sofmysl sofmysl komentáře u knih

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Lidé mě od tohoto dílu Sirotčince slečny Peregrinové dost odrazovali s tím, že to už není to, co to v prvních dvou dílech bývalo, že první díl byl nejlepší a potom to šlo pomalu dolů.
Ale já myslím, že druhý díl byl skvělý a tenhle svým způsobem také. Je pravda, že dávám jen čtyři hvězdy z pěti, ale to proto, že Vás kniha rovnou hodí do děje a to mi zamotalo hlavu, vzhledem k tomu, že jsem musela dlouho čekat, až knihu vydají a až si jí budu moci koupit a také trochu proto, že někdy je příběh moc zdlouhavý. Přesto myslím, že je kniha vážně dobrá a ráda se k ní budu vracet, stejně jako k prvním dvěma dílům.

05.09.2016 4 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Labyrint je dobrý, ale není z nejlepších knih, které jsem četla. První díl se mi líbil moc, řekla bych až uchvacující, u druhého jsem tajila dech, jak to asi jen bude dál, ale na konci druhého dílu už jsem tak nějak začala ztrácet zápal. Zápal a trpělivost. Pořád jsem si říkala..a teď určitě dojde k nějakému zlomu, ale na místo toho to byl jen další test, další zkouška. Pak, vždy když postavy v knize měly nějaký určitý cíl, úkol, říkala jsem si "no jasně, stejně tam dojdou a všechno zase bude jinak". Proto jen tři hvězdy.
Celá koncepce knihy je velmi propracovaná a zajímavá a pro mou fantazii jako pohlazení na duši, ale první díl stál za to prostě nejvíce...ostatní už pro mě bylo jen takové rozvádění ničeho...jen oddalování konce knihy.

14.07.2016 3 z 5

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Kniha se mi místy nečetla moc lehce - chvíli jsem se nemohla otrhnout, chvíli zas mě čtení trochu nudilo, ale poselství celé knihy je moc pěkné. Rozhodně jsem si z ní vzala pár moudrých postřehů k srdci a snažím se jimi řídit. A co víc...vcelku mi to pomohlo i po mé profesní stránce.

04.06.2016 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Kniha je úžasná. Líbila se mi úplně stejně jako první díl a úplně stejně mě místy trochu mrazilo. Sice bývá občas zdlouhavé čtení o tom, jak se hlavní hrdinové zrovna nemohou dohodnout, ale i tak jsem z knihy vcelku nadšená....tento styl mi opravdu sedí. :-)

10.05.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto strhující. Jodi Picoultová mě opět nezklamala. Tato dech beroucí kniha mi nedala spát dokud jsem ji nedočetla do konce a místy člověka až mrazí. Autorka umí zanechat hluboký dojem v nás všech a souhlasím s Niki365 -- lépe bych nevyjádřila, jak moc mě příběh Minky zasáhl. Tato kniha bude patřit k mým nejlepším.

29.04.2016 5 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Kniha je stejně úžasně zpracovaná jako ta o vrazích sériových....za mě jen tak dál :-)

15.04.2016 5 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Kniha je velmi zajímavá, ale pro mě jako lajka je dost nezáživný začátek, kde se popisují spíše technické parametry lodi. Nic mi to neřekne a od dalšího čtení by to snadno mohlo čtenáře odradit. Za to mě velice zaujal zbytek a to především vyšetřování této nezapomenutelné a tragické katastrofy, proto tři hvězdy nikoli méně.

19.03.2016 3 z 5

Vrcholy a údolí Vrcholy a údolí Spencer Johnson

Kniha je skvělá, dala mi hodně. Nastoupila jsem do nového zaměstnání a tam jsem ji dostala na školení jako dárek od mého školitele. Přečtena byla rychle a opravdu jedním dechem. Nese zajímavou myšlenku a pojímá všední potíže nás všech.Pomohla mi si uvědomit strach ze selhání práci i moje silné pracovní stránky. Doufám, že poznatky z ní, využiji ještě více. Vřele doporučuji.

06.03.2016 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Myslím, že pan Drbohlav je opravdu odborníkem svého oboru a už se moc těším na jeho další knihu. Problematika je vysvětlena velmi dobře i pro lidi, kteří se v tom zas tak neorientují. Moc se mi líbila.

