Sofonisba Sofonisba komentáře u knih

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Nejprve jsem viděla film, pak si přečetla i knihu. Krásný příběh o vzniku slavného obrazu. Super.

04.06.2021 5 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Humoristická kniha spíše pro ženy, které mají velký smysl pro humor, nadhled a dokáží být nad věcí

08.04.2021 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Anotace toho hodně slibovala, ale málo splnila. Řekla bych na téměř 450 stránek zde bylo příliš prázdných slov a málo děje. Cesta hlavních hrdinů k sobě, jejich tzv."náhodná setkání" byla chvílemi tak krkolomná, až jsem se bála, že si spíš srazí vaz. Ve druhé půlce jsem už hodně přeskakovala odstavce, ba celé stránky.

28.03.2021 2 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Příběh ženy, která má život skoro jako z pohádky. Žije v exotické zemi, stýká se s bohatými a vlivnými lidmi, šije šaty pro princezny. Ale úspěch není zadarmo, ani nepřichází ze dne na den. Obdivuji paní Blanku za její vytrvalost, schopnost překonávat překážky i lidskou faleš a nepoctivost. Čtivě napsáno a doplněno množstvím fotografií s nádhernými šaty.

23.03.2021 5 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Oddechově čtení, jehož leitmotivem je: "Naše spokojenost není závislá na tom, kolik kilo máme, ale jak je umíme nosit." :)

17.03.2021 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Moje první setkání stačilo, aby vznikla láska po zbytek života. Krásné verše, které míří do srdce a poutavá , něžná grafika. Super!

02.03.2021 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Dojemný a vtipný příběh. Velmi oceňuji neotřelé téma ze severské mytologie, doplněné naprosto úžasnými ilustracemi. Na krásné pohádky není člověk nikdy dost dospělý... :D

30.01.2021 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Odpočinková kniha, která se velmi příjemně četla.

22.01.2021 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Děj má spád a švih, situace se mění s každou přečtenou stránkou :))

16.08.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Romantický příběh v exotickém Japonsku. Naprosto dokonalá četba na léto :)

10.07.2021 5 z 5

Pravda a lži Pravda a lži Caroline Mitchell

Napínavé a čtivé. Jen mi přišlo, že závěr knihy pojala autorka jako pojistku. Když se příběh nebude líbit, tak vše skončilo. A když bude mít kniha úspěch, napíšu pokračování.

09.06.2021 4 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Téma, o kterém se příliš nemluví a nepíše. Zajímavé informace o lidech, kteří se s touto nemocí potýkají.

31.05.2021 3 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Příběh rodinného tajemství vyprávěný lidmi a robotem současně. Do posledních stránek zůstávalo stále něco nevyřčeno - a to mě hodně bavilo :)

18.05.2021 4 z 5

Rododendron: Za horizontem osudu Rododendron: Za horizontem osudu Pavla Pavlíčková Kovaříková

Přečteno za jedno odpoledne. Silný příběh, který napsal sám život. Gratuluji autorce k tak výborné prvotině! :)

07.05.2021 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Rodina 8x jinak. Veselé a šťastné příhody se tentokrát nekonají, ale rodinné soužití zkrátka není peříčko. Každá domácnost se potýká z různými obavami a zkušenostmi, které ji formují a ovlivňují jejich členy.

05.05.2021 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

I když fantasy moc nemusím, kniha mě zaujala hned od prvního odstavce - a už jsem ji neodložila. Za mě super!

08.04.2021 5 z 5

Pražská sonáta Pražská sonáta Bradford Morrow

Ač to tak na první pohled nevypadá, vyprávění o hudbě, Praze a přelomových českých dějinách byl zajímavě namíchaný koktejl. Vznikl tak zajímavý, poutavý i poučný příběh, který se navíc velmi dobře četl. Těšila jsem se na každou novou stránku.

09.03.2021 4 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Krásná kniha s půvabnými ilustracemi, kterou by si měly přečíst děti, ale i dospělí. Příběh, který nám vypráví velryba, a který platí i v našem lidském světě. Příběh o zlu, které plodí další zlo. Příběh o odvaze se tomu zlu postavit. Jak píše sám autor: "Největším úspěchem ďábla je to, když vás přesvědčí, že ho vidíte. Ale teprve když ho opravdu vidíte, máte z něj skutečný strach. A pak už je příliš pozdě.... Neboť v hlubinách možná jsou ďáblové, ale horší jsou ti, které si vytváříme sami."

05.02.2021 5 z 5

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Co mě přimělo k tomu, abych sáhla po svém vůbec prvním komiksu? Bylo to téma oblíbeného malíře Caravaggia. Dva měsíce ležela kniha doma, než jsem se odhodlala ji otevřít a začít číst. A nelituji. Krásná kresba, výstižný text a životní příběh malíře - bouřliváka.

25.01.2021 4 z 5

Povídky a příhody ze zadního domu Povídky a příhody ze zadního domu Anne Frank

Kniha výborně doplňuje "Deník Anne Frankové". Kniha kromě příhod ze života v úkrytu obsahuje vymyšlené příběhy a povídky, které ukazují Annin vnitřní svět, touhu po přátelství, dobru mezi lidmi, vztah k přírodě. Když uvážíme, za jakých okolností psala, nezbývá, než tuto dívku obdivovat

19.01.2021 4 z 5