Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Kniha andělů Kniha andělů Sophy Burnham

U této knihy není zatím žádný komentář. Je to tím, že není v našich končinách zájem o duchovno, jsme tak hrozně ovlivnění bývalým režimem? Je zajímavé, že k takovýmto setkáním s anděly dochází hlavně v Americe. Nejvíc mě zaujala pasáž, kdy se autorka v tranzu stává všeobjímajícím duchem, nehmotnou myslí se znalostí všehomíra.

17.04.2019 3 z 5

Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Jerome Klapka Jerome

Od J. K. Jeromeho jsem čekala trochu víc humoru. Toto je spíš filozofické pojednání o životě. Ale občas i vtipné.

15.04.2019 3 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Super čtení. Opět trocha válečné historie z Vietnamu, ale co už, tím lepší zápletka.

13.04.2019 5 z 5

Génius Génius Jesse Kellerman

Paráda! Románem jsem byla opravdu nadšená, i když bych spíš označila jako psychologické drama než detektivku. Mluví se zde hodně o vztazích, současný děj se prolíná s minulostí a protože to je detektivka, vrah je nakonec dopaden. Jessi, myslím, že děláš rodičům čest (a pověstné jablko
nepadá daleko od stromu).

12.04.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Jack Kerouac

Tuto knihu by asi měli číst hlavně ti čtenáři, kteří znají díla Jacka Kerouaca. I moje sny jsou tak trochu fantasmagorické, tak co čekat od jiných? Škoda, že jsem před touto knihou nečetla ani jedno jeho dílo, možná bych z toho měla větší užitek... Četba mi dala docela zabrat.

09.04.2019 2 z 5

Vyprovokovaná vražda Vyprovokovaná vražda Robert B. Parker

Parkera čtu pokaždé jedním dechem, výborná detektivka.

08.04.2019 5 z 5

Černá čtvrť Černá čtvrť Robert B. Parker

Parker se čte velice dobře, je to taková odpočinková četba. Ale právě v tomto příběhu jsou popsány hrůzy života mládeže v ghettu.

06.04.2019 5 z 5

Bledí králové Bledí králové Robert B. Parker

Klasický Parker, má to spád, je to dobře zamotané, na konci přestřelka, všichni viníci mrtví, takže k soudu nikdo nejde. Pěkná četba.

05.04.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Přesto, že moc nemusím knihy, které se zabývají i tématikou války, tato kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. V polovině knihy jsem začala věřit, že za všechno může dítě (kdysi jsem četla hororovou povídku "Malý vrah" ), ale nakonec se ukázalo, že je nemocná matka. Zápletka s hudební skladbou se mi také líbila. Pokud je někdo milovníkem vážné hudby, Incendio od Tess G. je opravdu krásná skladba.

04.04.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásné čtení. Trochu mi připomíná Diamantová pole od Conwella nebo příběhy Oga Mandina. Určitě se člověk má nad čím zamyslet.
"Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit."

02.04.2019 5 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Trochu mě zarazila spousta postav a prolínání dějů z minulosti se současností. Ale jinak opět barvitě podaný příběh.

02.04.2019 4 z 5

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

V knihovně jsem sáhla do regálu Horory. Čekala jsem opravdu něco trochu víc hororového. Ale jelikož všechny knihy dočítám, dočetla jsem i tuto. Je to takové upíří fantasy. Nejspíš bych to brala jako jednu epizodu z mnohem většího souboru.

02.04.2019 2 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Super čtení. Napětí od začátku až do konce. Čtenář stále čeká, jak to vlastně dopadne (samozřejmě dobře).

30.03.2019 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Připomínka školních let, museli jsme se naučit nazpaměť jak Ostravu, tak Maryčku Magdonovu. Pár zmínek o Ostravě ve sbírce je. Celá sbírka je hlavně o beskydském kraji: Frýdek, řeka Ostravice a množství malých vesniček. A také o těžkém životě horníků a horalů.

29.03.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dost morbidní příběh. Lidé umírají v sedmnácti, v pětadvaceti, v devětatřiceti a ještě si přejí smrt svého dítěte před svou vlastní... Určitě je to dobře zpracované vyprávění, ale já tomuto žánru moc neholduji. Četla jsem kvůli výzvě.

25.03.2019 3 z 5

Projekt Nighthawk Projekt Nighthawk Clive Cussler

Klasický Cussler. Záhady, špionáž, ohrožení života celé Země, vydírání jedním megalomanem a konec dobrý, všechno dobré. Velice čtivá odpočinková četba.

22.03.2019 5 z 5

Minutová omluva - 4. tajemství Minutového manažera Minutová omluva - 4. tajemství Minutového manažera Kenneth Blanchard

Kdybych ještě chodila do práce, asi bych byla hodně frustrovaná z hýčkání obrovského ega všech vyšších manažerů. Ti by se měli co učit! Takhle si říkám, že já to musím zvládnout sama vůči ostatním. Omluva je moc důležitá.

21.03.2019 5 z 5

Jelec Jelec Stanislav Kostka Neumann

Půjčila jsem si tuto útlou knížečku, protože má černobílý obal (do výzvy). Očekávala jsem básně a překvapilo mě, že je to povídka. Hezká, mile napsaná o tehdejší bídě a zároveň dobrotě člověka.

20.03.2019 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Červenou knihovnu jsem nikdy moc ráda neměla. Knížku jsem si vybrala kvůli názvu do Čtenářské výzvy. Takový smutný krátký životní příběh české prostitutky.

20.03.2019 3 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Kniha patří do Výzvy 2019. Dlouho jsem žádné básně nečetla. ale tyto mě fakt oslovily. Mám skoro chuť se sebrat a jít se courat někam do přírody. Ale tady? Kam, kam, KAM? Tady už není ani kousek panenské přírody. Na takové toulky se můžu vydat už jenom ve vzpomínkách. Kde bych si dneska mohla jen tak natrhat vlčí máky, chrpy nebo pryskyřník? Dříve tu byla krásná příroda, dnes jsou všude jenom túje a beton...

19.03.2019 5 z 5