Susan94 Susan94 komentáře u knih

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Na začátku jsem byla dost zvědavá jak tohle celé dopadne. Nevšední námět, kde dominuje Ježipetr, originální, nevšední. I přes pro mne kostrbatý děj, postavy, které mi úplně nesedly, se mi celkově kniha líbila. Očekávám, že díky tomu, že toto byl první díl se autor ještě vypíše. Určitě mám v plánu přečíst si zbytek série. Doporučuji.

20.02.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Byl to takový "hartlovský" příběh, kde se z nekonečného vztahoveho a rodinného žití dá vždy něco literárního vytěžit. Vyhovoval mi koncept knihy, kdy přímo nenavazovaly kapitoly, ale děj příjemné plynul i tak v časové posloupnosti. I proto se kniha čte dobře. Závěr tak jako mnohokrát otevřený čtenáři, aby si sám domyslel Jak tohle mohlo celé skončit.

12.02.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Při pečlivém čtení první části knihy jsem si říkala, že je skvělé, že autorka oživila své vyprávění tím, že zasadila děj do jiného století, do kterého se i mystično více hodí. Kdyby celý příběh skončil první částí byla bych celkem spokojená a mohla dát vyšší hodnocení. Druhá část mě skoro nebavila, musela jsem použít "rychločtení" protože motivy se opakovaly stále dokola a nebylo to už vůbec záživné. Celkově mě mrzí, že jsem opět neodolala a knížku si koupila, ikdyž předchozí díly také nebyly nejlepší....

03.02.2023 3 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Škoda, že autor pokračování série nenapsal trochu dříve, než jsem už skoro zapomněla o čem byly předchozí díly. Naštěstí, kniha je napsaná tak dobře, že se v ději člověk hned cítí jako doma. Ze začátku jsem se mi úplně nelíbily kapitoly s Gerlofem. Ale postupně vše začala do sebe zapadat. Moc povedený příběh, ačkoliv autor umí napsat i více mystické příběhy, které od něj mám tak ráda.

29.01.2023 5 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Těžké čtení. Je dobré si čas od času přečíst jeden z mnoha příběhů z této doby a zamyslet se. Příběh je trochu jiný než by se dalo čekat. l Hlavně jeho začátek a to se mi moc líbilo.

23.01.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ačkoliv to byla čtenářská jednohubka, nečetlo se mi to nějak rychle. Téma, které autorka zpracovala, pro mě bylo hodně těžké (mám malou dceru). Objektivně byla kniha dobrá, ale čekala jsem víc...

14.01.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Přes polovinu knihy se mi děj líbil, ačkoliv když člověk čte knihy s odstupem času je těžký si rozpomenout na všechny detaily předchozích dílů. Bohužel zbytek knihy byl zbytečně zdlouhavý, těžko uvěřitelný. Dost to poškodilo celý můj pocit z ní. Celkově je to slabší díl série.

08.01.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Skvělá knížka, více než čtivá. Ze života, podle mě se v ní každý tak trochu najde. Rozhodně doporučuji!

31.12.2022 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ideálně načasujte čtení knihy, jak jinak, než před Vánocemi. Kouzelný příběh o nápravě člověka, se šťastným koncem. Nadčasové, nejnovější vydání má i nezaměnitelné ilustrace.

03.12.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Na další knihu od této autorky jsem se těšila, bohužel mně celkem zklamala. Děj nebyl až tak zajímavý, určitě se mi více líbily knihy Houbařka, Anežka i Rekonstrukce. Hodnotím tedy jako průměr.

23.11.2022 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi četla velmi dobře. Obsahově mi, ale něco chybělo.... zápletka byla málo propracovaná. Nejdřív se skoro 300 stran nic moc nedělo a pak byl najednou tak rychlý a jednoznačný konec. Celou knihu jsem čekala na "vau" moment, který bohužel nepřišel.

11.11.2022 3 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Úvodem musím říci, že jsem začala části jménem Žízeň a rozhodně si myslím, že jsem udělala dobře. První povídka mě nekompromisně paralyzovala. Tohle bání se u mě nevyvolá moc autorů. Skvěle to sebe zapadalo a dávalo čím dál větší "smysl". Bylo to krásně mrazivé hororové čtení. Co se mi moc nelíbilo byly na mě moc hluboké filozofické myšlenky v povídce Mlžiště.

28.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Byl to tak milý příběh, který pohladil po čtenářské duši. Od první chvíle jsem sympatické Noře držela palce, aby na konci byla šťastná. Dalo se snadno uhodnout jak to celé skončí, stejně jsem to přečetla jedním dechem.

19.10.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Nedá se říci, že šlo o utopii, doufám, že ani o blízkou budoucnost. Autor na papíru zhmotňuje svoje velmi zajímavé myšlenky. Opět tomu nechybí smysl pro zápletku, zabroušení do zajímavých kruhů. Nejvíce se mi líbila povídka Cikády a Černý jezdec.

15.10.2022 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Je skvělé zjistit, že v případě čtení HP po 11 letech se cítím, jako kdybych příběh četla poprvé.. téměř. Hodně se mi vybavoval film. Tenhle díl obsahuje asi nejvíce rozdílů. Někdy se mi více líbila kniha, někdy filmové zpracování. Nicméně J.K.R. má opravdu velký vypravěčský dar.

04.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Bylo to jedno velké klišé, nezajímavý příběh s rádoby dramatickým koncem. Nepřišla jsem si na své, ani s popisem Irska a jeho tradičních pokrmů. Jiné díly byly čtivější.

18.09.2022 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Kniha byla opět originální, čtivá a příjemně děsivá. Autorka prostě tento typ příběhů umí poutavě psát, škoda, že knížek od ní je tak málo.

02.09.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Budu se opakovat, ale opravdu to bylo tak moc milé čtení. Skvělé postavy, sloh i děj. Krásné odpočinkové čtení. PS. Očividně dobře umí psát i němečtí autoři :)

16.08.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Určitě jeden z těch povedenějších dílů série. Zajímavá zápletka, možná těch postav bylo trochu víc na zařazení v ději, nicméně to celé dávalo smysl a moc pěkně se to četlo.

08.08.2022 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Dost silný, emocionální příběh...překrásně napsané, čtivé ikdyž vlastně děsivé. Intriky, ovlivňování, domací nasili a jeho zatajovaní... Síla... Určitě stojí za přečtení.

18.07.2022 5 z 5