surikata246 surikata246 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Byla to mé první setkání s tímto spisovatelem,ale nějak mi to nesedlo a trochu i zklamalo, zvláštní styl jazyka.Možná špatná volba na začátek a chci zkusit něco dalšího a bude to lepší.

20.01.2019 3 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Zamilovaná knížka mého dětství o kterou jsme se prali se sourozenci kdo si ji bude prohlížet první a trápili rodinu ať nám z ní pořád čtou. Bratr vymyslel,že by jsme doma měli mít medvídka,ale bohužel s tímto nápadem neuspěl k našemu smutku.

28.10.2018 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Vondruškovy knížky mám moc ráda a tyto příběhy mě bavily nejvíce.A vždy jsem se těšila na další pokračování.

27.10.2018 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knížka byla velmi napínavá a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla.

27.10.2018

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Moje sestra za mnou chodila na návštěvy do nemocnice kde jsem po nehodě ležela dlouhé měsíce.Byla jsem po operaci zlomené pánve dost psychicky dole až jednoho dne přinesla tuto knihu.Co Vám budu povídat málem jsem umřela smíchy tak mne to bavilo a alespoň na chvíli odpoutalo od bolesti i strachu co se bude dít dál.

26.10.2018

Zamilovaný večerníček z dětství a knížku maminka mě a mým sourozencům půjčovala od přátel a z knihovny a četla nám ji při nemoci. Doma jme ji bohužel neměli, rodiče ji tenkrát nemohli sehnat. Naše děti malé hrdiny z lesní chaloupky také milují.

14.04.2018 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Krásná knížka, kterou jsem dostala od tety Anežky k 10. narozeninám. Pana Durrela mám moc ráda.

14.04.2018 5 z 5

Co pes našel, aby zahnal kašel Co pes našel, aby zahnal kašel Ljuba Štíplová

Krásná vzpomínka na dětská léta patřila k mým nejoblíbenějším knížkám. Vtipné básničky a pěkné obrázky.

16.12.2020 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Velmi zajímavá kniha s krásnými citáty .ale zanechala ve mně mnoho otázek i neporozumění. Nejsem odborník na ekonomii, proto je to spíše můj problém než autorův.

03.10.2020 3 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Krásná knížka až jsem si představovala,že se tam s nimi procházím a hoduji výborné lahůdky. Moc mne to bavilo.

28.05.2020 5 z 5

Dotek minulosti Dotek minulosti Jitka Ludvíková

Nic uchvacující to nebylo a asi bych to ani nedočetla, ale kvůli nedostatku literatury. Půjčeno od sestřičky v nemocnici.

28.05.2020 3 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Příběh smutný,ale inspirující a nese poučení k životu přistupovat s pokorou a nikdy neztrácet naději.

28.05.2020 4 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Zatím méně záživná kniha, trvalo mi se tím vším prokousat. Ale téma také nebylo zrovna jednoduché srozumitelné zpracovat. Přesto hodnotím kladně.

05.03.2020 4 z 5

Veterinář z Mitfordu se žení Veterinář z Mitfordu se žení Jan Karon

Tuto sérii jsem četla již před delší dobou a vždy to bylo milé setkání se sympatickými postavami a psáno laskavým jazykem. Moje sestra ho objevila v knihovně při výběru knih a myslela,že mě potěší a vyšlo to.

12.01.2020 4 z 5

Osm černých koní Osm černých koní Evan Hunter (p)

Další skvělá detektivka s 87. revírem a oblíbeným detektivem Carellou. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla a těšila se na další pokračování.

06.10.2019 5 z 5

Poledne u Tiffanyho Poledne u Tiffanyho Echo Heron

Nádherná kniha a spousta informací pro mne neznámých. Čtení jsem si vychutnávala. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení.

17.08.2019 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Další perfektní příběh a přečteno velmi rychle.

15.06.2019 5 z 5

Děti opeřeného hada Děti opeřeného hada kolektiv autorů

Nádherná kniha,četla se se jedním dechem a jsem ráda,že jsem s ní strávila nějaký čas.Doporučuji.

24.04.2019 5 z 5

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Moc pěkně se četlo až mi bylo líto,že to končí.

16.04.2019 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Knížku jsem četla v nemocnici celkem náhodou jsem si ji půjčila od spolubydlící v pokoji a knížka se mi moc líbila.

09.04.2019 4 z 5