28.12.2015 5 z 5

Usnadněte si práci - Jak pracovat jednoduše a výkonně Usnadněte si práci - Jak pracovat jednoduše a výkonně Carson Tate

Kniha se mi moc líbila a dost mi pomohla hlavně s ujasněním si dlouhodobých cílů a uspořádáním svých povinností jak pracovních tak i osobních. Určitě ji doporučuji každému, kdo má pocit, že ve svých povinnostech "momentálně plave".

Je jasné, že některé kapitoly jsem musela přeskočit, protože takovou úpravu mé pracovní prostředí nepovoluje, ale i přesto mi kniha přijde velmi přínosná.

10.11.2015 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER.

Záměrně chybí hvězdy za to, co se ke konci příběhu stalo s Ulrikou Wendinovou a za název knihy. Trilogie se mi moc moc líbila, byla dostatečně šokující na to, aby mě odpoutala od shonu a stresu každodenního života, ale ne zas tolik, abych v noci z celého příběhu nemohla spát. Zamotaný děj zároveň udrží mozek v bdělosti, aby si byl schopen dát všechno nakonec dohromady.
Ale teď k Ulrice....autor se nám snaží namluvit, že spoutaná žena, která je zaživa mumifikována speciální výživovou směsí z ořechů, hlíny, semínek a kořínků a která nějaký čas leží v nehybné poloze spoutaná tak, že dokáže jen lehce pohnout hlavou, nakonec nejenže není dezorientovaná, ale ještě dokáže utíkat lesem a logicky uvažovat o tom, kde by mohl být schovaný klíč od opuštěné chaty? Nechci být šťoura, ale to je velmi velmi nepravděpodobné. I kdyby tak ležela jen třeba 8 až 12 hodin, tak by ji dehydratace, podvýživa a nemožnost změnit polohu rozhodně nedovolila udělat něco takového...maximálně se velmi pomalu po zemi plazit, ale utíkat sněhem? Určitě ne.

A proč se díl jmenuje Pýthiiny rady? Vůbec netuším...jsou tam o nich maximálně tak tři věty a stejně není moc jasné, co tím chtěl autor říci.

05.11.2015 3 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Hraničářův učeň spadá do mých nejoblíbenějších knih i přesto, že už jsem na něj myslím trochu stará. Musím si sice trochu postěžovat na návaznost dílů, protože když ten předtím skončil, bylo to jako utnuté v polovině a už jsem si toho všimla i dřív. To pak, když si člověk další díl ještě nestihl koupit, přidá dost vrásek na duši :-)

Ale i tenhle díl byl skvělý a na další už se těším, protože tentokrát jsem nakoupila s předstihem a mohu rovnou číst dál =)

05.11.2015 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Šokující báječná kniha o strachu, rozhodnutí a celoživotních následcích. Tuto knihu by měli předčítat na základních školách jako odstrašující příklad pro malé darebáky, kteří se posmívají jiným. Kniha mi hodně dala.

25.10.2015 5 z 5

Psychologie - testy Psychologie - testy Simona Horáková Hoskovcová

Mě kniha moc pomohla zdokonalit svoje základní vzdělání v psychologii.

25.10.2015 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Pro mě jedna z nejlepších knih

Roztříštěná mysl Roztříštěná mysl Robert Bromley Oxnam

Nejlepší kniha o tomto onemocnění, kterou jsem kdy četla.

Poklady starověkého Egypta Poklady starověkého Egypta Maria Sole Croce

Nejlepší když nemáte prostředky na vycestování do muzea =)

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Tahle kniha mě uvedla do naprostého transu. Dokud jsem ji četla, prakticky jsem nebyla schopná jiné činnosti, je naprosto skvělá a do "levných knih", kde jsem ji koupila, bych ji v životě nezařadila. Bude druhý díl??? moc bych chtěla. Je opravdu strhující a výborná, vřele doporučuji.

19.10.2015 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Souhlasím s komentářem níže...mnoho povyku pro nic. Reklama veliká, příběh zajímavý, konec naprosto shazující. Knihu už bych v životě nevzala do ruky

17.10.2015 odpad!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha je úžasná, vtipná, čtivá a zároveň i srdce rvoucí. Lidský osud dokáže být někdy nešťastný, ale takový bručoun jako je Ove se jen tak nevidí a to je na tom to vtipné a úsměvné. Moc se mi líbila.

17.10.2015 5 z 5