susu susu komentáře u knih

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski psal výborně, ale občas se to nedá číst :)

08.05.2017 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Carterovy detektivky jsou si tak podobné, že brzy po přečtení zapomenu, o čem která vlastně je. Tuto si pamatuji dobře asi proto, že motiv vraha vcelku "chápu".......A asi proto se mi taky nejvíc líbila.

30.04.2017 5 z 5

Brevíř úspěšného lékaře Brevíř úspěšného lékaře Miloslav Urban

Když jsem přečetla tuto knihu, měla jsem chuť dát si okamžitě přihlášku na medicínu ;)

30.04.2017 5 z 5

Ivanka Ivanka Mája Nováková

Klasická prvorepubliková červená knihovna. Někdy v pubertě jsem ji našla v babiččině knihovně a byla jsem jí nadšená. Z nostalgie dávám 4 hvězdy :)

26.03.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pokud jste knihu ještě nečetli, vynechte komentář pod mým od KaiShun. V první větě prozradil celou zápletku. Zároveň prosím všechny , kteří do komentářů přispívají, aby hlavně u detektivek neprozrazovali pointu. Jinak mně se Mráz líbil, atmosféra knihy je výborná a doporučují všem, aby si ji přečetli. A sérii čtěte postupně: Mráz, Kruh, Tma.

12.03.2017 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mam stísněný pocit z klaunů od chvíle, kdy jsem četla To, a stejně tak po přečtení Osvícení nemám rada vytvarované keře, zvlášť ty, které maji tvar zvířátek...

10.03.2017 3 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Pro toto dílko se hodí úsloví: Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči!

09.01.2017 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Gejzír myšlenek, ekvilibristika se slovy a Haňťa - vzdělanec proti své vůli :) Geniální dílo!

08.01.2017 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Nenáročné čtení, trochu těžkopádné se zbytečným vysvětlováním děje, prostě takové důkladně německé. Ale když přečtete první kapitolu, musíte pokračovat, abyste věděli, jak to dopadne :)

22.11.2016 3 z 5

Případ Arleny Ferrisové Případ Arleny Ferrisové Erle Stanley Gardner

Bohužel je z knihy po všech stránkách včetně překladu znát, jak je vousatá.

29.09.2016 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Bez debat nejlepší Kingovka!

04.04.2016 5 z 5

Šlo povidlo na vandr Šlo povidlo na vandr Jan Vodňanský

Kakao se rozlilo, moc a moc se zlobilo...... :)

02.04.2016 5 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Téma výborné, ale jednání hlavní postavy je občas nepravděpodobné. Popis prostředí nemocnice je bohužel dost reálný a asi je možné i to ostatní.....

02.03.2016 5 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Trochu sci-fi na reálném základě. A možná by se někteří představitelé farmaceutických společností nezlobili, kdyby to bylo možné uskutečnit.

20.01.2016 4 z 5

Opráski sčeskí historje 3 Opráski sčeskí historje 3 Jaz

Z prvních oprásků jsem byla nadšená, druhé se mi líbily a z třetích se mi líbí jen některé. Takže sestupná tendence, což mě mrzí :( Jinak Zmikund téměř vždy vynikající a zymní klár jakbizmet :))

12.12.2015 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Nejryzejší nostalgie a vzpomínání na dávná léta, hrozná i krásná zároveň - a Dejvice.... Jak asi vypadal tehdy autor v invazi a lewiskách? Vlastně stejně jako všichni ostatní :)

10.11.2015 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Pět hvězd za za téma kolektivizace, je dobré si tu hrůzu občas připomenout a v knize byla podána velice dobře. Ještě hvězdu navíc za letní jižní Čechy. Ale právě střídání těchto dvou rovin bylo rušivé, některé myšlenky byly podány bez návaznosti nebo jim chyběl začátek a občas i konec. A na hlavním hrdinovi mi cosi vadilo, zřejmě jeho povaha :) Takže dvě hvězdy dolů, ale dávám ji do doporučených.

27.08.2015 4 z 5

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Horor to rozhodně není - spíš pohádka.
Téma nabízelo spoustu zajímavého čtení, čehož autor úplně nevyužil, dějová linie se odvíjela předvídatelně bez překvapení a zvratů.

23.08.2015 3 z 5

Mrtvá beze jména Mrtvá beze jména Patricia Cornwell

Komplikovaná a těžkopádná souvětí vás nutí přeskakovat řádky. Tušení hraničící s jistotou ohledně identity mrtvé máte téměř od počátku knihy. Příběh je slabý.

01.08.2015 1 z 5

Kniha se mi zároveň líbila i nelíbila. V poměru 1:1.

24.05.2015 3 z 5