Roztříštěná mysl

Tommy, Boby, Wanda – to jsou jen tři z jedenácti osobností mezinárodně uznávaného učence Roberta Oxnama. Kniha je strhujícím popisem odvážného boje autora s jeho často nepochopenou nemocí. Kniha je doplněna epilogem renomovaného psychiatra Jefferyho Smithe, který Oxnama léčil a pomohl mu vynést na světlo jeho různé osobnosti a porozumět dětskému traumatu, které stálo v pozadí této nemoci. Kniha osloví zájemce o beletrii dotýkající se témat duševní nemoci, o populární psychologii a příběhy slavných osobností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57012/roztristena-mysl-57012.jpg 4.760
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Portál

A Fractured Mind, 2005

Kniha Roztříštěná mysl

hu_87
22.10.2021

(+ SPOILER) Životní příběh úspěšného člověka, který byl ve svém dětství velmi traumatizován a poté si jeho ego (nebo hlava? duše? atd.) vytvořilo síť několika identit s různými jmény a různými projevy, slovníkem a styly chování.
Je opravdu brilantní, jak je tu možnost nahlédnout nejen do Robertovo identit a jejich chování, ale i přístupu toho terapeuta. Jakože perfektní pasáže ve stylu: *Terapeut: Je tu někdo, kdo by chtěl ještě něco dodat? (Robert začne najednou rychle mrkat a jo, opravdu se někdo ozval, ale ne Robert).*
Klíčem k léčbě je integrace. Jakoby propojení. Smíření. Spolupráce jednotlivých alter identit a možná zjištění, že některé nejsou tak děsivé, jak se na první pohled zdají být.

Cenný je i ten konec. Nejen nahlédnutí do procesu psychoterapie a samotných projevů disociativní poruchy identity (nebo mnohočetné poruchy osobnosti), ale i samotné "čiré" teorie právě na tom konci, sepsané Robertovým terapeutem.

Jakože povedlo se a navzdory tomu, že těch identit tam není málo, je to napsané jako celek přehledně, že se v tom neztrácíte nebo tak.

DK197
11.02.2019

Konečně jsem se dostala ke knížce s mnohočetnou poruchou osobnosti. Je pozoruhodně napsaná a snaží se téměř o nemožné... přiblížit ten pocit... disociace identity. 95%. Těch zbylých pět symbolizuje to, co přes veškeré snahy autora zůstane lidem skryto... Protože ač se snažíte sebevíc, některé pocity, zkušenosti papír prostě nepředá...

bubka
18.11.2017

skvělá, čtivá i tak nepochopitelná zcela

_ld91
29.07.2017

Geniální.

marcela6120
02.05.2017

Tato kniha je opravdu EXCELENTNÍ !!!

StihOMam
16.04.2017

Pocituji urcity vdek za moznost seznamit se s timto dilem. Fascinujici pribeh, ktery vam dokonale vykreslí tuto nemoc, priznaky i dusledky a tezky boj lidi takto postizenych. Tato publikace me zasahla hluboko a dodnes se mi vraci emoce zaznamenane pri cetbe. Opravdu vrele doporucuji.

sofmysl
23.10.2015

Nejlepší kniha o tomto onemocnění, kterou jsem kdy četla.

AnnieRice16
11.08.2015

Úžasná kniha, která dokáže člověku hodně dát, tato kniha je pro mne velkým emočním zážitkem a také k dospění do stádia hloubi duše. Byla jsem nadšena, přesto, že nebylo úplně snadné knihu jen tak přelouskat za pár hodin, ale o to více se mi uložila do paměti.