Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem

Knižní rozhovor představuje současného papeže Františka v době, kdy byl ještě buenosaireským kardinálem. Je z něj patrné, že názory a postoje, kterými jako papež oslovil celý svět, zastával už mnohem dříve a že neodlučitelně patří k jeho osobnosti. Vedle vzpomínek na dětství a mládí hovoří Jorge Bergoglio velmi otevřeně o svém pohledu na poslání církve v moderním světě, o svém jednání v době vojenské diktatury v Argentině, vyjadřuje se k otázkám utrpení, viny i odpuštění, stejně jako mluví o naději a výzvách budoucnosti. Rozhovor, který s ním vedli novináři Sergio Rubín a Francesca Ambrogetti, překvapí svou laskavostí, spontánností, ale i hloubkou a jednoznačností určitých postojů a ukazuje mravní i hodnotovou integritu současného papeže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193174/big_papez-frantisek-rozhovor-s-jorgem-b-CsC-193174.jpg 4.610
Náboženství, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Portál

El Papa Francisco: Conversaciones Con Jorge Bergoglio, 2010

Kniha Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem

Starmoon
21.05.2021

Príjemný rozhovor s príjemným človekom. Ale nie s pápežom – to treba podotknúť, aby čitateľ nebol sklamaný. Koho však zaujíma, ako pápež František uvažoval a žil, keď bol ešte „len“ buenosaireský kardinál, ten si príde na svoje. Osobne ma kapitoly o Argentíne, tamojšom spoločenskom a cirkevnom dianí a pod. skôr odrádzali a nudili, viac ma zaujali časti venované osobe a životu Jorgeho Bergoglia či životu Cirkvi všeobecne, ale to je vec gusta. Asi najkrajšie a najsilnejšie boli pre mňa (hoci letmé) úvahy o odpustení – jedny z najkrajších, s akými som sa v rámci duchovnej literatúry stretla.

Vojslava
31.08.2020

Velmi příjemný a čtivý rozhovor - nejzajímavější byly právě pasáže z jeho působení jako arcibiskupa v Buenos Aires a z období vlády vojenské junty; to bylo i to co mne zaujalo působivě zpracované ve filmu Dva papežové (a uznávám, že se film od vlastních vzpomínek příliš neliší). Literární Dodatek už je příjemná třešnička na dortu.

Snovač
04.10.2014

"Jsem Jorge Bergoglio, kněz. Jsem totiž rád knězem." :)

Yalka
11.03.2014

Velmi sympatické a čtivé.