Asterix a cesta kolem Galie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na rozkaz Césara přijíždí do Malobonu generální inspektor Lucius Asparágus aby pokořil vzpurné Galy. Po neúspěšném útoku se je pokusí izolovat od okolního světa. To se samozřejmě Asterixovi nelíbí a uzavře s ním sázku: on a Obelix objedou celou Galii a z každého města dovezou tamnější specialitu. Vydávají se na cestu na níž potkají nejen vstřícnost a pomoc ale i zradu a hlavně, hlavně dobré jídlo a víno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7643/asterix-a-cesta-kolem-galie-KRe-7643.jpg 4.7137
Série

Asterixova dobrodružství 5.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Le tour de Gaule, 1965

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Asterix a cesta kolem Galie

Přidat komentář
KillHurt
26. března

Cesta kolem Galie je vůbec první díl, který jsem četl a vlastnil. Ještě dnes ho mám doma ve sbírce jako vydání z roku 1993. Dodnes patří mezi mé nejoblíbenější příběhy.

Atlantis
30.11.2018

Jeden z nejstarších dílů s Asterixem a je to na něm bohužel i vidět. Naše oblíbené postavy nevypadají tak, jak jsme zvyklí a (i když si uvědomuji, že jde o hloupou a malichernou výtku) mě to dost rušilo při čtení. Všichni jsou totiž takoví malí, buclatí a až příliš to vypadá jako karikatura Asterixe a Obelixe. I samotný příběh se mi nepozdával. Naši hrdinní Galové prostě prorazí blokádu, koupí nějakou více či méně známou laskominu a spěchají dále. Nijaké. Bohužel. Co se ale nedá upřít, je fenomenální "origin" Idefixe. Schválně pozorně sledujte jednotlivá políčka.


Kuža007
19.11.2018

Jeden z nejlepších Asterixů.

Disease
27.11.2017

Určitě jeden z těch lepších dílů.

fajka
25.07.2017

Tenhle díl byl jeden s nejlepších.Nevím proč,ale líbil se mi skoro nejvíc.Jsou tam dobré vtipy!

Heisenberg
18.07.2017

Zde se poprvé objevil Idefix.

Legáček
03.07.2015

První kterého jsem přečet celého a pořádně mě bavil.

Snovač
09.09.2014

Asterix je prostě Asterix, akorát mi tenhle díl přišel poněkud stereotypní - stále dokola prosekávání cesty přes pár nebohých Římanů. Ale jména opět vynikající i v překladu - Gracchus Nemilus, Lucius Asparágus, Jaknatoxus, Tytamus, Souvčudus... :)

1

Doporučujeme

Sága
Sága
Introvertka v hlučném světě
Introvertka v hlučném světě
Šitíčko
Šitíčko
Ferda Mravenec
Ferda Mravenec