St.Evelin St.Evelin komentáře u knih

Napětí Napětí Naomi Alderman

Nad koupí knihy jsem vůbec nepřemýšlela, nečetla jsem žádné recenze, nic. Jen jsem se nadchla pro projekt Čtenářský klub @martinus_cz .
Ale bohužel, napětí jako takové se u mě prostě nekonalo.
Jednak je to žánrem knihy, přiznávám, dystopie není úplně můj šálek kávy, ale dobře ????
Námět byl hodně zajímavý a myslím, že autorka z něj mohla vytěžit daleko, daleko více. Mnohdy mi to přišlo jen ploché, klouzající po povrchu, bez pořádného vykreslení postav.
Největší "fail" pro mě je ovšem absence závěru. Konec knihy za mě prostě chybí... Chybí mi dokončení, tečka příběhu. A je to veliká škoda. Byť žánr není mému srdci blízký, tak myslím, že kniha mohla vytěžit daleko více ???? takhle to na mě působí, že autorka spoléhala na doporučení od Margaret Atwoodové ????????

07.02.2019 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Na knihu jsem se těšila, bylo o ní slyšet snad všude. Jenže pak nebyl čas...a dobře pro mě. Utichl boom a já od knihy vlastně ani moc nečekala. První zhruba polovina knihy byla vlažná, takové nic moc, pak to začalo být zajímavé a závěr byl naprosto strhující a nečekaný. Hlavní hrdinky mi bylo velice líto a při dočítání knihy jsem si ani nedovedla představit, jakou bolestí si musela projít a žít s ní.
PS: Podobnost s Dívkou ve vlaku vidím také, ale nijak mi to ani nevadí, ani neuráží.

08.05.2018 3 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Kniha o krutostech v 90.letech v Bosně. Příběh o hledání kostí svých nejbližších, abyste je mohli konečně pohřbít, o masových hrobech, o konci války, o strachu.
S mírem ale strach neodešel, přetrvává. Je cítit všude. Kdykoliv může na dveře zaklepat původní majitel na dveře a nárokovat si dům. Kdykoliv se mohou objevit kosti právě vašeho příbuzného.

Přiznám se, že o historii tohoto konfliktu vím pramálo a chci to napravit. Vždyť, takových pár kilometrů od nás se dělá taková zvěrstva!

08.03.2018 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

"Stačí se narodit na blbým místě. Jen náhoda, a život je skutečně beznadějným bojem o přežití."
Toto je velká pravda a každý den kolem nás vidím spoustu lidí, věčně nespokojených, kteří řeší vlastně úplně malichernosti a nicotnosti.
Velký klobouk dolů před panem Šebkem, který popisuje své dvě mise s Lékaři bez hranic v Afghánistánu. Tam, kde by většina z nás kolabovala když ne z psychických důvodu, tak těch fyzických určitě, on prostě ne nazuje boty a jede operovat. Klobouk dolů!
Co mi dojem z knihy kazil byl fakt, že je psán hovorovou češtinou (nějaký děti, tenký střevo, nezkušenej chirurg, hotovej nepovednej případ, Šebkovo zlepšovák,...) a někdy mě to nutilo knihu odložit, protože ne, opravdu mi to vadilo.

05.03.2018 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Oproti prvnímu dílu se snad ani nedá srovnat, jako by jej psal někdo jiný. Kniha má dříve, spád, četla se mi moc dobře. A potěšilo mě, že konec nebyl jasný (teda alespoň ne mě

16.01.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

A zase o kousek lepšé než předchozí díl!

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Frederika je moje oblíbená knižní postava. Téme je malinko odlišné, ale možná o to více aktuální - světomý terorismus začíná být palčivým problémem a téměř každodenním tématem.
Přečetla jsem téměř jedním dechem, děj graduje a mě to prostě nedalo, abych knihu odložila.

