stolbice stolbice komentáře u knih

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Ale tak teda jo, nebylo to tak špatné, 3 hvězdy si to zaslouží, aspoň za ten konec, i když byl celkem nedomyšlený :-) Trochu mě rozčiloval popis mužských hrdinů, teda já mít doma takovouhle hysterickou, ubrečenou a emociálně nevyrovnanou osobu, tak se snad radši sama zakousnu, místy to bylo dost přeslazené a chování většinou neodpovídalo pár set let staré bytosti, o 18-ti leté hlavní hrdince nemluvím, jeden by řekl, že v tomhle věku už by mohla mít trochu rozumu....ovšem co čekat od 14-ti leté autorky, to tak věkově asi odpovídalo :-) každopádně když už vykrádám cizí díla, tak to dělám aspoň pořádně, ti medvědi, to fakt nešlo :-D

16.09.2015 3 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Při čtení této knihy mi bylo, jako bych se dívala na americký béčkový film, bylo toho prostě moc, moc akce, moc zbytečných výplní a natahování, moc hraní na city, moc všeho....děj celkem předvídatelný, klaďasové, záporáci, dinosaurus jako výplň hluchých míst, sem tam nějaká ta smrt vedlejších postav, mocenské boje, přítomnost nebezpečí vyřeší kdejakou rodinnou krizi a navrch hodí ještě náhradu za mrtvé dítě....americké hodnoty, hrdinství, rodina především, západ slunce, happyend....Takže jako film by to asi bylo dobré a udrželo mě to u televize, ale jako kniha to celkem nudilo a asi tak od půlky už jsem si přála, aby byl konec.

27.08.2015 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Dobrá detektivka, příjemně vykreslené hlavní postavy, zajímavé prostředí, konec sice celkem předvídatelný, ale i tak to bylo prima čtení :-) mohu doporučit!

25.05.2015 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Tak nevím, čekala jsem něco víc. Mělo to celkem dobré recenze, nápad opravdu originální, ale jinak....nejvíc mi asi vadil výběr slov. S vulgárním slovníkem bych se srovnala, ale tohle bylo až moc vynucené, působilo to na mě tak divně, některá slova moc spisovná, některá uměle vulgární, nešlo to prostě dohromady. Příběh sám o sobě nic moc, chování postav nedávalo moc smysl, myslím, že se to dalo využít i líp. Jediné, co se mi opravdu líbilo, tak ten nápad, že někdo může vidět datum smrti jiných lidí...

09.04.2015 2 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Moc pěkná kniha :-) čte se v podstatě sama, příběh je zajímavý a napínavý a hlavní postavy sympatické, těším se na další díly.

19.02.2015 5 z 5

Za řekou Styx Za řekou Styx Patricia Cornwell

Na knihu jsem se docela těšila, ale musím přiznat, že mě zklamala. Příběh není špatný, i když konec jsem tušila, ale jinak mě to nijak neohromilo, takové nemastné, neslané....do čtení jsem se musela více méně nutit, nevím, čekala jsem asi něco víc.

19.11.2014 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Za me slabsi nez predesle dily,ale ctive,celkem i napinave a s chuti se pustim i do dalsich dilu,pokud budou :-)

18.06.2019 4 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Ne, tohle asi vážně nedočtu, nuda, nuda a zase nuda. Chování některých dospělých nedává vůbec smysl, nemluvě o jejich vyjadřování (i pětileté dítě by to zvládlo líp). Příběh je opět roztahaný, nacpaný spoustou zbytečných blábolů a hrdinové se plácají celou půlku knihy ve věcech, které by se dali shrnout do jedné kapitoly. I když je to určené pro děti, já nevím, mě by to asi unudilo k smrti, zlaté české pohádky.

22.06.2017 2 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Skvělý námět, skvělé postavy, skvělá kniha...já toho autora prostě miluju :-)

07.06.2017 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Neuvěřitelně krásná knížka, čekala jsem takovou klasickou teen romanci, ale mile mě to překvapilo.

25.04.2017 5 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Páni! Musím uznat, že to bylo něco a vážně mě mrzí, že se u nás nevydaly další díly. Moc se mi do toho nechtělo, ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Konec jsem tušila, nechtěla jsem to číst a proto jsem knihu odkládala, ale bylo to nevyhnutelné. Je tam pár věcí, které nedávaly tak úplně smysl, ale jinak je to jízda, můžu doporučit.

