Smolda Smolda komentáře u knih

Barva z kosmu a jiné horrory Barva z kosmu a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Barva z kosmu a Iranonovo hledání jsou velmi kvalitní, ostatní jsou zlatý průměr.

25.06.2012 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A loď plula dál a poklidně klouzala po měsícem osvětlené řece do temné krajiny před nimi. KONEC ...když jsem to přečetl tak nějak sem si nebyl schopen připustit ,že je opravdu ten "KONEC". Knižní série která se mi dostala opravdu hluboko pod kůži.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Podle většiny lidí tato kniha patří mezi ty ,které by si měl člověk za život přečíst. - S tím 100% souhlasím. Příběh jako takový mě až tak záživný nepřišel, ale u této knihy jde spíš o myšlenku co v nás zanechá. A jak napsal E. Hemingway : „Ale člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit“

24.06.2012 5 z 5

Hrůza v Dunwichi a jiné horrory Hrůza v Dunwichi a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Styl s jakým HP Lovecraft popisuje okultismus a tajemno je (mrazivě)dokonalá. Hrůza v Dunwichi a Pickmanův model super povídky.

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Krysy ve zdech a Chladný vzduch se mi velice líbily, ale naproti tomu opěvovaná povídka Volání Cthulhu mě až tak nechytla.

Dagon a jiné horrory Dagon a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Šepot v temnotách a Vyděděnec, nevím čím to je ale u obou těchto povídek mě tak nějak přecházel mráz po zádech....

17.06.2012 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Z prvního dílu jsem byl lehce na rozpacích, ale 2 díl mě úplně pohltil. 5z5

13.06.2012 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Fyzika je můj koniček tak proto dávám 5/5 ,ale pro normálního člověka je tato kniha asi "těžká".

11.03.2012 5 z 5

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Dokonalý historický román, sice trochu zdlouhavý ale nádherný.

27.12.2011 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Sága u které sledujete jak se ze 2 kamarádů stanou 2 nejmocnější lidé planety. Super fantasy série, kterou jsem přečetl jedním dechem .

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kazajka přitažená tak napevno že mu málem polámali žebra ,ale on stejně ví že vyhrál. Dokonalá kniha která nutí člověka k zamyšlení.

Emil z Lönnebergy Emil z Lönnebergy Astrid Lindgren

Kniha mého dětství, skopičiny maleho bloňďáka u kterých člověk jen s těží zadržuje smích.

Pán much Pán much William Golding

Nádherný ostrov, který se ze záčátku jeví jako sen se pomalu mění v noční můru. Kniha od které se odtrhnete až po přečtení posledního listu. (aspoň u mě to tak bylo :) )

11.12.2011 5 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Jedna z mých prvních knih

29.11.2011 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Mistrovské dílo ... nejlepší fantasy sága jakou jsem zatím četl

Pohádka kterou bych byl schopen přečíst snad i 10x ... legendarní fantasy

29.11.2011 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Moje první Remarqueova kniha a také jedná z nejlepších jaké jsme kdy četl.

Martin Eden Martin Eden Jack London

Moje neojoblibenější Londnova kniha