Sygi Sygi komentáře u knih

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Funguje, pokud člověk chce skutečně přestat kouřit, dojde k cíli snadno, jelikož nebude prožívat abstinenční příznaky.

06.03.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dílo nabité řadou filozofickým pojednání a zajímavých myšlenek, ke kterým Wilde často z děje sklouzává. Výborně je dle mého názoru vykreslen životní styl anglické smetánky a aristokracie. Mírně nudným byl prostředek knihy, kdy probíhají časové skoky a detailní popisy trávení Dorianových let nezřízeným hédonismem, v závěru díla se děj však opět rozjíždí a právě akorát vrcholí.

22.02.2019 4 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Krátký, ale nádherný příběh o hledání, osvícení a konečném nalezení smyslu všeho. Krásnou myšlenkou z knihy vyplývající je neexistence času jako takového.

04.02.2019 5 z 5

Bukowski ve vaně Bukowski ve vaně Philomene Long

Hromada často nesmyslných, náhodných rozhovorů, které jsou však zatraceně zábavné. Historka, kdy si Bukowski při sexu splete chlapa s ženskou, je k nezaplacení.

03.02.2019 3 z 5

Synchronicita: Moderní pojetí Synchronicita: Moderní pojetí Deike Begg

Kniha poskytuje velmi dobré náhledy na koncept synchronicity, při některých poznáních člověku zůstává rozum stát. Možná bych ocenil více prostoru pro ten koncept jako samotný, na úkor vlastních příběhů autorky, jejichž autenticita je založena pouze na víře čtenáře v ně.

01.02.2019 3 z 5

Můj dobrý přítel chřestýš Můj dobrý přítel chřestýš Don Jose Ruiz

Docela příjemná kniha, byť slabší než díla autorova otce či bratra. Příběhy byly zajímavé svou provázaností na drogovou minulost Josého, básně mezi povídkami jsem příliš neprožíval. Co však musím vypíchnout, je celkem žalostný český překlad. V knize bylo několik chyb, překlepů a stylistických nesouladů.

21.01.2019 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nonkomformismus v tom nejúžasnějším podání.

15.01.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krátká povídka, na jejíž přečtení stačí necelá půlhodinka, přináší pojednání o ušlechtilosti člověka, který nalezl smysl a štěstí v prostých činnostech, za něž nežádá odměny ani uznání.

07.01.2019 5 z 5

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

K mému překvapení velmi dobrá a užitečná kniha, očekával jsem spíše čtyři dohody znovu a dokola, ale je tam spousta jiných a trefných myšlenek, spíše ve stylu páté dohody, která nás upozorňuje na to, abychom ničemu slepě nevěřili a o všem sami kriticky přemítali. Což je v životě velmi důležité.

25.12.2018 4 z 5

Klíčení semen pro zdraví Klíčení semen pro zdraví Jana Jirková

Za mě vyčerpávající výčet různých semen, která lze (alespoň v našem prostředí) nakličovat. Ke každé plodině jsou uvedeny užitečné informace, včetně délky klíčení a máčení a vlastních doporučeních autorky.

11.12.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha se silným příběhem, dobře vykreslenou závislostí a její zrůdností a zajímavými vhledy Josefa F. Deníkové a příběhové části knihy občas působily poměrně zmatečně, stejně tak celkem velké množství postav, nicméně příběhy těch hlavních (Josef, Milan, Venca) vynikaly po celou dobu. Fandil jsem jim po celé čtení.

06.12.2018 3 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Pátá dohoda je vlastně královnou všech dohod, jelikož poukazuje na to, jak nic nelze brát za samozřejmé, protože na vše je potřeba udělat si vlastní pohled a nepřebírat slepě již zažité pohledy. Velká část knihy se točí okolo čtyř dohod, část věnující se páté dohodě je občas napsaná poněkud zdlouhavě. Pocity s knihy jsem měl obdobné jako u čtení Čtyř dohod, byť se mi Pátá dohoda nečetla s takovou lehkostí.

28.11.2018 4 z 5

Jak se věci mají Jak se věci mají Ole Nydahl

Kniha, kterou mé putování východními filozofiemi celé začalo. Doporučuji určitě kvůli přehlednému představení buddhismu, nehledě na tradici. V druhé části knihy se již témata stáčí k praktikám Diamantové stezky.

25.11.2018 5 z 5

Zenová mysl, mysl začátečníka Zenová mysl, mysl začátečníka Šunrjú Suzuki (p)

Kniha s perfektním smyslem.

25.11.2018 4 z 5

Další super kniha osobního rozvoje od Carnegieho, avšak na mě občas až moc křesťanská...

Barneyho příručka Barneyho příručka Barney Stinson

Taková oddechovka k jinak sympatickému seriálu. Pro pobavení dobré, nic více si z toho však člověk snad ani odnést nemůže.

25.11.2018 3 z 5

Vejce na Maovi Vejce na Maovi Denise Chong

Brutální zážitek.

25.11.2018 4 z 5

Gustáv Husák -  právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci Gustáv Husák - právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci Ján Novák

Velmi dobře podaná biografie Gustáva Husáka, hluboce přesvědčeného komunisty, kterého od jeho "víry" neodradil ani fakt, že ho mučili příznivci toho samého ideologického proudu.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Proti Gatsbymu jsem slyšel spoustu negativních ohlasů, ale mě se líbil po celém svém rozsahu, obě části knihy do sebe nějak zapadaly. Žádné geniální veledílo jsem v něm ale neobjevil.

25.11.2018 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Jedna z nejzásadnějších knih, na které jsem narazil, která se mi od té doby stala průvodcem po životě, byť je ve společnosti plné norem, zvyků a pravidel občas těžké dohody náležitě aplikovat.

25.11.2018 5 z 5