stehlicek stehlicek komentáře u knih

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

A mně se to náhodou líbilo. Autorka má skvělý cit pro češtinu a je hodně vtipná. A že je to tak trochu bulvár? No a? Vždyť ona to zažila, fakt s Gottem chodila, fakt dělala Kornovi křoví, fakt si vzala Formana. Já jí náhodou tleskám. I její knize, čte se moc dobře, doporučuji.

17.08.2015 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nádhera, nádhera, nádhera. Jedna z knih, které se vám dostanou pod kůži, ani nevíte proč. Rozhodně si ji chci přečíst i v originále.

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Po sérii Crossfire, která se mi fakt líbila, přišlo tohle. WTF? Po pár stranách jsem knihu odložila, toto se nedalo.

17.08.2015 odpad!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha! Pravda, Gerta mě rozsekala víc, ale to bude možná tím, že jsem z Brna. Nicméně i Bohyně vtáhnou čtenáře do děje tak, že není možné od nich odejít. Už teď se těším na autorčiny další knihy! :-)

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tahle kniha mi změnila život. Do té doby jsem se obloukem vyhýbala historickým knihám, a těm z války obzvlášť. Pak mi knihu půjčila kamarádka, já ji za pár dnů zhltla a od té doby chodím po Brně a dívám se na něj úplně jinýma očima. Například jsem vůbec netušila, že přímo uprostřed Moravského náměstí stával Německý dům! Na každé stránce knihy je patrné, jak moc si autorka dala záležet na prostudování historických pramenů. Precizní práce. Přitom děj je strhující, kniha se čte jako thriller. Pravda, konec trochu ztrácí tah, ale v tu chvíli už je člověk tak rozsekaný dosavadním příběhem, že to nevadí. Knihu si rozhodně přečtu ještě mnohokrát. Díky, Kateřino T.!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem četla už třikrát a musím přiznat, že je to zatím asi nejlepší kniha, jaká se mi dostala do rukou. Nedá se od ní odejít, radši obětujete spánek, než byste přestali číst. Totéž tvrdí všichni, kterým jsem ji doporučila. Bomba.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborné, opravdu výborné. Na dovolené jsem od knihy nemohla odtrhnout oči.

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Přečteno za pár hodin. Téma velmi zajímavé, možná by to mělo být povinné čtení pro lékaře. Ta hrůza, být při vědomí a nemoci to dát nijak najevo... brrrr.

17.08.2015 4 z 5