SophieDare SophieDare komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Z prvního dílu jsem byla trošku rozpačitá, ale říkám si, tak budu pokračovat, zvlášť když třetí díl je za rohem.
A taky mne dost navnadily pozitivní recenze tady. Tak jsem sama sebe přesvědčila, že to určitě bude stát za to.
Bohužel musím říct, že mi to přijde strašně moc překombinované. Prostě všechno nacpané dohromady. Plus nevím jestli jsem v prvním díle něco přehlédla, ale měla jsem za to, že jde o fantasy svět a ono vlastně jde o post-apo.
V prvním díle mi nesedla hlavní hrdinka, tady se to ještě zhoršilo.
Nevím no, asi si ten třetí díl přečtu, dokud si knihy pamatuji.

29.11.2020 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Hned na začátek musím říct, že se to strašně dobře četlo.
Ale zase na druhou stranu mi zase moc nesedla hlavní hrdinka. Brala bych ten příběh, ale bez ní.
Plus fakt, že parta bojovníků nepozná holku od kluka přijde trošičku přitažené za vlasy. Nevím, uplně mi to tam nesedělo. Možná to šlo vyřešit lépe.
Určitě se chystám na druhý díl.

26.10.2020 3 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Musím říct, že námět se mi velmi líbil... akorát mi úplně nesedlo zpracování. A postavy.
Ale uznávám, že jsem se fakt zasmála tím, jak se v CooBoo trefili s tématem knihy.

24.10.2020 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

TO je snad ještě lepší než Sara. Potřebuji od autorky rychle další knihu.
Úžasná atmosféra.

20.10.2020 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Za mne jeden z nejlepších retellingů za poslední dobu. Strašně moc jsem si to užila, výborná atmosfére.

Trošičku mě překvapil ten zvrat na konci, protože to jako jak a kde? Přišlo mi, že ze začátku knihy, tam na to nebyly vůbec žádné náznaky, že by tohle mohlo přijít. Asi bych ocenila trošku foreshadowing, aby to pak nebylo jak z čistého nebe.

Ale jinak jsem si to moc užila. Knížka přesně na tohle období. Se super Grimmovskou atmosférou.

18.10.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Kniha mě strašně moc bavila, už dlouho jsem si čtení tak moc neužila. Moc se těším na pokračování! Doufám, že bude brzy.

Jen je škoda toho jaké písmo je daný. Takové maličké, nahuštěné, jak když šetřili místo.

28.04.2020 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Nejlepší kniha!

30.09.2018 5 z 5

Sons of Anarchy: Bratva Sons of Anarchy: Bratva Christopher Golden

Tahle kniha je zabitá tím, že je to úplné gramatické/sytlistické/pravopisné peklo. Jsou vypuštěny slova, překlepy "rpzcuchané". Odstavce začínají klidně uprostřed věty. Jeho manželka Tara se několikrát změní v muže dle sloves...

30.09.2018 odpad!

Dračí město Dračí město Petra Machová

Bohužel, velké zklamání. Pak nemají mít čeští spisovatelé špatné jméno, když se vydá tohle...
Dílo je povrchní (stejně jako vztah Jany a Ondry), svět měl velký potenciál (stejně jako mytologie/historie dračího světa), ale autorka to vždycky zabila nějakou zbytečností.
Jak již bylo několikrát řečeno, tak také mám silný pocit, že ještěři vlastně byli upíry.
Hlavní hrdinka směle konkuruje Bele ze Stmívání, jak v otravnosti, tak ve zbytečnosti pro celý příběh.
Rozhovory jsou velmi špatně napsány až přechází místy v trapnost.

Jinak Jana Jahodová? To je jak vypůjčené z dívčích románků? Nějak tak si představuji hlavní hrdinky z knih Lenky Lanczové.

Tak abych toto shrnula, rozhodně to není mezičlánek pro YA a klasickou vysokou fantasy. Tohle kolem vysoké fantasy nešlo ani obloukem. Ano, tento rozhovor s autorkou mě ke knize přivedl. Nyní mám pocit, že autorka buď mluvila o úplně jiné knize nebo snad ani neví, co napsala.
Nepochopím, že to vydal zrovna Host, nakladatelství, které jsem si spojovala s kvalitou, kdy si může vybrat z mnoha kvalitních rukopisů, takže se pak na papír dostane jen to nejlepší. Tohle to ovšem není ani náhodou... Zajímalo by mě, co je zrovna k tomuhle vedlo.

30.09.2018 odpad!