Mraveniště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pozorovali jste někdy hemžení tisíců mravenců v nebližším okolí mraveniště a přemýšleli jste, co se děje v té veliké kupě jehličí u paty statného smrku? Podobné otázky napadají mnohé z nás, ale ne každý měl příležitost nahlédnout do mraveniště. Nyní je to možné. Tato kniha obsahuje prostorový model mraveniště, díky kterému se čtenáři seznámí s každou jeho částí. Zjistíte, jak mravenci žijí, čím se živí a co celý den při svém shonu za potravou dělají. Mravenec je ve srovnání s člověkem jenom nepatrným tvorečkem, přesto má vzhledem ke své velikosti obrovskou sílu, díky které dokáže vystavět i dvoumetrové stavby. Existuje mnoho druhů mravenců, o těch nejzajímavějších si povíme v této knize. Život v mraveništi protkaném labyrintem chodbiček a komůrek je pozoruhodný a rozhodně stojí za povšimnutí. Nahlédněte proto do této mimořádné knihy, poodhalte tajemství mravenců a zjistěte, jak to chodí v mraveništi. Do pevných desek vlepená brožura a prostorový model mraveniště na kartonových listech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291891/mraveniste-Pc5-291891.jpg 4.54
Žánr
Příroda, zvířata, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, B4U Publishing, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Mraveniště

Přidat komentář
muchomurka
29. května

Na první dojem se mi nelíbila, ale když jsem ji začala procházet, změnila jsem názor. Spousta zajímavých informací a krásné kresby. Co mi úplně nevyhovovalo, tak to, že na jedné straně byl sešit, na druhé odklápěcí obrázky - špatně se mi s tím manipulovalo. Ale jinak nemám co vytknout.

Dáma s hrnstjm
26.10.2018

Krásná kniha, velice zajímavě vymyšlená, uvnitř je mraveniště, u kterého se odklápí jednotlivé "vrstvy." U nás doma měla obrovský úspěch. Vytkla bych přílišnou stylizovanost ilustrací - mravenci jdou večer spát do postýlek, když opravují mraveniště, používají vrtačku a svinovací metr, mravenčí larvy dostanou výživu v lahvičce... Pochopí děti, že je to jenom "jako?" Dál je v knize druhá část, informační - různé druhy mravenců, zajímavosti.


syslomil
09.03.2018

Jedním slovem nádhera :-)

Štítky

mravenci hmyz odklápěcí okénka leporela prostorová

Autor a jeho další knihy

Kniha Mraveniště je v

Přečtených5x
Knihotéce5x
Chystám se číst3x
Chci si koupit2x
dalších seznamech2x