Souteska Souteska komentáře u knih

Futurum Futurum Petra Podolová

Zpočátku jsem trochu měla zmatek v ději a postavách, ale postupně do sebe vše zapadne. Kniha je napínavá, děj má spád, žádné dlouhé filosofické řeči, zajímavý námět i konec. Autorka mě fakt nadchla! Spolu s Petrou Stehlíkovou v poslední době krásná česká fantasy!

Stejně jako Rinika zde v komentářích, přidávám palec nahoru za to, že se děj nezvrtnul do romantické linie, ačkoliv by se to mnohokrát nabízelo, podle mě je tam citů akorát:-)
A přidávám se s již zmíněným přáním níže v recenzích - co takhle to nějak rozšířit, třeba co bylo předtím, a ještě více mě zajímá, co bylo nakonec za tou Prahou? Co takhle další díly?

21.10.2020 5 z 5

Intimní život Intimní život Cheryl T. Cohen Greene

Krásná kniha, krásný životní příběh, i když i pestrý a nelehký! Příběh autorky - tzv. náhradní partnerky Cheryl - se čte velmi svižně a je prokládán příběhy jejích klientů a popisem práce s nimi a jejich problémy. Cheryl je z mého pohledu velmi odvážná žena, a také velmi sympatická a soucitná. Mnoha lidem svou profesí doslova změnila život. Ačkoliv sex miluji, nevím, jestli bych dokázala pracovat s lidmi tak, jako ona.
Shlédla jsem po knize i film s názvem Sezení, který vypráví o jednom klientovi, postiženém Markovi. Ten je v knize jen částí příběhu, na rozdíl od filmu obsahuje kniha i jiné příběhy klientů. Film je i tak ale skvělý, dobře natočený, s krásným námětem, který je krásnější tím, že je skutečný.

Citát z knihy (k vysvětlení rozdílu náhradní partnerka vs. prostitutka): "Chodit za prostitutkou je jako chodit do restaurace. Schůzky s náhradní partnerkou jsou něco jako kurzy vaření."

Citát z knihy: "Každý má právo na uspokojivý a láskyplný sex, a jak vyplývá z mých zkušeností, tyo dvě věci většinou souvisejí s dobrou komunikací, sebeúctou a ochotou objevovat."

Jooo! Pod to bych se podepsala! Knížku moc doporučuji, puritánům i volnomyšlenkářům.

15.08.2020 5 z 5

Tam, kde padají andělé Tam, kde padají andělé Dorota Terakowska

Pohádkový příběh, který ale není pohádka pro děti, a když, tak pro dost starší děti. Obsahuje spoustu faktických údajů pro zájemce o historii a teorii andělských bytostí. Prolíná se zde svět vědy a duchovna, také jsem našla mnoho zajímavých podnětů pro každodenní život. Knížku jsem zhltla za dva dny, moc mě bavila.

03.08.2020 5 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Stručně a výstižně - čte se to samo. Příběh má spád i momenty k zamyšlení, hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ti nesympatičtí), a podle ohlasů v mém okolí, kam jsem knihu půjčila, líbí se napříč generacemi a povoláními (moje maminka - babička, kamarádky - matky na rodičovské, manžel, kamarádi - racionální manažeři:-)
Kniha je o různém pohledu na svět, když naše sklenice může být buď poloprázdná nebo poloplná. Odlišný přístup mohou mít staří i mladí. Spíše než o starých lidech je kniha o tom, kam který z těchto dvou přístupů může vést. Zde sice vedly obě cesty do domova seniorů, ale jejich nositelé prožívali a prožívají životy natolik jinak, že nám to dává jasnou informaci - život není takový nebo makový, to jen my rozhodujeme, jaký je, tím, jak sami sebe a své okolí vnímáme.
Kniha zahřeje na duši, pobaví, podnítí v člověku zajímavé myšlenky. Všem doporučuji!

