Souteska Souteska komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Perfektně napsaná, čtivá, silné kafe. Uvědomila jsem si, že člověk vydrží strašně moc a že si opravdu nemáme na co stěžovat, v porovnání s tím, co zažívali lidé tenkrát. Četla bych to dětem na hodinách dějepisu, aby se dozvěděly, co byly koncentráky zač, a všem novodobým náckům a radikálům, aby se konečně probrali a uvědomili si, že se to všechno doopravdy stalo. A pro nás všechny poučné tím, že tehdy si také lidé mysleli, že to není možné.

21.03.2018 5 z 5

Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Rachel Kramerová

Normálně běhám, ale v těhotenství jsem si to fakt nelajsla, přestože jsem byla naprosto ok bez problému. Kdo na to má koule, ať běhá, mají můj obdiv. Pokud by se něco stalo, asi bych si to pak vyčítala.
Ale jinak celkem dobré praktické rady.

25.01.2018 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Praktická čtivá příručka i pro každodenní situace, dokonce užitečná pro manželské dorozumívání:-), nejlepší, co jsem kdy v oblasti komunikace četla. Doporučuji!!!!

15.10.2017 5 z 5

Deti včerajška Deti včerajška Jenny Cockell

Viděla jsem film Včerejší děti - knihu jsem nečetla, ale film byl pěkný.

20.09.2017

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Miluju dílo pana Pratchetta a knihy o Toničce... Co dodat? Díky, Terry!

20.09.2017 5 z 5

Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Joe Fisher

Pro mne nejlepší kniha o reinkarnaci vůbec. Čtivá, psaná odborníkem, a jak je níže uvedeno v jiné recenzi, také prakticky použitelná pro ty, kteří mají potřebu dozvědět se více o své minulosti. Mohu potvrdit, že návody k meditaci a cestě do knihovny životů opravdu fungují, ovšem pouze tehdy, když je to pro vývoj lidské duše užitečné. Ale i bez využití těchto návodů je kniha dokonalá v obeznámení laika o tom, co to ta reinkarnace je.

08.07.2017 5 z 5

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Některé knihy s tématem reinkarnace jsou pro mě nedůvěryhodné, ale tahle je výborná. Díky za každého vystudovaného odborníka, který se s tématem setkal, a nebojí se ho veřejně rozebírat navzdory možnému nařčení z fantazírování. Všem zájemcům o tuto oblast doporučuji přečíst.

08.07.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tenká a čtivá knížka, která vám udělá obrázek o situaci židů v oné době. Knížka nepřetéká sentimentem, jak to někdy u tohoto tématu knih bývá. Rozhodně doporučuji přečíst.

29.04.2017 5 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Sice je těžké zpočátku to vstřebat, ale vlastně je kniha velmi jednoduchá a základní myšlenky jsou pochopitelné a praktické do života. Pro mě netradiční kniha s užitečným poselstvím o tom, jak rozvíjet lásku, sebekázeň a duchovní růst.

26.04.2017 5 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Pro zasmání a vyčištění hlavy. Podobné knihy na toto téma děti jsou na jedno brdo, ale člověku se uleví, že není sám, kdo má doma blázinec a pocit, že výchova a péče o dítě není zcela jeho parketa:-) Je to napsané svižným vtipným jazykem, kapitoly krátké, knížka tenká tak akorát, mně se to líbilo.

28.02.2017 4 z 5

O lidech a vodě O lidech a vodě Zbyněk Hrkal

Zajimavý pohled na stále omílaná témata skleníkového efektu, nedostatku vody, nedostatku ropy. Autor - vědec a cestovatel - odborně vysvětluje, proč je vše jinak, než jak nás masírují média... Skončila doba kamenná kvůli nedostatku kamenů? Ani doba ropná neskončí kvůli nedostatku ropy, ale proto, že už ji prostě nebudeme potřebovat, protože budeme mít k dispozici jiná řešení...
Kniha je poučná, čtivá, přitom odborná, a také pozitivně laděná. Příjemná změna oproti negativní mediální smršti a klimatické hysterii.

27.12.2016 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Záživné čtení, fascinující, jak herec prožíval svou roli a dovedl ji tak k dokonalosti!

19.11.2016 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Leckoho překvapí, že najde u Londona téma reinkarnace. Pro všechny, kdo nevěří, nezažili, nedokážou si představit... doporučuji to přečíst. Je to velmi opravdově napsané, ne smyšlený román, ale věci, které někdo musel zažít a spisovatel je případně jen upravil.
Ale i když si odmyslíte tenhle duchovní rozměr knihy, i kdyby vás tohle nezajímalo a převtělování duše vám nic neříkalo, i tak je příběh úchvatný, dojemný a čtivý. Každý si ten obsah musí přebrat sám. Podle mého jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

19.11.2016 5 z 5

Štěně Štěně Paul-Jean Hérault

Já tu knihu miluju! Ano, je to střílečka, postavy asi nejdou moc do hloubky, na druhou stranu v tak malém rozsahu vystihl autor dost věcí - pocity hlavního hrdiny z války, naděje na nový život, každodenní radosti. A popis akcí je podle mě brilantní, pletky s vojáky autor nezapře. Super čtení na vyčištění hlavy, kdo neholduje dlouhatánským psychorománům, najde moc pěkně napsaný scifi příběh.

24.10.2016 5 z 5

Jak utéct času? Jak utéct času? Bruce Grierson

Hezky se to čte, kniha je vlastně bádání nad příčinami vysoké výkonnosti ve stáří. Doporučuji zejména "doporučení ke spokojenému životu" na konci knihy. Stručné, jasné, moudré. A paní byla obdivuhodná žena, bohužel již zemřela, ale jde o to, že až do konce žila aktivně a pozitivně.

23.04.2016 5 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Dobře se to čte:-) A pan Bernard je bez diskuze osobnost, takže fajn čtení formou i obsahem. Docela poučné i z oblasti privatizace, politiky, ekonomiky.... Ten chlap má prostě charisma i selský rozum a navíc excelentní pivo. A protože pivo i chytré chlapy miluju, mohu jen a jen doporučit:-)

30.12.2015 5 z 5

Emanuelova kniha – Poselství z duchovních světů Emanuelova kniha – Poselství z duchovních světů Judith Stanton

Přestože příběh knihy zní trochu podezřele - medium komunikuje s duchem Emanuelem, který skrze ni diktuje různé rady, odpovědi, zamyšlení... přesto jsem v Emanuelových slovech a myšlenklách nenašla žádnou trhlinu a věřím, že jeho hluboké pravdy nemohly jen tak vytrysknout z podvědomí média, ale pochází opravdu ze světa "za duhovým mostem".
Kniha je optimistická a plná naděje.
Podle mě by s ní měl začít každý, kdo chce trochu fušovat do "duchovní" literatury.
Na rozdíl od stovek knih podobného žánru, kterými přetékají knihkupectví, tato kniha má hlavu a patu. Já jsem od doby, co jsem ji v patnácti četla poprvé, nenašla nic lepšího, komplexnějšího a přitom jednoduššího. Provází mne doteď.

29.12.2015 5 z 5