Susan94 Susan94 komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Kniha mne příliš nezaujala. Hlavní postava a celková zápletka mi přišly celkem nereálné. Nelíbilo se mi ani neustále se opakující násilí. Raději tohoto autora opustím, a nic dalšího si od něj nepřečtu.

25.11.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Naprostá literární senzace.... samozřejmě tak nemohu mluvit o ději. Vůbec jsem si neuvědomovala, že se taková zvěrstva děla dost blízko nás.
Autorka skvěle vše zpracovala, přečetla jsem knihu jedním dechem.
Krásné a smutné. Tuto knihu by si měl přečíst každý.

20.11.2023 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Když srovnám duchařské příběhy, které vychází nyní a tuto knihu, je mnohem propracovanější. Autorka má skvělý britský styl, který se mi k tomuto žánru moc hodil. Děj byl dobře zpracovaný, možná až příliš zdlouhavý. Občas jsem měla pocit, že jednotlivé části textu spolu nesouvisí. Nicméně byl to mrazivý, zajímavý příběh a já si ho velmi užila.

17.11.2023 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Autorka umí barvitě popisovat cítění zamilovaných a to mě moc baví. Ačkoliv bylo jasné jak to celé dopadne, některé lehké zvraty byly zajímavé. Četla jsem nejdříve Námi to končí a rozhodně bych to udělala zase...

09.11.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Nejednalo se o žádné mrazivé Severské krimi, nicméně zápletka byla rafinovaná. Začátek mě bavil moc, pak se tam objevovalo zbytečně moc postav a Munch moc kouřil... tak to trochu v ději drhlo. I tak super čtení, doporučuji.

01.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Autorka se snaží ze stejné koncepce příběhu vytěžit co nejvíce. Bohužel "opakovaný vtip, přestává být vtipem". Pořád dokona to stejné, přesto si další díl potřebuji přečíst. Kvituji vracení se k postavám, jejíž příběh už známe. Lehce detektivní zápletka na konci byla dost zbytečná.

24.10.2023 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Ucházející příběh, četl se dobře. Zápletka byla pěkně zpracovaná, jen mě to přišlo málo reálné. Věci se děly nějak moc rychle..

13.10.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nejdříve mi děj přišel celkem nezajímavý. Nečekala jsem, co se z něj vyklube. Nakonec to bylo skvělé čtení, ze kterého dost mrazí. Především přečtení autorky doslovu...

07.10.2023 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Milý romantický příběh, který se odehrává psaním dopisů mezi dvěma lidmi. Určitě je to zajímavý nápad napsat děj opravdu jen prostřednictvím dopisování.

28.09.2023 3 z 5

Knížka je zpracovaná dobře, jsou v ní zaznamenány všechny dobové souvislosti a uvedeny zkráceně životní příběhy lidí v okolí Věrky. Syrovost té doby je podmíněna naprostými obyčejnostmi, které si Věrka do deníku píše. Bylo mi jí líto, protože pokaždé když čtu takový typ knih, narozdíl od protagonistů vím jak to zkončí... Kniha určitě stojí za přečtení.

23.09.2023 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Mám v živé paměti předchozí díly a je vidět, že se autor pokaždé posune o velký kus dál. Čtivý děj se zajímavou zápletkou a opět a náznakem pokračovaní.

18.09.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Charlieho svět... bylo to fantastické, hlavní postava byla sympatická a první část jsem naprosto hltala. Potom se dej překulil do jinéhosvěta. Možná to bylo trochu delší, nicméně důmyslně vymyšlené s milým happy endem. Nečekala jsem, že bude tento King tak čtivý. Doporučuji

06.09.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi jsem se na tuto knihu těšila. Odsun Němců je jedno velké, kontroverzní téma. Bohužel autorovo zpracování se mi moc nelíbilo. Nebylo to nic, co vás hned vtáhne do děje, čekala jsem to lépe a do hloubky zpracované. Samotné mi i přišlo, že autor neví jak to celé uchopit...Škoda...

23.08.2023 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Skvělá, čtivá, originální detektivka. Po dvou slabších dílech, je tu vyvrcholení série, které mě moc bavilo.

14.08.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Skvěle vystavěný příběh. Někdo by mohl namítnout, že to nebylo reálné (především konec), že to byla trochu pohádka... Jenže když se člověk nechá tím dějem unést zažije krásný pocit, protože čte něco tak smutného i krásného zároveň. Člověk má pak chuť přečíst si od autorky všechny její knihy!

08.08.2023 5 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Byla jsem touto knížkou zklamaná. Vždy jsem se u autorky dočkala precizně vypracovaného duchařského příběhu, ze kterého jsem vždy měla husí kůži. Celkem zajímavý děj, s dobrými zvraty, ačkoliv na konci do dopadlo nějak moc dobře...

03.08.2023 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Představovala jsem si, že si přečtu milý příběh. Nechci snad říct, že postavy byly nějak nesympatické, spíš byly jednoduše nezajímavé, stejně tak jako celý děj. Ano konec byl dojemný, ale i když je kniha krátká musela jsem lehce přeskakovat, prostě mě to nebavilo.

25.07.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Muž s dírou v srdci a Ošetřovatelska umírajících...
Nečekala jsem, že to bude až tak silný příběh. Skvěle zvolená kompozice děje. V pravidelných intervalech mi ze čtení bylo tak zle a těžko... Lidé jsou opravdu neuvěřitelní... Jsem autorce moc vděčná, že ji napsala a tyto zvěrstva zase o trochu víc uvedla do podvědomí současné společnosti.
Doporučuji dočíst do konce včetně doslovu. Hlavně tedy rozhodně všem, doporučuji tuto knihu si přečíst!

19.07.2023 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

King je vždy moje výzva. Buď ho miluji, nebo nedokážu vystát jeho aktuální styl psaní.
První povídka je klasika, která mě bavila od začátku do konce, klidně mohla být i delší.
Druhá povídka mě přišla také velmi zajímavá.
Třetí jsem po chvíli vzdala, styl mi nevyhovoval a povídky v povídce není nic pro mě...
Čtvrtá povídka byla zajímavá, nejvíc podobná lehce duchařskému stylu Kinga, který mám tak ráda.

18.07.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Téma věznění ženy není nic originálního, objevuje se v knihám celkem často ( skvělá je Žena v kleci). I tak jsem měla na začátku pocit, že to bude zajímavý příběh. Úplně jsem se ho, ale nedočkala. Autorka umí psát velmi čtivě, nicméně druhá část knihy se mi moc nelíbila. Celé vyústění děje bylo k neuvěření a "přitažené za vlasy..."
Od autorky se mi líbily víc jiné knihy.

13.07.2023 3 z 5