Štěně

od:


KoupitKoupit eknihu

Zkušený vojenský velitel Erell Gouach odchází na konci války na pustou planetu na samém okraji Galaxie. Touží po samotě, po klidu. Ten mu samozřejmě není dán. Vyslyší volání o pomoc linoucí se z hlubin Vesmíru a v tu ránu mu opět jde o život.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32012/stene-K26-32012.jpg 3.121
Orig. název:

Le Laupiot (1991)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Najáda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
ludek.n
18. dubna

Jednoduchý a nevýrazný příběh bez vyšších ambicí, namíchaný z klasických ingrediencí: trocha akce, trocha filozofie, trocha sentimentu, to vše obalené vojenskou maskáčovou dekou a vražené do kosmického prostoru. Rozuzlení je natolik okaté a předvídatelné, že těžko někoho ohromí. Je to takové to čtení do vlaku, které ukrátí dlouhou chvíli, ale po dočtení už po něm člověk ani nevzdechne.

Souteska
24.10.2016

Já tu knihu miluju! Ano, je to střílečka, postavy asi nejdou moc do hloubky, na druhou stranu v tak malém rozsahu vystihl autor dost věcí - pocity hlavního hrdiny z války, naděje na nový život, každodenní radosti. A popis akcí je podle mě brilantní, pletky s vojáky autor nezapře. Super čtení na vyčištění hlavy, kdo neholduje dlouhatánským psychorománům, najde moc pěkně napsaný scifi příběh.

Zelený_Drak
01.02.2015

Číst se to dalo, svým způsobem to bylo poutavé - člověk byl zvědavý, jak to skončí. Planeta, na které se většina děje odehrávala, je dobře popsaná a atraktivní. Problém je příběh a jeho hrdinové. Co se týče vyjadřování vnitřních hnutí hlavního i vedlejších hrdinů, je to bída. Zápletka je velmi jednoduchá. Vlastně se jedná o kombinaci protiválečné a protikorporační sci-fi. Překvapivé je, že autor předpokládá fungování nějakých oficiálních orgánů či médií, i když nepřítelem je společnost, která má zjevně dost prostředků k uplácení na mnoha úrovních. Účelem celého díla je vyjádření myšlenky, že politika je prohnilá a svět by měly řídit počítače s malou skupinou nezkažených lidí. Takže utopie.
Zachycené problémy jsou ale i po necelém čtvrtstoletí od vydání knihy velmi aktuální.

Ben Nevis
24.10.2012

Nezaujalo mě to ani jako protiválečná agitka ani jako akční střílečka. Čekala jsem víc emocí, víc informací o hlavním hrdinovi, ale hlavní část knížky se věnuje boji proti nezajímavému protivníkovi. Scifi svět, ve kterém hrdinové žijí, by mohl být hlouběji zpracovaný. Samotné "štěně" je nakonec jenom okrajovou záležistostí, možná drobným katalyzátorem motivací.

RimmerCZ
16.02.2012

Tahle knížečka mě velice upoutala. Neumím přesně říct čím, nejspíše hlavním hrdinou, kterého jsem si zamiloval. Obálka vypadá brakově, nicméně její obsah je pro mě velice zajímavý. Dýchá z toho trochu amatérština v názvech (hlavně zbraní), ale nevím, zda to není překladatelem a beztak to je jedno.
Velice pěkné počtění na cesty.

Márinka

Na obálce knihy s názvem Štěně je medvídě. Jako malá holka jsem se těšila na roztomilého galaktického huňáče a ono je to klučičí střílečka :o).

Štítky

antimilitarismus akční

Autor a jeho další knihy

Paul-Jean Hérault

Paul-Jean Hérault
francouzská, 1934

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených26x
v Doporučených2x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst3x