t.adm t.adm komentáře u knih

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Tři hvězdičky jsou kvůli stylu psaní, některým pasážím a chybám. Na druhou stranu, toto není kniha spisovatele, ale člověka, který to všechno zažil, podává nám svědectví o hrůzách, kterých se účastnil zpovzdálí, nebyl SS-manem, ale ani přímým vězněm, přestože byl Žid. Kniha je silná a je dobrým seznámením s chodem tábora mimo baráky a také s "Andělem smrti". Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

28.04.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šílené, šokující, neuvěřitelné!! Přesně jak píše Likandros, kniha by měla být v povinné četbě. Kniha, která ve vás zůstane ještě dlouho.

19.03.2017 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Kniha měla velmi dobrý nápad, líbil se mi moc konec (co se týče agentur i soukromých vztahů). Ale připadal mi příliš dlouhý. Také byl příliš detailní popis Školy pro volavky a jejich výcviku, či některé "romantické" scény. Kniha má být nejspíš i jakýmsi varováním před východem. Ale přesto mi pořád něco vadilo, připadalo mi to stále dokola, klišé ve vztahu hlavních hrdinů. Průměr.

19.03.2017 3 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Ze začátku jsem měla problém s čínskými jmény, ale později už žádné problémy nebyly. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a říkala jsem si, jo, bylo to fajn, ale dám 4 hvězdičky. Pak jsem si ale začala vybavovat krásné myšlenky knihy, jak vše do sebe zapadlo, vše bylo krásně dobarvené, asi to zní blbě, ale cítila jsem jakousi vnitřní vyrovnanost :D :)... Tato kniha není jen detektivním příběhem, je i možností nahlédnout do mysli tak významné osoby, jako byl náčelník Ti. Krása.

19.03.2017 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Častokrát jsem se ztrácela v ději a ne vždy jsem pochopila, co jak autor myslel. Ke konci jsem měla problém s množstvím jmen, takže jsem se často vracela. Ale jinak mě kniha velmi příjemně překvapila, příběh spíš průměrný, ale styl psaní naprosto úžasný. Pořád jsem se usmívala a i přes ne pozitivní téma jsem se u knihy opravdu smála. Jízlivé poznámky opravdu seděly :)

29.12.2016 4 z 5

Druhá Druhá Jiří Špaček

Sci-fi mě obvykle nebere, ale před knihou Druhá smekám.
,,Myslela jsem, že člověk se už nechová jako nejpřízemnějšími pudy posedlý barbar z lesa, a on to zatím jen dokonale skrýval."

30.08.2016 5 z 5

Pankrác právě teď : šukací hra o životě a smrti Pankrác právě teď : šukací hra o životě a smrti Jan Žáček

Nápad na příběh dobrý, sice nic originálního, ale i tak se příběh vyvíjel celkem slibně. Bohužel příliš velká míra perverze čtenářský požitek kazila. Takže něco jako porno na základech slibného příběhu. Bohužel i gramatické chyby. Přečteno za jeden den.

02.07.2016 2 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Pro každého je normálnost naprosto jiná věc. Pro zajatce to byla váha pod padesát kilo, všudepřítomné blechy, žádný stud, hlad a strach. Ovšem strach, který je zachvátil po zjištění, že mají opustit tyto své "jistoty" byl daleko horší. Ze začátku mne kniha moc nebavila, ale postupně začnete žít v Čangi spolu s hlavními hrdiny a stejně jako oni přestanete chápat okolní (normální) svět. A začnete stejně jako oni vzhlížet ke Králi.

22.06.2016 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

První půlka knihy mne nebavila vůbec, druhá byla už o něco zajímavější, ale pořád nic extra. Rozsáhlé popisy krajiny, někdy i předvídatelné situace. Člověk u ní nemusel moc přemýšlet, pohodová oddychovka po náročném dni. Za mě dvě hvězdičky.

24.05.2016 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přestože jsem věděla, že na knihu všichni pějí jen samou chválu, nechápala jsem proč. Přečetla jsem ji jedním dechem, někdy mě rozesmála, někdy mě rozplakala. Ale myslím, že změnila mé vnímání. Vnímání ostatních lidí, věcí, zážitků,... Skvost, doporučuji všem.

13.05.2016 5 z 5