23.07.2020 5 z 5

Ellie a její náhodné setkání Ellie a její náhodné setkání Hazel Prior

Příběh hezky plynul, měl spád, četla jsem na jeden zátah. Nejsem fanda červené knihovny, naštěstí zde se žádná sláďora nekoná, i když je to story něžná, láskyplná, a myslím, že i k zamyšlení nad tím, co vlastně stojí v životě za to a jak si podle toho vybrat partnera:-)

16.07.2020 5 z 5

Krkonoše známé i neznámé Krkonoše známé i neznámé Petr David

Doma pořád slyším o kráse Krkonoš, a protože jsem na rozdíl od manžela trávila dětská léta u Baltu, vím o nich velké nic. Takže pro mě super kniha, která začala přehlednou mapou a poté po jednotlivých oblastech poutavě přiblížila celé Krkonoše, čímž mi pomohla zapadnout lépe do rodiny:-) Také jsem dostala chuť se tam vydat, autor má záživný, čtivý styl, knihu doporučuji!

12.06.2020 5 z 5

Světlo mezi námi Světlo mezi námi Laura Lynne Jackson

Kniha se hezky čte i jako příběh, kromě toho nabízí zajímavosti pro ezo nadšence. Konečně kombinace mystiky a rozumu. Paní je normální žena, máma, manželka, a přistupuje ke svému daru velmi zodpovědně, nechává své schopnosti vědecky testovat, nikomu se nevnucuje, žije běžným životem učitelky. Kéž by takhle fungovali všichni, co nabízejí ezo služby a slibují lidem modré z nebe. Dobré pro všechny, co hltají ezo literaturu, aby zde pochopili, jak velký je rozdíl těch, co jen valí na stránky rádoby duchovní moudra, a těmi, kdo ten dar opravdu mají.

05.06.2020 5 z 5

Kosmické rozhovory - Dialogy o povaze vesmíru a hledání skutečnosti Kosmické rozhovory - Dialogy o povaze vesmíru a hledání skutečnosti Stephan Martin

Kniha je neobvyklá svým tématem, místy dost složitá, musela jsem i googlit nějaké vědecké termíny a pojmy, ale myšlenky jsou zajímavé pro toho, kdo přemýšlí, jak lze spojit mystiku a vědu. Potvrdilo mi to můj pocit - duchovno je vyšší fyzika, kterou ještě neumíme popsat a změřit, ale mystici tyto jevy už vlastně popisují odedávna. Odborníci z různých oborů hovoří o vědě, o vesmíru, jeho vzniku a podobě, o provázání lidí s vesmírem. Není to oddychovka, ale za mě doporučuji.

04.06.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Celá trilogie mě nadchla, podle mě třetí díl je nejlepší.
Kniha je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí, u tohoto posledního dílu to platí nejvíce.

23.05.2020 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Celá trilogie mě nadchla. Je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí.

23.05.2020 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Příběh je svižný a zajímavý, nemohla jsem se odtrhnout od děje ani od postav. Napínavé tak, že ihned potřebujete mít druhý díl. A také zajímavé téma lidského zla - je vrozené, nebo získané, jak se dá ovlivnit vůli? No a přiměřeně romantiky. Prostě bomba.

18.05.2020 5 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Knihy o blackoutu a podobných tématech mám ráda. Příběh celkem dobrý, ale uvítala bych více akce, hlavní postavy se mi zdály padlé na hlavu, ale možná to bylo tím, že kniha už je staršího data. Oddychovka to není špatná.

09.05.2020 3 z 5

Žít a nechat žít Žít a nechat žít Hendrik Groen

Oddychovka, ale čekala jsem více hloubky, akce, napětí, zápletek. Příběh je zajímavý a konec originální, ale většina knihy se odehrává na úrovni úvah hlavní postavy, které jsou sice vtipné, ale daly by se zkrátit. Pro ty, co mají vyčpělé vztahy, lehce frustrující tím, jak je to všude podobné:-)

09.05.2020 3 z 5

Mág. Bratrstvo - Kdo chce zabít papeže? Mág. Bratrstvo - Kdo chce zabít papeže? Arno Strobel

Kniha je napínavá od začátku do konce. Variace na téma "náckové to nevzdávají ani po válce a pokračují dál v megalomanských ambicích".

