Snovač Snovač komentáře u knih

Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností Co je bez chvění, není pevné – labyrintem světa s vírou a pochybností Tomáš Halík

"Láska - jako víra - předpokládá odvahu k důvěře. Obrazem této povahy lásky - i víry - je evangelijní obraz apoštola Petra, který jde ke Kristu po hladině moře. Pokud má oči upřené na Krista a zapomíná na sebe, děje se zázrak. Pokud ztratí z očí milovanou bytost, dívá se na sebe a pod sebe, ztěžkne strachem a začíná se topit. Láska je přeložením těžiště našeho života mimo sebe; stahujeme-li pozornost opět do kruhu své sebestřednosti, ztrácíme onen Archimedův bod - všechna síla, kterou nám dala láska - a víra, je pryč, náš svět se začíná bortit."

15.04.2016

Člověk František Člověk František Gerhard Mester

Sbírka karikatur, které úplně dokonale vystihují podstatu spirituality papeže Františka a jeho pontifikátu. :)

15.04.2016 5 z 5

Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem Papež František: Rozhovor s Jorgem Bergogliem Jorge Mario Bergoglio

"Jsem Jorge Bergoglio, kněz. Jsem totiž rád knězem." :)

04.10.2014 5 z 5

Murphyho zákony o církvi Murphyho zákony o církvi Tomáš Marný z Bludovic

Když o tom tak přemýšlím, je to asi jedna z nejupřímnějších a nejmoudřejších knih, jaké kdy byly o naší drahé církvi napsány. :))

21.09.2014 4 z 5

Kniha všeobecné nevědomosti Kniha všeobecné nevědomosti John Lloyd

Výborná kniha opravující mnoho rozšířených omylů. Ale občas není úplně na škodu si jednotlivé otázky ještě dále dohledat a lépe pochopit, o čem je vlastně řeč. :)

21.09.2014 4 z 5

Na tom opravdu vyrůstala většina z nás a můžeme za to být vděční, protože Foglarovky nás dokonale vychovávaly. A zejména Rychlé šípy. :)

20.09.2014 5 z 5

Kdo je pachatel? Kdo je pachatel? Hy Conrad

Výborné detektivní příběhy s otevřeným koncem k vlastnímu vyřešení - potrápí i dospělé. :)

20.09.2014 4 z 5

Fiesolské nymfy Fiesolské nymfy Giovanni Boccaccio

"Ten sprosťák, co napsal Dekameron" (Š&G - Čistá láska vítězí) dal dohromady vynikající milostnou poezii. :)

16.09.2014 4 z 5

Příběhy o Pánu Ježíši Příběhy o Pánu Ježíši Timothy Dudley- Smith

Čtivou formou převyprávěné příběhy z evangelií, vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. :)

Tomášek - I. a II. díl Tomášek - I. a II. díl Josef Janšta

Základy křesťanského života pro děti. Skvělý! (Pro dospělé ale spíš už jen nostalgické.)

12.09.2014 3 z 5

Svěřte případ Kallovi Svěřte případ Kallovi Astrid Lindgren

Druhý díl Kalle Blomkvista - a neméně působivý. Tato trilogie mě jako malého úplně pohltila. :)

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Pohodová detektivka pro starší děti. Jedním z mých vzorů byl Kalle Blomkvist. :))

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Když jsem to četl jako malej kluk, chtěl jsem bejt detektivem. A teď bych chtěl zase!!! :D

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Pohodové dobrodružné vyprávění jak pro mládež, tak pro dospělé. :)

12.09.2014 4 z 5

Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Max Kašparů (p)

Zajímavá vyprávění z psychiatrické ordinace jak s humorným nádechem, tak občas i trochu pochmurným.

Tajemství duté vrby Tajemství duté vrby František Marek

Pro děti je to napínavé a i trochu poučné, ale pro starší už tak moc ne. :)

11.09.2014 3 z 5

Syn bílého pohlavára Syn bílého pohlavára Franz Weiser

Pravda, nepříliš obsáhlé, ale přesto vynikající vyprávění o přátelství syna náčelníka a syna guvernéra... Příběh plný odvahy, hrdinství a pevné víry.

11.09.2014 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Poutavé dobrodružné vyprávění nejen pro malé kluky - a řekl bych dokonce zdařilá agitace pro život indiánů. Včetně mnoha užitečných rad a návodů... Setonův hrnec forever! :)

11.09.2014 4 z 5

Vyzvědač Vyzvědač James Fenimore Cooper

Poutavé dobrodružné vyprávění, ale pouze jedno z mnoha.

11.09.2014 3 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Mrazivé, pochmurné a velice působivé. "Co to může být - podivoval jsem se v duchu - co mě tak zneklidňuje a stísňuje při pohledu na Dům rodu Usherů?"

11.09.2014 4 z 5