Snovač Snovač komentáře u knih

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

"Jaký je dnes den?" zeptal se Pů. "Dnes je dnes," vypísklo Prasátko. "Můj oblíbený den," řekl Pů. :)

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Trochu nešťastné, že ekumenický překlad a Bible21 jsou zde v jednom, protože jde o naprosto odlišné knihy. :) Ekumenický překlad 5*, Bible 21 pouze 3*, protože přestože je čtivá, je až příliš volně přeložená a dochází k mnoha nesrovnalostem.

09.09.2014

Jeruzalémská Bible Jeruzalémská Bible neznámý - neuveden

Snaží se být nejvěrnějším překladem, dle mého skromného názoru je i nejhezčím.

10.09.2014

Úžas, radost a paradoxy života v díle G. K. Chestertona Úžas, radost a paradoxy života v díle G. K. Chestertona Gilbert Keith Chesterton

"Život je otravné příměří, ale dobrý boj." Vynikající výběr z citátů a několika krátkých textů tohoto fenomenálního autora.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Jedna z nejlepších knih od Kinga. Na své si přijdou nejen jeho skalní fanoušci, toto dílo je opravdu velice čtivé, dlouho se nestalo, že by mě nějaká kniha natolik pohltila.

09.09.2014 5 z 5

Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností Tomáš Halík

"Láska - jako víra - předpokládá odvahu k důvěře. Obrazem této povahy lásky - i víry - je evangelijní obraz apoštola Petra, který jde ke Kristu po hladině moře. Pokud má oči upřené na Krista a zapomíná na sebe, děje se zázrak. Pokud ztratí z očí milovanou bytost, dívá se na sebe a pod sebe, ztěžkne strachem a začíná se topit. Láska je přeložením těžiště našeho života mimo sebe; stahujeme-li pozornost opět do kruhu své sebestřednosti, ztrácíme onen Archimedův bod - všechna síla, kterou nám dala láska - a víra, je pryč, náš svět se začíná bortit."

15.04.2016

Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem Jorge Mario Bergoglio

"Jsem Jorge Bergoglio, kněz. Jsem totiž rád knězem." :)

04.10.2014 5 z 5

Fiesolské nymfy Fiesolské nymfy Giovanni Boccaccio

"Ten sprosťák, co napsal Dekameron" (Š&G - Čistá láska vítězí) dal dohromady vynikající milostnou poezii. :)

16.09.2014 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Když jsem to četl jako malej kluk, chtěl jsem bejt detektivem. A teď bych chtěl zase!!! :D

Kniha všeobecné nevědomosti Kniha všeobecné nevědomosti John Lloyd

Výborná kniha opravující mnoho rozšířených omylů. Ale občas není úplně na škodu si jednotlivé otázky ještě dále dohledat a lépe pochopit, o čem je vlastně řeč. :)

21.09.2014 4 z 5

Svěřte případ Kallovi Svěřte případ Kallovi Astrid Lindgren

Druhý díl Kalle Blomkvista - a neméně působivý. Tato trilogie mě jako malého úplně pohltila. :)

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Poutavé dobrodružné vyprávění nejen pro malé kluky - a řekl bych dokonce zdařilá agitace pro život indiánů. Včetně mnoha užitečných rad a návodů... Setonův hrnec forever! :)

11.09.2014 4 z 5

Asterix a Gótové Asterix a Gótové René Goscinny

Když ke klasické sestavě přibudou Theorik, Hysterik, Mizerik, Notorik, Euforik a další ikové a ixové, tak bude hned o zábavu postaráno.

Asterix z Galie Asterix z Galie René Goscinny

Asterix a Začátek. Ale jaký! Legionáři na maděru a chudák Caius Bonus zralý do blázince. "Snědli jste mi jahody a teď nemáte jahody a chcete ještě jahody a to není slušné a začínám toho mít dost."

Člověk František Člověk František Gerhard Mester

Sbírka karikatur, které úplně dokonale vystihují podstatu spirituality papeže Františka a jeho pontifikátu. :)

15.04.2016 5 z 5

Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Max Kašparů (p)

Zajímavá vyprávění z psychiatrické ordinace jak s humorným nádechem, tak občas i trochu pochmurným.

Příběhy vánoční noci Příběhy vánoční noci Piero Gribaudi

Nádherné vánoční pohádky, můžou mnoho dát i dospělým (snad i víc než dětem :)).
"Zem byla té noci rozechvělá očekáváním. Maličká planeta jedné ze slunečních soustav v miliardě galaxií, kterých je ve vesmíru jak naseto, byla vyvolena, aby se na ní zjevilo tajemství..."

10.09.2014 4 z 5

Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Waltraud-Maria Hulke

No základní povídání o barvách je celkem zajímavé, to jo, občas to i dává smysl z psychologického hlediska, ale čakry a aury, to už je trochu moc...

09.09.2014 1 z 5

YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé Georg von Lengerke

Já sice radši modlitbu vlastními slovy, ale tak když už to musí být, tak rozhodně tuhle modlitební knížku.

09.09.2014 4 z 5

Změř si IQ Změř si IQ * antologie

Slušný obrázkový IQ test, pravdou však je, že v dnešní době, kdy jich po internetu kolují kvanta zdarma, poněkud zbytečný.

09.09.2014 3 z 5