Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností

Zkušenosti z cest po všech šesti kontinentech Země i z hledání vlastního místa v náboženském a občansko-politickém životě jsou autorovi východiskem pro čtrnáct úvah o stěžejních duchovních a civilizačních problémech naší doby. Na cestě labyrintem dnešního světa, labyrintem vlastního osudu i labyrintem soudobého filozofického a náboženského myšlení autor rozvíjí trvalý dialog víry a pochybnosti jako dvou sester, které se vzájemně potřebují a doplňují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9202/co-je-bez-chveni-neni-pevne-labyrintem-sveta-s-virou-a-pochybnosti-9202.jpg 4.278

Kniha Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností

Lilda
27. listopadu

Myšlenky jdoucí na dřeň poodhalujíce nános různých názorů o Tomášovi Halíkovi. Je to jeho první kniha, kterou jsem četla a jsem vděčná, že to byla prvě tato. Bylo to moje večerní čtení vybízející k myšlenkovým pochodům při usínání. jak bych řekla anglicky. He spilled the truth.

pablito

Pana Halíka mám rád, tak jsem to přečetl. A neříkám, že lituji. Nicméně jedná se o obsáhlé a nestrukturované dílo, tak to bylo pro mě čtení dost namáhavé. Připadalo mi to jak takové vyprávění u piva, kdy se každou chvíli změní téma a nikdo to ani nezaregistruje. Možná chybělo to pivo :). V knížce jsem našel spoustu zajímavých myšlenek i cenných námětů. A to se s autorem v některých názorech rozcházím.

Chesterton
19.02.2018

Rozhodně nepatřím do fanklubu Tomáše Halíka. Za sebe mám spousty výhrad k tomuto bezesporu inteligentnímu muži:)) Avšak zrůdný člověk? "Pro blbého každý blbec!!" Tak nějak to říká Forrest Gump :)) Kdo ví, jaký člověk je Hade?? Mému názoru je nejblíže Honajz. Můj talíř polévky jeho knihy nejsou, ale pravdivou inspiraci i radost ze života v nich najít dokážu.

Snovač
15.04.2016

"Láska - jako víra - předpokládá odvahu k důvěře. Obrazem této povahy lásky - i víry - je evangelijní obraz apoštola Petra, který jde ke Kristu po hladině moře. Pokud má oči upřené na Krista a zapomíná na sebe, děje se zázrak. Pokud ztratí z očí milovanou bytost, dívá se na sebe a pod sebe, ztěžkne strachem a začíná se topit. Láska je přeložením těžiště našeho života mimo sebe; stahujeme-li pozornost opět do kruhu své sebestřednosti, ztrácíme onen Archimedův bod - všechna síla, kterou nám dala láska - a víra, je pryč, náš svět se začíná bortit."

honajz
12.09.2013

S knihami Tomáše Halíka mám jeden obecný problém - jsou tak sofistikované a někdy až školometské, podané spíše jako vysokoškolská skripta, až je problém v nich dohledat to jádro (stejně jako ve vysokoškolských skriptech). Většinou pak zjistím, že jde vlastně o banální myšlenku, nebo že si autor dokonce sem tam odporuje, ale když ono to těmi fundovanými slovy vypadá tak poučeně. Stokrát raději si přečtu něco od Hobizala nebo Lukeše, ti dokážou podat podobné myšlenky, ale lidsky přístupnějším a věrohodnějším způsobem.

ondrej.mikel20
18.06.2013

Líbí se mi především část Česká zbožnost a česká politika, je to totiž skvěle vystiženo a věcně pojmenováno. Místy to může být těžké čtení plné filozofického hloubání a bádání, ale za mě jednoznačně 5 hvězdiček. (Pan Halík je nejvýraznější současný český myslitel a vynikající sociolog a mravní autorita , škoda, že se nakonec nerozhodl pro tu kandidaturu na prezidenta, když to zvažoval - prezidentem by totiž byl výborným a měl by i teoretickou šanci na zvolení - , nicméně chápu jeho důvody...) Co ale není, může být za 5 let :-)

kika 13
07.11.2012

Tok myšlenek autora nutí čtenáře se nad vším zamyslet.

WEIL
08.08.2011

Tomáš Halík a jeho nekonečný proud myšlenek. Stačí si jen vybrat a zastavit se a zapřemýšlet si nad tou kterou myšlenkou.