26.04.2020 3 z 5

Voda včera, dnes a zítra Voda včera, dnes a zítra Zbyněk Hrkal

Doporučuji začít knihou O lidech a vodě, tam je vše shrnuto velmi pěkně, tahle druhá kniha pro mě méně faktická, spíše vyprávěcí, je částečně o historii, částečně jsou tam zajímavosti současné, a hlavně stále podává tutéž myšlenku jako kniha první - problémy s vodou jsou v kterékoliv oblasti světa technicky řešitelné, a ani nám na Zemi voda nikdy nemůže dojít. Je příjemné přečíst si slova odborníka místo ukřičených aktivistů, kteří o tom vědí... víte co.

09.12.2019 4 z 5

Kurýr Kurýr Zbyněk Hrkal

Kniha se čte dobře, prázdninová oddychovka s vtipným jazykem a velmi bohatou výpravou - místa se střídají po celém světě, je vidět zcestovalost autora, téma migrace je také aktuální, příběh mě ale tolik nevtáhl. Dávám čtyři hvězdičky za příběh a pátou za to, že ne-beletristické knihy pana Hrkala jsou top v mé knihovně (doporučuji přečíst všem klimato-hydro-atd. pesimistům), a také za jeho myšlenky zmíněné i v příběhu. (Dějepis by měl být základ vzdělání kvůli poučení z minulosti, starý Řím padl na základě vnitřního rozvratu, kdy už nebyl schopen ubránit se i přes svou velkolepost před vnějšími vlivy - také usínáme na vavřínech, věříme v rovnostářství i pro ty, kdo naši společnost a její zřízení neuznávají.)

09.12.2019 4 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Zajímavý nápad, mě to nadchlo! Nestálo by za to zamyslet se, jak pár peprných vyprávění může probudit novou jiskru ve zdánlivě vyhaslých mužích a ženách? A proč by starší vdovy či nějaká jiná skupina už neměla mít erotické touhy? Za mě palec nahoru, je mi jedno, jestli je to ve škatulce erotický, společenský nebo jaký román, prostě je to vtipné, čtivé, a pro mě osobně hluboce k zamyšlení z výše uvedených důvodů:-)

03.11.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Poutavý příběh na každé stránce, má to spád a také zajímavé detaily ohledně každodenního života a uvažování lidí během války - strach, udavačství, nikdo si není jistý ničím, totalita jak vystřižená. Podtitulek Láska proti říši je trochu zavádějící, není to červená knihovna, i když je to celou knihu na spadnutí. Každopádně výborná kniha, doporučuji!!!

12.08.2019 4 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Když potřebuji, vezmu knihu do ruky a otevřu na libovolné stránce. Taky vám to funguje? Doporučuji mít doma.

27.12.2018 5 z 5

Odpojte se - Jednoduchý průvodce meditací pro přepracované skeptiky a moderní ezoteriky Odpojte se - Jednoduchý průvodce meditací pro přepracované skeptiky a moderní ezoteriky Suze Yalof Schwartz

Opravdu jednoduchá a srozumitelná příručka pro ty, kdo jsou přesvědčeni, že nejsou schopni si v klidu sednout k meditaci. Návody z knížky jsem použila už vícekrát a je to skvělá pomůcka k tomu, jak si pár minut denně sednout v klidu a třeba jenom dýchat, meditovat, či jak tomu budete říkat. Dělá to fakt zázraky. Zejména přetaženým vyčerpaným rodičům z vlastní zkušenosti vřele doporučuji.

27.12.2018 5 z 5