14.04.2017 5 z 5

Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Lyon Sprague de Camp

Úsměvné, celkem humorné, taková jednohubka na deštivý den :-)

13.04.2017 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Moc pěkná kniha. Příběh zajímavý, čtivý a bohužel i uvěřitelný. Čí je to miminko jsem tušila už od půlky knihy a Barbaru jsem nesnášela už od samého začátku. Happy endy se prostě pokaždé nekonají.

07.04.2017 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Zajímavá kniha, příběh psaný stručným, faktický stylem, ze začátku, než jsem si zvykla, mi to trochu vadilo. Musím říct, že jsem ráda, že jsem byla ušetřena popisu, co přesně Kouzelník s dětmi dělal, i tak fantazie pracovala a nebylo to hezké.

26.01.2017 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Dočteno a teda nevím, zanechává to ve mně smíšené pocity. Nevím, proč je na obálce napsáno pro příznivce Hunger games, asi aby se to lépe prodávalo, ale já žádnou spojitost nevidím. Možná ten boj o život a to, že neměli možnost volby. Ale nemůžu říct, že bych s těmi feťáky na ostrově nějak zvlášť soucítila. Žádný z nich mi nijak extra nepřirostl k srdci. Ztracené existence, které se odsoudili už když si poprvé píchli jehlu do žíly.

11.01.2017 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Trochu vycucané z prstu, ale šlo to :-) styl celkem svižný a tak, i když některé situaci byly docela mimo, se to četlo dobře.

03.01.2017 3 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Celkově – příjemné čtení, místy napínavé, místy moc roztahané ale v celku kvalitní a vyvážené. Kdybych to ale měla více rozebrat….když zemře jeden, zemře i druhý….a s tímhle mi šla celá logika příběhu do háje. Myslím, že pud sebezáchovy je v každém člověku natolik silný, že vystrkovat své dvojče do nějaké pustiny, kde může klidně umřít hladem, zimou, horkem, padajícím kamenem a podobně, prostě nedává žádný smysl. Logičtější by bylo, kdyby si každý Alfa držel svého sourozence pěkně doma, pod zámkem, dobře živené, v bezpečí a pod kontrolou. Prostě nemůžu uvěřit tomu, že by ti lidé byli natolik tupí a tohle dopustili, že by už od začátku nestrkali svá dvojčata do cel. No ale pro potřeby příběhu je to samozřejmě nevhodné, nebylo by o čem psát. Co mě ale hodně naštvalo byl Kip. Bylo mi to jasné už od začátku, kým je, ale ten konec….ne to jí jen tak neodpustím!

10.11.2016 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Líbilo se mi to, sice první díl byl lepší, ale i tak :-) dočetla jsem se, že má konečně příští rok vyjít v češtině i třetí díl, tak snad.....jen doufám, že to nedopadne tak, že Gav nějakým hrdinským způsobem zemře a ona zůstane s Leem, to by mě zklamalo. Z druhého dílu jsem měla takový pocit....prostě ty náznaky tam jsou, ale myslím si, že si je mohla autorka odpustit. Romantický trojúhelník se mi k tomu moc nehodí, přijde mi zbytečný a až moc se v podobných knihách opakující.

23.06.2016 4 z 5

Tak tahle knížka mi ležela doma asi dva roky :-) Název i anotace mě zaujali, ale nějak jsem se neměla k tomu, abych se dala do čtení. Z větší části za to může to rozdělení na díly. Nechtělo se mi číst, když jsem neměla ty další, protože nemám ráda dlouhé časové mezery, které přijdou, než se mi do ruky dostane pokračování. Zároveň jsem se neměla k tomu, si další díl koupit. Ke čtení mě dohnalo až to, že jsem viděla ukázku na film, který přijde v zimě do kin :-) takže teď mám přečteno a můžu říct, že to byl moc pěkný příběh a musím někde sehnat druhý díl, teď už s ním snad nebudu tolik otálet :-)

09.06.2016 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Pěkné a napínavé čtení. Příběh byl celkem reálný, logický a působil uceleně. Počítačová hra v tomto stylu by se mi určitě líbila, pokud by ovšem sloužila svému původnímu účelu: potkávání spoluhráčů v reálu, sdělování poznatků a zážitků.

02.06.2016 5 z 5