Mrtvá beze jména

Mrtvá beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143967/bmid_mrtva-beze-jmena-cuz-143967.jpg 4 138 29

Kay Scarpettová série

Vánoce, svátky klidu a míru. Ve vzduchu se však vznáší podivný opar smrti. Mnohonásobný, mimořádně brutální vrah Temple Brooks Gault (známý z příběhu Výjimečný trest) znovu zaútočil. Obětí je mladá žena, jejíž zohyzděné tělo bylo nalezeno v zapadlém koutě zasněženého newyorského Central Parku. Scarpettová nepochybuje, kdo je na řadě nyní. Je pouze otázkou času, kdy psychický teror rafinovaného zločince vyústí v další smrt nevinného člověka. Karty jsou rozdány a cestující podzemní dráhy netuší, co se v jejich bezprostřední blízkosti odehrává.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

From Potter´s Field , 1995

Bedřich63
20.03.2023 4 z 5

Po více než roce jsem se vrátil k této sérii a opět jsem byl hodně spokojený s úrovní této knihy. Snad jen ten konec byl příliš rychle odbytý. Myslel jsem si, že to bude větší drama.
Jak už jsem psal u předchozího dílu, mohlo by trochu vadit, pokud by i v dalších dílech byla soudní patoložka s právnickým a lékařským vzděláním ve vyšetřování případů popředu před FBI a všemi ostatními bezpečnostními složkami.
Celá tato řada s Kay Scarpettovou je hodně dlouhá. Právě jsem zjistil, že jsem touto knihou dokončil první čtvrtinu zatím vydaných knih. Takže se ještě docela dlouho můžu bavit čtením řešení dalších případů.

Mája777
31.12.2022 4 z 5

Pravděpodobně poslední kniha tohoto roku.
Vánoční čas s touto knihou nebyl špatný. Mělo to spád, ale občas jsem se byla mírně mimo. A souhlasím, že ten konec byl trochu hrr. Určitě budu číst dál. Teď si ale dám od Kay a jejích blízkých trochu pauzu.
(31. 12. 22 - 29 221 - 66)

marekB78
28.04.2022 4 z 5

Knížka byla jedna z lepších od autorky, ale ten konec mi přišel takový moc rychlý a nepropracovaný. Určitě se to dalo zakončit i mnohem líp. Celkově ale kniha měla slušné parametry.

TeaPeter
06.03.2022 3 z 5

Kay se tentokrát v paličatosti opravdu překonávala. Baba na zabití. Když k tomu přičtu, že nějakou bouchačku tam měla pomalu i veverka, tak byl zázrak, že nedošlo k neštěstí. Pachatel byl celou dobu jako zázrakem o deset koňských délek přede všemi a pak najednou to skončilo. Tomu se až věřit nechtělo... Hlavně kdo se o to zasloužil. Odbočka to středověku počítačové techniky byla opět úsměvná a jednoduchost nabourání se na fyzické úrovni mě vyloženě pobavila. Na tři hvězdičky to stačí jen s odřenýma ušima.

bigben
27.10.2021 4 z 5

V tomto díle se hodně mluví o minulosti a událostech, které se řešily v předcozích dílech. Takže kdo nečetl sérii od začátku, může se trochu ztrácet v ději...jinak jako vždy napínavé čtení až do konce.

konicekbily
26.09.2021 4 z 5

Pro ty, kteří sledují hlavní hrdinku od začátku, to bude skvělý příběh. Pro mne, který přeskočil několik knih řady, se to nezdá tak strhující, ztrácel jsem se v souvislostech. Ale autorka psát umí, určitě čtenářský zájem neopadne a série bude mít ještě mnoho pokračování. Doporučoval bych číst celou řadu od začátku.

ivzu77
24.05.2021 4 z 5

Šestý díl série, šestá kvalitní a čtivá detektivky. Kay jsem si oblíbila, tentokrát se více zaměřila autorka i na stoupající hnězdu Lucy. Vztah vraha a soudní patoložky byl osobní až do konce knihy ....
Dál si chvilku pauzu a jdu na další díly .....

georginaa
17.10.2020 5 z 5

Další poutavý díl patoložky Kay, tentokrát se jí vraždy dotknou daleko víc, než by si přála. Musí být ve střehu a krýt si záda. Série této spisovatelky je plná napětí a vždy netrpělivě čekám na další díl.

lancelot
19.09.2019 3 z 5

Za mě průměrná detektivka , čekal jsem větší napětí při chytání hlavního zločince.

moudivlacek
06.05.2018 5 z 5

Další skvěle napsaný příběh, tentokrát je Kay silně v ohrožení starým známým vrahem, který je stále na svobodě a je čím dál víc nebezpečný. A je v ohrožení i čest Lucy. Je tu napětí, je tu bezmocnost, ale i víra, že přece jen vrah bude dopaden.
Už se těším na další díl.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Čím dál napínavější.

Radous
26.03.2017 3 z 5

I v tomto románu se objevuje zločinec z předchozících dílů a tak se vše točí kolem něho. Dost nečekaný je vývoj jeho charakteru (vzhledem k tomu, jak byl v předcházejících dílech uveden). Měl bych tam velké Proč? Stále mi také přijde poněkud nesympatická (až otravná) postava Kayiny neteře. Ale zase to vyvažuje můj oblíbený cap. Marino.

renefer
06.02.2017 5 z 5

Škoda že Gault se prolíná i předešlými díly, které nebyly až tak dobré, jako je tento. Nicméně autorka celkem slušně shrnuje, co provedl a komu, takže se dá číst i bez znalosti předešlých knih.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha byla první od Patricie a četla se mně překvapivě dobře. Má spád, akci -spokojenost

postrach
10.09.2016

Skvěle napsaná a čtivá.Napínavý děj.

postrach
03.09.2016

Ani tato kniha,mě nezklamala.Čtivá,od začátku do konce.

evin84
30.06.2016 4 z 5

Moje prvni kniha od Patricie Cornwell se mi cetla celkem dobre. Jsem sice zvykla na jine detektivky ale urcite si jeste neco prectu od tehle spisovatelky :-)

Netopyr07
01.02.2016 4 z 5

Líbilo se mi, že jsou tam podrobně popsané počítačové problémy - to je určitě ráj pro ajťáky. Nelíbilo se mi, jak se tam pořád Marino naváží do homosexuálních párů a do černochů :-D Řekla bych, že se to v knize objevuje příliš často a příliš rozvláčně. Jinak příběh dobrý, napětí až do konce. Jo a taky se mi líbilo, jak se Kay naváží do kuřáků. I když kuřáků se to sichr taky dotkne.

nejpet
08.12.2015 4 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih z této série, napínavé až do konce.

susu
01.08.2015 1 z 5

Komplikovaná a těžkopádná souvětí vás nutí přeskakovat řádky. Tušení hraničící s jistotou ohledně identity mrtvé máte téměř od počátku knihy. Příběh je slabý.

Patricia Cornwell
americká, 1956
2000  85%Za řekou Styx
2002  80%Nakažlivá smrt
2009  77%Kniha mrtvých
2005  77%Moucha
2008  74%V ohrožení

Kniha Mrtvá beze jména je v