Nevyšlapanou cestou

Nevyšlapanou cestou

Kniha uznávaného amerického psychoterapeuta, ve které se autor zabývá novou psychologií lásky, tradičních hodnot a duchovního růstu.

Třetí vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24202/nevyslapanou-cestou-24202.jpg 4.491

The Road Less Travelled (1978)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Argo

PetraFrenz
24.10.2017

U této knihy musí člověk přemýšlet. Jsou to příklady z praxe psychoterapeuta.

roso.mak
27.09.2017

No zas taková bomba to fakt nebyla. Kniha se samozřejmě začíná brzy cyklit a jeho názory na lásku rodiče vs. děti, eh, mám z nich trochu vyrážku.

Souteska
26.04.2017

Sice je těžké zpočátku to vstřebat, ale vlastně je kniha velmi jednoduchá a základní myšlenky jsou pochopitelné a praktické do života. Pro mě netradiční kniha s užitečným poselstvím o tom, jak rozvíjet lásku, sebekázeň a duchovní růst.

Jochy3
24.10.2016

Velmi silná kniha.
První, kterou jsem od amerického psychoterapeuta Morgana Scotta Pecka, měl možnost přečíst.
Je velmi těžké se do této knihy začíst, opravdu nad ní plně přemýšlet a vnímat myšlenky, které se nám autor snaží předat. Ale myslím, že to k tématům duchovního růstu, lásky a náboženství patří.
První dvě kapitoly - tedy Kázeň a Láska, jsou naprosto fascinující. Člověk vnímá velmi střízlivý a nezaujatý pohled člověka se zkušenostmi, které interpeluje i přímo z vlastní praxe s jeho pacienty. Informace jsou jednoduché, lehce se vstřebávají. Popsání cesty k duchovnímu růstu je skvělá. Zároveň definice lásky, je až jednoduše úsměvná, přes to však dosti pravdivá.
Tyto kapitoly ve mě vyvolaly pocit, že se kniha Nevyšlapanou cestou, dostane v mém pomyslném žebříčku hodně vysoko.
Bohužel ve třetí kapitole jsem ztrácel nit a v poslední, kde se autor zabývá otázkami náboženství a evoluce, jsem ztrácel celkové zaujetí. I přes světlejší chvilky a některé velmi zajímavé myšlenky, opadla euforie a já nyní hodnotím knihu jako velmi dobrou.
I když působí mé hodnocení padesát na padesát, kniha mi hodně dala a pomohla pochopit některé, pro někoho velmi složité věci.
Proto dávám čtyři hvězdy - doporučuji knihu všem, kteří se chtějí posunout ve svém duchovním růstu (určitě alespoň první dvě kapitoly), a s odstupem času si rád přečtu myšlenky obsáhlé v pokračování - Dále nevyšlapanou cestou.

Paja.T
10.06.2016

Výborná knížka, ukázala mi mnoho věcí z života a jak se zase jiným pohledem dívat na lidi i svět. Nejedná se o duchovní balast, který je dnes všude, ale o kvalitní knihu.

BLeeCraleek
21.05.2016

Nemám nějak extra v lásce knihy podobného rázu. Když čtu chci si obvykle číst něco na relax, ne vyloženě na "dumání". Nicméně tato mě velmi zaujala, byla čtivá, zajímavá, dost k přemýšlení… Líbila se mi

bytost
07.05.2015

Tato kniha by se měla stát denní četbou lidem, kteří chtějí prožít život v kvalitních vztazích. Autor velmi srozumitelně vysvětluje, jak k tomu dojít. V úvodu konstatuje, že nečiní rozdílu mezi pojmy ,,mysl,, a ,,duše,, mezi růstem rozumových schopností a růstem duchovním. Proto se mylně vegetArien domnívá, že je manipulována, ale to je mýlka..:-)Kniha je rozdělena do čtyř částí,,Kázeň,,cituji: život je série problémů. Chceme je řešit, nebo nad nimi naříkat? Základním souborem nástrojů života je kázeň. S naprostou kázní můžeme zvládnout všechny!Druhá část,,Láska,,cituji: ,,definuji lásku takto:je to vůle rozšířit své ,,já,,ve prospěch duchovního růstu, ať už vlastního, nebo cizího. Dokonce je známo, že nejsme schopni milovat někoho jiného, pokud nemilujeme sebe, právě tak, jako nejsme schopni naučit děti sebekázni, pokud ji sami nemáme.,,
Třetí část je nazvána ,,Duchovní růst a víra,,zde vysvětluje fakt, že každý i ateista nějakou víru má a popisuje jaké jsou její druhy. Část čtvrtá,, Milost,,zde si jako lékař klade otázky, co způsobuje o lidí tzv. spontální uzdravení, navzdory lékařským prognozám.
Tedy pro mne je kniha souborem kvalitních informací, prostože jsem ji četla nejméně třikrát, stále v ní něco nového nacházím..:-)

vegetArien
08.08.2012

Dlouho jsem váhala mezi dvěma a třemi hvězdami, protože jakkoli je první polovina knihy obsahově zajímavá, po formální stránce srozumitelně napsaná a dobře vyargumentovaná (autor volí styl, který podtrhuje to, co říká), druhá polovina začíná být tendenční a závěr je vysloveně křesťanská agitka. Sice se mi nelíbí, jak autor manipuluje čtenáře do pozic, ve kterých ho chce mít, nicméně musím ocenit sofistikovanou formu a jazyk této manipulace. :-)