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Krátké! Po přečtení jsem znovu prolistovala a řekla si - to už je vážně všechno? :-)

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Přečetla jsem asi na dvakrát. Zpočátku mi kniha přišla neslaná, nemastné. Jasné, prostě zase další hloupé ženské,které se nechaly oblbnout na dovolené sladkými řeči. Zlom nastal v okamžiku, kdy se do příběhů dostaly i děti. V tu chvíli jsem, jako matka 9 měsíční dcerky, měla slzy v očích.
Je neuvěřitelné, jaká sorta lidí to je. A ještě neuvěřitelnější ke, jak tamní zákony ve 21. století fungují. Nechť je tato kniha výstrahou.

23.07.2017 4 z 5

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut

Vstávat a cvičit :-)

23.05.2017 4 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Do knihy pro mne bylo velice těžké se začíst, na což, popravdě, nejsem u této autorky zvyklá. Nicméně, kniha dostala spát, vtáhla mě do děje a já jsem na sebe naštvaná, že nemám doma pokračování!

26.03.2017 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Mám ráda romantické dopisy, vždy jsem si přála nějaké dostávat!
Kniha je krásná. Osobně jsem nečetla tzv. "na jeden zátah", ale dělala jsem si mezi jednotlivými dopisy přestávku, aby ty city a láska mohly vyplout na povrch a nezapadly jen v lavině písmenek.
Velkou službu této knize samozřejmě udělal seriál Sex ve městě, o tom žádná. Za mě osobně je kniha taková "nedotažená", řekněme. U některých autorů dopisů jsou uvedená data narození i úmrtí, u jiných zcela chybí a tato necelistvist mě strašně irituje.
OSobně bych i uvítala rozšířené vydání, kde by bylo třeba pár řádky popsáno kdo komu, v jaké době a situaci dopis psal, ajkou měl odezvu, jak celý vztah skončil... Některé páry jsou až notoricky známé, u některých jsem tápala a pár jsem si jich vyhledala na internetu,a bych měla obrázek kompletní a ucelený.

19.02.2017 3 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Brrrr. Běhá mi mráz po zádech. Jako matka 4 měsíčního miminka jsem mnohdy měla co dělat, abych knihu neodložila někam na dno skříně. Sonda do hlubin křehké citlié dětské duše a toho, jaké následky na ní může zanechat. Boj s větrnými mlýny, systémem. MNohdy se mi tajil dech, i slza ukápla. A nejhorší na tom je fakt, že se to stalo a nikdo nebyl potrestán.

19.02.2017 5 z 5

Přízraky Přízraky Ed McBain

Další fajn oddychovka.

Romance Romance Ed McBain

Malinko slabší kousek, ale stále si McBain drží svůj vysoký standard.

Zemřela jako Sadie Zemřela jako Sadie Ed McBain

Jako vždy dobrá práce, jen mi to přišlo oproti jiným příběhům malinko slabší. Ale pořád vysoké hodnocení, nezklamalo!

Kalypso Kalypso Ed McBain

Opět skvělá detektivka!

01.01.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Postavy jsou více propracované než v prvním díle, za což patří autorce dík! Pořád kniha zůstává oddechovým čtením, ale je daleko uvěřitelnější než předcházející díl a má větší spád, lépe se čte.

30.12.2016 3 z 5

Téma 2.světové války je mi blízké, ani nevím proč. Možná proto, že ta minulost vlastně není ještě tak dávno, možná proto, že jsou lidé, kteří holocaust popírají. Na tato zvěrstva se ensmí zapomenout!
Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to čtivo příliš "těžké". Po pár stranách jsem se nemohla odtrhnout, což byl někdy problém, jelikož kniha je psaná bez příkras a "povinné" přestávky byly samozřejmostí, jinak bych knihy psychicky nezvládla dočíst.

30.12.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Musím přiznat, že kniha mne moc neoslovila. Musela jsem se hodně nutit, abych ji neodložila dříve než ji dočtu. čtivou se pro mne stala až ke konci.
Bez červenání přiznávám, že fil byl pro mne o mnoho zajímavější než kniha.

29.12.2016 3 z 5