SuperFrankie SuperFrankie komentáře u knih

Erik Erik Terry Pratchett

Postava Mrakoplaše a jeho trampoty mě prostě baví. Tentokrát je to sice kratší, ale o to víc tam je humoru. Namátkou mě nejvíce pobavila vize nudného pekla, nebo přiznání da Quirma, že pramen mládí našel, ale:

''To je na tom to, co mě trápí. Četl jsem o Fontáně tolik a člověk by věřil, že se někdo ve všech těch knihách konečně zmíní o tom nejdůležitějším, co se týká vody v prameni, že?''
''No, a to bylo?''
''Nejdříve ji musíte převařit. To snad říká všechno, ne? To byla ostuda, vážně.''

06.10.2014 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Mrakoplaš vyrostl v Morporku. Každý obyvatel Morporku měl rád na své straně, došlo-li k boji, přesilu alespoň dvacet ku jedné, ale všichni se drželi rčení, že je lepší ponožka s polovinou cihly v ruce a temná ulička na číhání než kouzelný meč, který nemůžete vytáhnout z kamene.

04.10.2014 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

''Udělali to studenti, ale už dávno, '' pokračoval v práci Mrakoplaš. ''V noci je to celkem pohodlná cestička ven a zase nazpět.''
''Aha, '' usmál se Dvoukvítek, já tomu rozumím. Přes zeď a hurá do osvětlených hospůdek a vinárniček, k pití, zpěvu a recitování veršů, co?''
''No skoro, jen bys z toho musel vynechat ten zpět a verše.''

Tohle mě bavilo už o poznání víc, než Barva kouzel! Celý děj je daleko ztřeštěnější a humor je daleko lepší. U pasáži s druidy programátory, jsem se řezal jako už dlouho ne, ale zase to celé kazí Dvoukvítek. On mi prostě nějak k Mrakoplašovi nesedí a na konci knížky jsem byl hrozně rád, že Zavazadlo a Mrakoplaš spolu zůstanou dál do dalších knížek a Dvoukvítek zmizí navždy!

29.09.2014 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Už dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych sáhl po některém z dílů Zemělochy, tak jsem začal hned tím prvním a nebyl jsem vůbec zklamán. Barva Kouzel je vcelku vtipná parodie na všemožné fantasy romány a já jsem se celkem bavil, ale mám k tomu dvě velké výhrady:
1) Ta pasáž v letadle, která v knize naprosto nemá co dělat a vážně není vůbec vtipná.
2) Dvoukvítek. Jedna z nejotravnějších, nejnudnějších a nejplošších postav v literatuře co znám, vždyť se taky objevuje jen v dvou knížkách. Vážně mě otravoval a doufal jsem, že se ho ve finále zbavím, ale chyba lávky.
Jinak mě ale Barva kouzel navnadila k tomu, abych se vydal prozkoumávat další zákoutí Zeměplochy.

29.09.2014 4 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Hodně povedený komiks. Nejvíc se mi líbil ten případ s jazzmany v New Orleans. To zasazení celého příběhu do světa zvířat tomu dodalo šmrnc, něco extra. Druhého Blacksada ve světě komisku už nenajdete. Tenhle detektiv je jedinečný.

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Batman jak má být. Správně temný, s ničím se nepáře a z příběhu se toho moc nedovíte. Nemám co vytknout.

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

''Sama příroda se s tím vyrovná, pomyslí si. Zahladí po nás všechny stopy, utopí je v písku a za pár měsíců nebude poznat, že zde vůbec někdo byl. A tak to má být. Příroda a vesmír jsou věčné - to jenom my jsme tak pomíjiví tvorové.''

Kulhánku, jdi se bodnout! Tohle je nejlepší akční scifi, které jsem kdy četl! Trošku jsem se zpočátku bál, že mě nebudou bavit zdlouhavé, popisné pasáže všemožných vojenských zařízení, ale ve finále jsem díky nim měl daleko lepší orientaci ve vybavení všech mariňáků.

První půlka knížky možná přijde někomu nudná, ale je to spíš taková pocta Vetřelcovi a mě hledání mimozemšťana na opuštěné základně v poušti docela bavilo, ale na co si nikdo nemůže stěžovat, je druhá polovina příběhu, která ubíhá jako cesta Pendolinem do Ostravy. Nenudil jsem se ani vteřinu a když jsem ve dvě ráno roztřesenýma rukama odložil knížku, nemohl jsem dlouho usnout. Něco tak skvělého jsem už dlouho nečetl.

