smilly smilly komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tak milánci, od včerejška je jasné, že jsem váš nový Kápo di tutti, což vás váže k totální loajalitě. Teď tu máme nový pravidla a kdo se jim protiví, tak na jeho mozek se mrkne sám Luca Brasi, nic příjemnýho vám povím, nejsem tyran, lehčí přestupky budou trestány jen nuceným zhlénutím všech dílů seriálu Tak jde čas, to je pokoukání asi tak na osm let, to si možná raději ustřelíte obličej sami, jen abyste se nedozvěděli, zda Lauru Spencerovou získá Billy či Mickey. Nicméně jsme ale rodina, no ni?! Takže nečekám žádný větší problémy s naším ilegálním pěstováním šlechtěných růží. Sic bacha! Parta okolo mafiána Přemete Podlahy už po nás jde, tak možná budem muset zalehnout na matrace, tu nabídku, co ode mě dostal si kliďánko odmítnul, asi neví, jak to v podobnejch knížkách chodí. Takže vás důrazně žádám, vyčistěte si hlavně u pistole, přeleštěte polobotky a jdeme na to. BANG BANG!

20.08.2014

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Chachá, já je mám doma všechny do jedné a to už mi vážně není náct (ale úplně stará taky nejsem, abyste si nemysleli). Jeff to fakt náramně vymyslel, je to ze života, je to vtipné a má to švih. Kdo by se v tom nepoznal, že?! Teda pokud jste na střední nehráli fotbal, neměli jste swag značkový hadry a nebyli jste prostě cool, jo ale i tak se zase můžete vysmát těm nulám, co nacházej každej den svoje boty svázaný tkaničkama k sobě. Hééj, vyplivněte tu žvejkačku u čtení mýho komentu, nejste přežvýkavec, jo? No a padejte si sednout do té volné lavice ke kolegovi smrdíjakosejr. Kamarádi skorem žádný, tak si jdete po škole domů zapařit nový GTáčko, teda než přijde matinka domů, protože bůh ví, proč ona si myslí, že vám sezení u telky neprospívá. Je to pokrytecké, kdybyste se koukal na dokument o sbírání šafránu, tak neřekne ni popel. K večeři jsou kachní játra na víně, pětkrát tfuj a večír si místo párty dáte další díl seriálu Psychárna v Bledě modrém.

19.08.2014 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jop, tohle je fakt drsná knížka, tedy nic pro slabší žaludky, co pláčou, když jejich kočička spadne omylem ze sofa. Bez natažení na skřipec přiznávám, že se mi to líbilo, ale následující měsíc v duševní ozdravovně už tak dobrej nebyl. Tydlencty obžalování z čarodějnictví byly totiž dost na hlavu, hodili vás svázaný do vody a tiše sledovali, co se bude dít. No, pro vás určitě nic dobrýho, páč když vyplavete, tak vám pomohl váš brácha vládce pekel, a když né, tak jste byli sice ok, ale jako moc platný vám to už není, že. Já teda nevím jak vy, ale chodím tančit na Čertovy kameny s pravidelností sobě vlastní, protože si ráda trsnu na čerstvém vzduchu a nesnáším diskotéky, ale docela trnu, aby s těma pomluvama někdo zase nevyjel, poněvadž když už mučírna, tak ta Christiana Graye, ňuňu. Závěrem bych chtěla říct, že jsem v neděli viděla tu cuchtu Anastasii, jak si bere v kostele tu bílou oplatku domů, co s tím Bobligu uděláš, he?!

19.08.2014 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Nic proti Míšovi, je to báječnej, milej kluk, ale víte vy vůbec, kolik on si za rok vydělá, he?
No je-li venku tak padesát stupňů a i velbloudi chcípaj horkem a nechcete plítvat energii na přemýšlení, pak vězte, že tato kniha je značka ideál. Ona je totiž občas i vtipná, teda pokud se zrovna Pažout producíruje nahej po bytě své současné i bývalé lásky, epické. Je to ale vcelku zvláštní, že současná imaginární žena, tedy Laura, nachází svou spřízněnou duši zrovinka v tomto idividuu z reklamky, chlastá, pije, kouří, má jiné a určitě nechodí ven se smetím, hulvát. Já tedy všem romantickým duším doporučuji, ať se vrátí k Jane Austen a znovu se zamilují do pana Darcyho, to je totiž muž jak má být. „#“ gentleman

