Sygi Sygi komentáře u knih

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Jedním slovem skvělé. Spousta originálních náhledů na harmonii mužských a ženských energií, včetně pohledu na svět a ženy očima uvědomělého muže. Spousta myšlenek se v knize opakuje a prolíná, občas to však působí vláčně.

25.11.2018 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Nejlepší román od Bukowského, na který můžete narazit. Od začátku jsem se náramně bavil a až v polovině knihy si uvědomil, že tam celou dobu vlastně nefiguroval chlast, v jiných knihách s Charlesem tak spjatý společník. Skvělým požitkem bylo sledovat teprve jeho propracování se k němu celým dospíváním, všelijak nelehkým. Za mě asi Bukowského nejsobnější próza.

25.11.2018 5 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

Ale jo, vzhledem k tomu, že tahle kniha měla být škvár, tak ji musím ohodnotit pozitivně, jelikož opravdu byla. Bukowski toho přes celý odklon od jeho klasické tématiky cítit byl, což bylo příjemné. Originální byla také výraznější dějová linka než u Charlesových autobiografických děl.

23.11.2018 4 z 5

Na západ od Říma Na západ od Říma John Fante

Svižná, zajímavá a vtipná kniha, u které oceňuji zejm. Fanteho schopnost rozvést až filozofická témata na základě něčeho, co poskytne obyčejný pes. Druhá část knihy byla o něco kratší, avšak neméně vtipná.

23.11.2018 3 z 5

Žena a muž – Teorie a praxe manželského soužití Žena a muž – Teorie a praxe manželského soužití Miroslav Plzák

Tak tohle bylo zdlouhavé, v částech až nudné a možná i zbytečně odborné čtení, které na 232 stranách sdělovalo vlastně stále tutéž myšlenku, ale určitě to mělo pár zajímavých stránek, na nichž se nacházely užitečné informace.

23.11.2018 2 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Chápu, že někdo nad Bukowskiho tvorbou mávne rukou s tím, že děj nemá zásadní zvraty ani pojednání. O tom však Bukowski je. O životě a strastech chudého člověka, který se ke všemu vždy nevinně nachomýtne, pokrčí rameny a jde si otevřít další pivo. Za mě paráda.

08.11.2017 5 z 5

Základní kniha buddhismu Základní kniha buddhismu Leopold Procházka

Z mého pohledu velmi složitá kniha, ať už kvůli historickému původu či vědeckému pojetí. Na druhou stranu však logicky a vyčerpávajícím způsobem podává pohled na Čtyři vznešené pravdy a původní Buddhovo učení.

08.11.2017 5 z 5

Mnich. Deník ctihodného Mantakusaly Mnich. Deník ctihodného Mantakusaly Lukáš Marvan

Několikrát jsem viděl Lukášovu přednášku, která mě silně zaujala, o tom, jak byl buddhistickým mnichem. Proto jsem musel přečíst i jeho deník, který je mj. skvěle napsaný a plný moudrosti. Speciální význam mi kniha přinesla z toho důvodu, že jeden z dalších mnichů v knize zmíněných byl dvakrát mým průvodcem při meditačních retreatech.

08.05.2017 5 z 5