29.09.2014 5 z 5

Y: Poslední z mužů 10 - Odpovědi Y: Poslední z mužů 10 - Odpovědi Brian K. Vaughan

Chtě nechtě jsem si musel po přelouskání devítí předešlých dílů najít ten poslední anglicky, ale nelitoval jsem ani v nejmenším. Vyvrcholení celé série je mistrovské a ve finále jsem nelitoval ani jediné přečtené stránky! Nechci nic prozrazovat, ale myslím si, že můžu říct, že celá série Y: Poslední z můžu je mistrovské dílo.

13.09.2014 5 z 5

Y: Poslední z mužů 9 - Matka Země Y: Poslední z mužů 9 - Matka Země Brian K. Vaughan

Kruh se začíná pomalu uzavírat a některé otázky jsou zodpovězeny, ale ne úplně. Hltal jsem to očima neuvěřitelnou rychlostí v napětí, co se stane na další stránce.

13.09.2014 5 z 5

Y: Poslední z mužů 8 - Dračice v kimonu Y: Poslední z mužů 8 - Dračice v kimonu Brian K. Vaughan

Přenesí celé série do Japonska je takové strašně nudné, nezážívné a zbytečný mezistupeň před celým vyvrcholením série.

13.09.2014 3 z 5

Y: Poslední z mužů 6 -  Holky s holkama Y: Poslední z mužů 6 - Holky s holkama Brian K. Vaughan

Díl na vystřízlivění, ve kterém se dozvídáme, že ve světě ovládaném ženamy by nebylo všechno tak růžové, jak se nám snaží feministky namluvit.

Y: Poslední z mužů 5 - V kruhu Y: Poslední z mužů 5 - V kruhu Brian K. Vaughan

Neuvěřitelně zajímavý díl prošpikovaný momenty, na které bude čtenář nařážet v dalších dílech ságy.

13.09.2014 5 z 5

Y: Poslední z mužů 7 - Zvláštní vydání Y: Poslední z mužů 7 - Zvláštní vydání Brian K. Vaughan

Takový díl navíc, kde se toho moc nedozvíme a nejdůležitější je fakt, že Yorick, 355 a Dr. Mannová naberou do party další kamarádku.

13.09.2014 3 z 5

Y: Poslední z mužů 4 - Heslo Y: Poslední z mužů 4 - Heslo Brian K. Vaughan

Nejfilozofičtěji zaměřený díl série, ale to mu vůbec neuškodilo. Celá ta psychologická hra, kterou agenta s Yorickem podnikne je skvělá a dává perfektní smysl.

Y: Poslední z mužů 2 - Cykly Y: Poslední z mužů 2 - Cykly Brian K. Vaughan

Přišlo mi, že to oproti dalším dílům nemá takový spád a hlavně se s většinou postav vyjma Héro v dalších dílech už nesetkáme.

13.09.2014 4 z 5

Y: Poslední z mužů 3 - Malý krok pro lidstvo Y: Poslední z mužů 3 - Malý krok pro lidstvo Brian K. Vaughan

Nejnudnější díl celé série. Vůbec mě to nebavilo, i když je zbytek série skvělý.

13.09.2014 4 z 5

Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Brian K. Vaughan

Úvodní díl k jedné z nejlepších komiksových ság poslední doby vás krásně navnadí na další díly a moc toho nevyzradí.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Na mě z celé knížky nejvíce dýchl ten nepořádek, dekadence, patos, když se dětem rozpadla rodina a nikdo nad nimi nedokázal držet ochranou ruku.

Rodina by měla být základní hodnotou každé společnosti. Na to by se nemělo nikdy zapomínat, ale bohužel se to děje čím dál častěji.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

''Mám veliký strach, kamaráde, Mám, konečně. Protože by to takhle mohlo jít věčně. Nevědět, co je moje, dokud to nezahodím. ''

Úpřímně soucítím s Holly, že nedokáže v dnešním světě najít jistotu a pomyslný domov. Občas mám stejný pocit, protože ve světě světě, kde jsou základní hodnotou peníze a ctižádost namísto přátelství a rodiny se domov a jistota hledá těžko. Doufám, že Holly svoji snídani u Tiffanyho nakonec našla, ať už v Africe, nebo jinde, stejně jako její milovaný kocour a doufám, že ji jednou najdu i já.

13.09.2014 5 z 5

Já nevím, ale na mě to působí jako kdybych vzal velkou kupu hodně levných motivačních citátů a sešil je do knihy.
Autor omýlá pořád to stejné dokola a v jednu chvíli sem měl dokonce chuť vzít Kindle a hodit ho o zeď. Taková to byla nuda. Jak může tohle někomu něco dát?

Pokud si chcete přečíst o síle člověka jako jednotlivci doporučuju knížku Muž, který sázel stromy. Jedná se o daleko kvalitnější literaturu, než je tahle pseudonáboženská sračka.

10.09.2014 odpad!