Y: Poslední z mužů 9 - Matka Země

Poslední dva muži na Zemi, Yorick Brown se svým opičákem Ampersandem, se vydávají z Japonska do Číny, odkud by měli Transsibiřským expresem odcestovat do Paříže, kde chce Yorick najít svou snoubenku Beth. Předtím než se společně se svou ochránkyní, Agentkou 355, vydají na dlouhou cestu napříč dvěma světadíly, musí se jejich dosavadní spolucestující, doktorka Mannová a její přítelkyně Rose, vydat na ještě jednu výpravu, na jejímž konci by se měly dozvědět, co zapříčinilo celosvětovou pohromu, jež před čtyřmi lety zbavila svět všech nositelů chromozómu Y. Pátrání je zavede do utajené biochemické laboratoře v Hongkongu, kde je však čeká další z řady nemilých překvapení, které může znamenat konec nejenom pro Posledního z mužů, ale pro budoucnost celého mužského pokolení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179105/matka-zeme-179105.jpg 4.345

Y: Poslední z mužů 9.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, BB art

Y: The last man 9 - Motherland, 2007

Kniha Y: Poslední z mužů 9 - Matka Země

jarynek

Tak se dostáváme k vysvětlení pohromy a několika dalším odpovědím. To mi přišlo celkem OK - žádné velké deux ex machina, ale spíše taková normální rodinka. Přesto se nevyhneme několika zápletkám a překvapením. A doufám, že se jich dočkáme i ve finálové knize. Vůbec mne neoslovil závěr v posledních dvou sešitech, který je odbočkou od hlavního děje a vrací se zde některé vedlejší postavy z minula - to mi přišlo jako hodně nastavovaná kaše.

3DD!3
04.11.2018

Dalo by se říct, že jde o finále, kde si Yorik přeje aby byl posledním mužem. Japonsko, klonování, klony a katany. Matsumori s chladnou logikou vysvětluje, že je možná dobře, že jsme vymřeli. Hurá do Francie.

Disease
03.04.2018

Tak nějak se schyluje k finále, něco se uzavírá, něco ještě čeká.

Lenka.Vílka
16.02.2018

Celý díl je vlastně o zjištění jedné podstatné informace, která bude důležitá do budoucna. Akční, emotivní, děj se zase dál poposunul. Na další díl se moc těším. Snad se dozvíme všechny ty odpovědi. Já už mám v hlavě scénář, tak uvidíme, jak hodně se mi to splní. A 355 je pro mě zase o trochu větší borkyně.

hroubek
09.02.2018

Konec se pomalinku blíží a je potřeba uzavírat některé otevřené věci. Ze začátku Vaughan nikam nespěchá, a opravdu mě vždy začne fascinovat, jak rychle dokáže změnit sled událostí. Navíc opět pracuje kosmopolitně, takže i ostatní linky mají do příběhu co mluvit. Hlavně poslední dvě vrací do příběhu postavy z prvního a třetího dílu, aby znovu pomohli vykreslit daný post-apokalyptický svět. Co se týče hlavní linky, tak ta je perfektně vygradovaná a skvěle funguje. Některé zvraty mě přišli malinko přitažené za vlasy, ale ta osudovost se tomu upřít nedá. Matka země je velmi dobrý díl a líbil se mi hodně.

SuperFrankie
13.09.2014

Kruh se začíná pomalu uzavírat a některé otázky jsou zodpovězeny, ale ne úplně. Hltal jsem to očima neuvěřitelnou rychlostí v napětí, co se stane na další stránce.

komiksy Vertigo Comics

Autoři knihy