala to čo som si prečítala, nové zistenia na každej strane. Prežívala som to s Beou, tak som dúfala, že sa jej podarí niečo nové zistiť, v hlave som spriadala nové scenáre ako to mohlo byť. Skvele spracovaná kniha, aj čo sa týka grafiky, aj obsahovo.

12.10.2022 5 z 5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Téma ktorá mala veľký potenciál a úplne dodžubaná. Ja už som od tohto autora čítala 2 knihy a som dosť sklamaná. Toto som ani nedočítala, skončila som na str. 63. Depkoidné, nezáživné. Téma mohla byť lepšie spracovaná, mohla to byť kniha ktorá Vám veľa ukáže. Táto mi ukazála že keď uvidím v kníhkupectve knihu Matta Haiga, tak si ju nekúpim.

05.05.2022 odpad!

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Moja najobľúbenejšia kniha, žiadna ju netromfla. Čítala som ju už niekoľkokrát po slovensky a aj v angličtine a vždy sa pri nej zasmejem. Je to taký smiechoplač, lebo je až kruto verná realite dnešnej byrokracie a Kocúrkova, v ktorom žijeme. Kniha, ktorú by mal raz za život každý prečítať.

02.01.2019 5 z 5