Asterix a Gótové

Druid Panoramix se vydává v doprovodu Asterixe a Obelixe na výroční schůzi druidů. Vyhrává soutěž o nejlepšího druida a je unesen Góty, kteří chtějí využít jeho kouzelnických schopností. Jeho přátelé se za ním vydávají, cestu jim však znepříjemňují Římané, zmateně pátrající po Gótech. Asterix s Obelixem v převlečení za Góty druida najdou, jsou odhaleni a odsouzeni k smrti. Pomocí kouzelného nápoje však iniciují převrat a zasejí mezi Góty svár a zmatek......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7637/big_asterix-a-gotove-P7e-7637.png 4.6152

Asterixova dobrodružství 4.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et les Gots, 1963

Kniha Asterix a Gótové

Atlantis
24.03.2021

Velmi povedený díl. Líbilo se mi, že stačí jen změna helmy a sem tam vlajka a na vás hned dýchne atmosféra toho, že se naši hrdinové právě pohybují v Německu. A nemusí se tam rvát odkazy na pivo a klobásy, jak tomu bude v novějších dílech. Do perfektního hodnocení ale něco málo chybělo. Příběh byl až příliš jednoduchý, moc bitek a málo přemýšlení.

Gordonlord
19.02.2021

Standardně zábavná Asterixovka.

Hlášek a slovních hříček, které táhly například druhý díl "Asterx a Zlatý srp" zde už není tolik, ale naštěstí jsou přítomny. Dobré nápady taky, ale opět se zde nevyskytují v tak šílené kadenci.

Potenciál to mělo větší, tady je to spíš jen o tom, že Asterix a Obelix jdou pořád dopředu a mlátí Góty i Římany jak padlé žito.

yaoiyuri
09.01.2021

Na Kleopatru to sice nemá ani zdaleka, ale zase mi to přišlo lepší než Cesta kolem Galie.
Přesto mi v tomhle díle “něco” chybělo, nějaká nenápadná, ale důmyslná kulturní / historická narážka, špetička humoru navrch... protože nejzábavnější mi přišla soutěž v druidském lese a jména Gótů a to je na Asterixe sakra málo. I samo vykreslení Gótů víceméně jen jako tupých surovců mi přišlo jako mrhání potenciálem.
Ale zápletka jako taková není špatná.

J.P.S.
19.08.2020

Můj úplně první Asterix, věnovaný před mnoha a mnoha lety k sedmým narozeninám :)) Jeden z dílů, které znám skoro nazpaměť.
A to jsem vůbec netušil, že Gótové z tohoto příběhu jsou vlastně parodií na německý militarismus :)) A nutno dodat, že zdařilou :))

(P. S. : Jak jsem kdesi četl, Alberto Uderzo se nechal slyšet, že v době přípravy tohoto dílu byly vzpomínky na válku ještě relativně čerstvé, a tak si zde spolu s Goscinym tak trochu "vyřizovali účty s Němčourama". Později, mj. i v důsledku úspěchu asterixovských příběhů v SRN, toho začali zpětně trochu litovat, a tak v pozdějších dílech se z řad Gótů rekrutují převážně spíše sympatické vedlejší postavy).

KillHurt
26.03.2020

Nedokážu to popsat, ale tenhle díl mi přišel takový pošmourný jako by spolu zápolil Asterixův humor s Gótskou vážností a surovostí, i když po letech dokážu vidět světlé chvilky, tak pořád se Asterix a Gótové řadí mezi mé méně oblíbené díly, ale vím, že to není kvalitou. Asi mi jen nesedl příběh.

Kuža007
19.11.2018

Vynikající Asterix.

Mygli
11.02.2018

Bomba..

Legáček
16.07.2015

Tady v tom díle bylo hodně věcí kterým jsem moc nerozuměl třeba v lese drujdů ten jeden přítel Panoramixe viděl že Panoramix zmizel a, Asterix s Obelixem a šli do toho lesa kam neměli chodit.A, že u těch hranicí mohli jít klidně tim lesem který bil vedle a překročili bi za nim.