Sykorka10 Sykorka10 komentáře u knih

Skokové ježdění Skokové ježdění Anthony Paalman

Výborná kniha pro parkurové zájemce.

31.01.2021 5 z 5

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Jde poznat, že autor tomuto tématu opravdu rozumí, a ještě k tomu ho i dokáže srozumitelně popsat. Myslím si, že toto dílo je správnou volbou pro všechny, kteří se zajímají o východní medicínu, ale možná i pro ty, kteří o ní sice příliš nevědí, ale ani ji úplně nezavrhují.

25.08.2020 4 z 5

Ostrov Svobody Ostrov Svobody Tomáš Kristl

Tato krátká knížka na mě působí, stejně jako ostatní díla těchto autorů, jako by byla sepsána během jediného dne. Slovní zásoba vcelku žádná, velmi jednoduchý a předvídatelný příběh. Jediné, co se mi na ní líbilo, byla ta myšlenka, že se stále jen za něčím ženeme a zapomínáme žít.

13.06.2020 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Mě tento díl upřímně moc nebavil. To ale neznamená, že je to špatná kniha, to vůbec ne! Jen mi připadala moc dlouhá a dějově až tolik nezajímavá.

12.06.2020 4 z 5

Lovec v pasti Lovec v pasti Sofie Králová

Tohle snad autorka nemůže myslet vážně...

07.05.2020 odpad!

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl mě oproti předchozím třem až tolik nebavil, hlavně začátek mi připadal dlouhý a možná i trochu zbytečný. I přesto je to však kniha kvalitní a osobně ji považuji za takový „začátek všeho“.

01.05.2020 4 z 5

Manekýna Manekýna Sofie Králová

Ač jsem nyní skeptická ke knihám Sofie Králové, protože ty, které jsem již přečetla, se mi zrovna dvakrát nelíbily, musím nakonec uznat, že zrovna toto dílo mě příjemně překvapilo. Knížka se mi moc dobře četla a byla jsem napjatá od začátku až do konce. Mírné nedostatky samozřejmě má, ale kdybych nebyla puntičkářka, určitě bych je přehlédla.

02.04.2020 4 z 5

Už chápu, proč tento díl mnozí považují za nejlepší. I podle mě je totiž zatím nejlepší z prvních třech knih, které jsem přečetla. A ač jsem spíše zastáncem filmových zpracování, musím uznat, že tentokrát se mi více líbila knížka. Dalo by se říct, že jsem hltala kapitolu za kapitolou.

27.03.2020 5 z 5

Pravdomluvní sedmilháři Pravdomluvní sedmilháři Sofie Králová

Horší knížku jsem v životě nečetla. Nenašla jsem nic pozitivního a těch negativ by bylo tolik, že je raději ani nevypisuji.

29.01.2020 odpad!

Chov koní Chov koní Jaromír Dušek

Výborná kniha, ovšem vzhledem k vysoké odbornosti některých kapitol je určena spíše pro zkušenější chovatele koní.

20.01.2020 4 z 5

To, co by se dalo vyjádřit několika málo větami, je zde omíláno na 136 stranách. Takový typ knih asi není nic pro mě, protože nechápu lidi, kteří jsou z toho tak unesení.

26.12.2019 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O něco lepší díl než ten první. V podstatě po celou dobu se něco děje.

15.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka, akorát mi připadalo, že se ve většině kapitol nic moc zajímavého nedělo a jedna z mála napínavých kapitol skončila tak rychle, jako začala. Každopádně moc pěkná kniha i pro nenáctileté čtenáře.

10.03.2019 4 z 5

Dávat koním křídla Dávat koním křídla Petr Feldstein

Velmi hezká kniha, která se dobře čte. Není jen o koních, ale celkově o životě Václava Chaloupky.

29.01.2019 5 z 5

Jak žít s neurózou Jak žít s neurózou Stanislav Kratochvíl

Tuto knihu jsem poprvé četla při mé hospitalizaci na oddělení, které pan Kratochvíl spolu s dalšími založil. Takovéto psychologické knihy se zaměřením na pomoc duševně nemocným lidem se mi nikdy moc nezamlouvaly, až na tuto. Asi i proto, že když jsem dokázala šest týdnů dodržovat jistý pravidelný režim, zjistila jsem, že se mi vlastně zlepšil duševní stav. Takže ono to opravdu funguje, jen se do toho musíme donutit!

13.09.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista se dobře čte, ale to je tak všechno. Asi to není kniha pro mě.

07.08.2018 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Stále jsem nepřišla Greenovi na chuť. Není to špatná kniha, ale připadá mi taková nemastná neslaná. Nijak zvlášť mě nezaujala.

24.05.2018 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jednu hvězdu dávám jen proto, že jsem kdysi tuto sérii milovala. Nyní mi připadá obzvláště tento díl hloupý, asi už jsem vyrostla. :D

03.05.2018 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Není to špatná kniha. Jen se v ní toho spoustu opakuje a naopak scény, které bych ráda viděla z pohledu jiné postavy, tam chybí. Ale jako doplnění k sérii je dobrá.

10.03.2017 3 z 5

První První Kiera Cass

Nemohu si pomoci... Tato kniha, celá série, může být napsaná sebehůř a já ji budu přesto milovat. Možná je zpracování špatné, slovní zásoba bídná, příběh moc pohádkový a některé postavy vhodné k nenávisti, ale co na tom? Když jsem sérii četla poprvé, přečetla jsem ji jedním dechem. I když už jsem papírově dospělá, tuto sérii si ráda přečtu vždy a všude a za jakýchkoliv okolností. Ráda si dám alespoň na chvíli přestávku od nepříjemné reality a přečtu si pohádku. I když špatnou. I když s ne úplně šťastným koncem. Tečka.

16.02.2017 4 z 5