Člověk František

Člověk František https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273876/bmid_clovek-frantisek-U5v-273876.jpg 4 8 6

Kreslené vtipy. Známý karikaturista Gerhard Mester se s podivuhodnou invencí rozmáchl – a vznikly svižné a živé kreslené vtipy, které ve zkratce vyjadřují nové cesty a nové způsoby papeže Františka. Knížka kreslených vtipů se zábavnou a citlivou formou dotýká všech vážných témat, která papež otevřel: chudoba, důraz na lidský přístup v pastoraci a ve vztahu k hříšníkům, skromnost. Chcete mít radost z víry? Následujte papeže Františka!... celý text

Humor Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Mensch, Franziskus: Cartoons von Gerhard Mester

Emik87
23.02.2024 5 z 5

Křesťanský humor v praxi s požehnáním Svatého Otce. Opravdu pobaví.

Musvar
09.09.2022 5 z 5

Zábavná miniatura, krásně lidská a křesťanská. Samozřejmě lidem, kterým lidskost a křesťanské vidění světa hýbe žlučí, může knížka připadat jako odpad :) Zaplať Pánbůh jich není moc.

HanKasp
12.02.2018 5 z 5

Kniha několika málo církevních vtipů ukazující otevřenou náruč papeže Františka a poukazující na strnulost instituce a na elitářské chování některých kněží.
Tuším, proč kniha zde nemá dobré ohodnocení, poukazuje na potřebu určité sebereflexe a myslím, že po ní s chutí sáhnou právě věřící, kteří se právě odrodili od církve z důvodů uvedených ve vtipech v knize.

Vtipy poukazují na lidskost papeže Františka. Každý vtip je doplněn biblickou citací, takže kniha také objasňuje několik málo biblických výroků.

Za mě palec nahoru. Více takových knih, které dokáží složitá témata přiblížit i nejmenšímu čtenáři.

sadlo
18.07.2016 5 z 5

Milé, potěšilo mne to zastavení s touto knížečkou.

Cinik
17.04.2016 odpad!

Sbírka pokleslých karikatur, kterou bych v rámci produkce Karmelitánského nakladatelství bez váhání klasifikoval na odpad roku...

Snovač
15.04.2016 5 z 5

Sbírka karikatur, které úplně dokonale vystihují podstatu spirituality papeže Františka a jeho pontifikátu. :)

Gerhard Mester
německá, 1956