Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Druhý díl série, kdy hlavní postava opět trošku pokročí v hledání minulosti rodiny, ale opět je konec otevřený. Nutí mě číst další díl, ale mám na to vůbec ještě chuť ?? Hlavní téma knihy - vypátrání a likvidace sekty je dost na hraně. Nepochybuji o tom, že takové sekty existují a určitě bych od nich dala ruce pryč.

16.06.2022 3 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Příběh má napětí, je tam i trošku hororových scén, dobrá četba. Začínají mě bavit knihy s tématikou z hor.

15.06.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Ráda čtu knihy Robina Cooka z lékařského prostředí, postavy jsou pro mě jako staří známí. A tak se těším na další knihu, která tady má vyjít - Viral.

11.06.2022 5 z 5

Spiknutí Templářů Spiknutí Templářů Paul Christopher (p)

Včera jsem dočetla a stále přemýšlím o tom, jak je možné, že se můžou dva lidé zamotat do tak svízelných situací, dostanou se přes půlku světa (i v zajetí) a ano, všechno přežijí...

07.06.2022 3 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Román je psán v severském stylu, který právě moc nečtu. Ale tady jsem byla od začátku napnutá, o co vlastně ve skutečnosti jde a zklamaná jsem nebyla. Mě se to líbilo.

30.05.2022 4 z 5

Smrtící léčba Smrtící léčba Michael Palmer

Možná příliš postav a dějů, které se mi moc nezdály. Ale jinak pěkné oddychové čtení.

26.05.2022 4 z 5

Hodina pravdy Hodina pravdy James Patterson

Souhlasím s komentářem @Kerberos, dočetla jsem večer před spaním a fakt jsem si říkala, že to byla pohádka na dobrou noc :-)

23.05.2022 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Jako každá kniha od Deavera se mi i tato líbila. Konec byl vážně překvapivý, nějak jsem odhadovala úplně jiný závěr.

18.05.2022 5 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Zajímavá zápletka, od začátku sice nevím, proč se to tak děje :-), ale určitě se mi to četlo dobře. Má to spád, žádné dlouhé úvahy.

11.05.2022 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Zajímalo by mě, kam pan Patterson chodí na ta témata svých knih...Čte se rychle, má to spád, ale je to dost drsné. Jak píší čtenáři níže, ani já bych se nechtěla ocitnout na takových místech, kde nevíte, co se vám může stát. A Alex mě docela rozhodil svou tvrdohlavostí.

06.05.2022 4 z 5

Loď duchů Loď duchů Clive Cussler

Jako vždycky, knihy od Cusslera mě zatím nikdy nezklamaly. Děj rychle ubíhá, dobře se čte.

04.05.2022 5 z 5

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Hrozně dobře se čte, přečteno jedním dechem. Jenom mě trochu zarazil počet současně řešených problémů, takže jsem byla nucena přečíst hodně rychle, abych nezapomněla, co je právě na řadě k řešení...

27.04.2022 5 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Právě dočteno, taková knižní jednohubka. Krátké, čtivé, trochu strachu a tajemství. Vhodné na dlouhé cesty.

26.04.2022 3 z 5

Hippokratovo společenství Hippokratovo společenství Michael Palmer

Zajímavé téma, moc zdravotních pojišťoven by neměla mít navrch před zajištěním slušné péče o lidi.

24.04.2022 5 z 5

Bože, dítě chraň Bože, dítě chraň Robert B. Parker

Sérii Spensera jsem nezačala od první knihy, zkouším se k němu vracet, ale nemůžu sehnat Godwulfský rukopis. Jinak těch dalších dílů mám přečtených už dost. Takže vím, co můžu od Spensera očekávat. Ani v tomto díle mě nezklamal. I když je kniha poměrně krátká, má to spád a čte se velice dobře.

23.04.2022 5 z 5

Temná řeka srdce Temná řeka srdce Dean Koontz

Jak jsem se těšila na tuto knihu, tak jsem byla docela zklamaná. Souhlasím s příspěvkem @bekule, asi bych nebyla obdivovatelkou Koontzovy tvorby, kdyby to byl první román, který bych četla. Já začala číst sérii o Thomasovi a tím mě DK dostal. Tato kniha mi dala docela práci, četla jsem jako e-knihu a občas jsem u toho usínala, bylo to pro mě hrozně zdlouhavé. Možná na konci jsem byla překvapená přirovnáním děje knihy s tím, co se dnes děje ve světě. Až mě ta podobnost zarazila. Ale jinak bez nadšení, ale co čtenář, to názor. Jiným se kniha líbit jistě bude.

18.04.2022 2 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

Poslední dobou si vybírám knihy s více než 300 stránkami, ale vůbec mi to nevadí... Palmera čtu ráda a jeho knihy mají spád, jsou napínavé i akční. Ač je kniha staršího vydání, moc se mi líbila.

11.04.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak nějak nevím, co si z této knihy mám vzít. Knihu jsem sháněla dost dlouho, protože jsem si ji prostě musela přečíst, když jsem na ni četla takové ohlasy - jedna z nejděsivějších apod. Na dvěstěpadesáté stránce jsem si pořád říkala, čeho se mám bát a že to děsivé teprve přijde. Možná mě mělo vyděsit, že hrdinové najednou nevěděli, co se s nimi děje ani kolik jich vlastně bylo.
Pokud bych měla hodnotit vyprávění formou reportáže, bylo to dost pravděpodobné a slušně podané. Pokud se ale zamyslím nad hlavní postavou, která ujíždí na tripu a nezná nic lepšího než se zviditelnit na blogu, asi bych o hodnověrnosti příběhu dost pochybovala. Člověk si umí vsugerovat různé věci (nesmysly). Jak říkám, nevím, možné je vše...

03.04.2022 3 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Přestože je to thriller z lékařského prostředí a jmenuje se "Přes mrtvoly", těch mrtvol je tam nějak moc... :-) Poslední dobou čtu M. Palmera hodně a už se těším na další knihu "Doktor chodí tiše", kterou jsem ještě nečetla. Zatím mě Palmerovy knihy nikdy nezklamaly a vždy jim dávám nejvyšší hodnocení.

30.03.2022 5 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Opět velice čtivý román z lékařského prostředí. Zajímavá zápletka se zajímavým a nečekaným koncem.

24.03.2022 5 z 5