syslomil syslomil komentáře u knih

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Napínavé, občas smutné a hlavně hodně mrazivé.

06.08.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Škoda, že je konec. Byly to nádherné příběhy, budou mi chybět. Strašně ráda bych četla pokračování. Jen bych si s koncem série chtěla postavy pamatovat takové, jaké byly v posledním díle, ne po šedesáti letech.

26.07.2019 5 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Nádherné vtipné ilustrace. Kdyby se kniha natáhla na 300 stránek, byla by to bomba :-)

22.08.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi čtivý příběh. Jen mě mrzí, že jsem se nedověděla, jak to s ní bylo dál.

12.05.2018 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Ze všech autorčiných knih se mi tato líbila nejméně. Vadil mi počáteční přístup policie k vyšetřování: oběť čekala někoho na večeři, tudíž on je tím vrahem. K čemu důkazy? Nebo proč se vůbec obtěžovat něco zjišťovat? Každý ví, že to udělal. Navíc mi děsně lezla na nervy Antoinette.

02.05.2018 3 z 5

Mraveniště Mraveniště Jitka Petřeková

Jedním slovem nádhera :-)

09.03.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Pěkná povídka, ale podle anotace jsem čekala více rozvinuté téma strašení v domě (kvůli němu jsem si vlastně knížku půjčila). Navíc to má otevřený konec. Která teorie byla ta správná? :-(

09.03.2018 4 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Vrahovo šílenství bylo popsáno tak věrohodně, že mě z toho mrazilo. Ale rozčilovalo mě, že 8letý kluk byl jediný, kdo pochopil, co se děje (nebo že se vůbec něco podivného děje). Lidi tam mizeli a umírali jak na běžícím páse a nikomu to nebylo divný. U nejmenovaného počtu nezvěstných (a následně i mrtvých) puberťáků měla policie vždy vysvětlení stejné: zapomněli na čas, zůstali u kamaráda a určitě se co nevidět vrátěj domů. Vrahoun mluvil úplně z cesty, ale to bylo tím, že "nebyl ve své kůži". Odhalen byl vlastně až ve chvíli, kdy už pomalu nebylo koho zabít.

08.03.2018 4 z 5

Detektiv v nás Detektiv v nás Tim Dedopulos

Kniha mě moc bavila. Každý večer před spaním jsem si vyřešila pár případů :-) Pachatele jsem až na jeden případ určila správně, ale přiznávám, že ne vždy na základě těch správných indicií :-)

27.07.2017 5 z 5

Pachatel neznámý Pachatel neznámý Tim Dedopulos

Každý večer před spaním jsem si vyřešila pár případů :-) Pachatele jsem vždy určila správně, ale přiznávám, že ne vždy na základě těch správných indicií :-)

27.07.2017 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jen asi dvakrát v životě jsem odložila knihu nedočtenou. A toto je další případ. Několikrát jsem knihu odložila a znovu se k ní vracela, ale prostě to nešlo. Nějak jsem se nemohla zorientovat v ději, připadalo mi to takové zmatené a místy nelogické. Přirovnávání k Harry Potterovi rozhodně není na místě.

31.05.2017 1 z 5

Strašidelný dům a jeho příběhy Strašidelný dům a jeho příběhy Charles Dickens

Kniha mě zklamala. Nic strašidelného na ní nebylo a občas jsem se v textu ztrácela.

31.05.2017 1 z 5

Včely Včely Piotr Socha

Nádherné ilustrace a spousta zajímavostí o včelkách.

31.05.2017 5 z 5

Arabella & spol. Arabella & spol. * antologie

Skvělé povídky s nečekanou pointou.

31.05.2017 5 z 5