19.08.2014

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Jupííí, protože jste byli letos hodní, uživatelé Databáze knih, nenadáváte si tu, nemluvíte tu sprostě a knížkám neohýbáte rohy, tak vás vemu na zájezd k moři. Do kufříku si zabalte jedny parádní šaty, plavky, tři trika, kraťasy a bundu, kdyby nám nevyšlo počasí, zubní kartáček jistě nemusím připomínat a nezapomeňte si pas, jestli tam nemáte pěknou fotku, tak nikam nejedete a zase si vybalte, ju. Každopádně se sejdem poslední srpnovou sobotu ve tři na Florenci v Práglu. Vemu do busu karetní hry a kytáru, brknem si spolu bratry Nedvědy nebo něco od Skrillexe, to pro omladinu, jedem s dobou. Hotel bude čtyřhvězdičkovej sic bez klimatizace, blízko u moře, asi hodina a půl cesty po silnici, samozřejmě plná penze, ale nepřehánějte to, ať se vejdem na cestě zpět do stejného autobusu.
P.S. Nafukovací zvířátka beru já, mám jich doma hafo, jupijou.

19.08.2014 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Hodíte na sebe ráno župan, promnete si rozespalé oči a prohrábnete si pomačkanej účes, vypadáte hrozně, fakt. Vaše zrcadlo po otázce, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější řeklo jen fuj, to jsem se leklo, no comment. Připravíte na kafe a šinete si to v papučích pro noviny a poštu. Jup, dopis, růžová obálka navoněná Chanelem. Máte radost, protože v tomhle balení se vyúčtování za plyn neposílá. Celé rozechvělé pelášíte dom. Elegantně psaníčko otvíráte (čti, snažila jsem se to rozlepit, pak jsem to chtěla zkusit říznout nožem, ale v tom bordelu jsem ho nenašla, tak jsem to roztrhala na cimpr campr). Je to milostné vyznání. Drahá, pokaždé, když Vás vidím, jak v polední pauze baštíte hamburger, jste celá opatlaná a rajče Vám padá na blůzku, tak se mi roztřepou kolena. Jste středobodem mého dne. Cítím Vás v každém okamžiku, v každé molekule, miluji Vás, Váš XY. Přemýšlíte, kdo by to mohl být, roztáčíte svůj mozkový závit na plné pecky, v práci u kopírky se zkoumavě koukáte na svého šéfa, v bufetu na proti na toho hezkého brigádníka. Večer si koupíte láhev vína a sednete si na sofa, zazvoní na vás sousedka, jestli jste do své schránky nedostala její dopis?!

19.08.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pšš, neříkejte to na mě, ale já to četla. Je teda pravda, že po krutém rozchodu, takže můj mozek byl paralyzován a pracoval jen tak na deseti procentní výkon, ale i tak, jako co to bylo, kdo to psal, je to ještě literatura bo namátkou naflákaná písmenka, aby to dohromady dávalo rajcovní žvásty, to sorry, ale radši si přečtěte Halo noviny, ty vás svým rudým nátěrem taky rozpálí. Anastásia je prostě blbka, co by si o ní průměrnej sadomasochista ani nevopřel kolo, ale tady panvylízanejjaknecky je do ní celej paf a dokonce si spolu zaříděj i pěknou mučírnu se všema těma poutama, palečnicema a španělskejma botama. Nic proti, já to mám doma zařízený podobně, protože se na tom bezvadně utírá prach, ale ty jejich kecy, to je fakt rajská hudba, to by mohli vynechat úplně a jenom se pálit voskem, no ni, protože takhle já teď budu muset vyšňupat všechen svůj koks, abych zapomněla.

18.08.2014 odpad!

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Ňuňu, Cormac je zlobidlo, ale já toho barda stejně ráda, sic se zatím známe jen letmo z téhle knihy, a pak ještě z Krvavého poledníku, kterej je snad na četbu ještě o fous z vydří tlamičky těžší. Tak citlivější dušinky, co maj doma kompilaci Hanny Montany a na stěně jim visí plakát Justina Bibera, ať se do toho ani nepouštěj, že. Ale já jsem naštěstí jinčího zrna, prostě drsné děvče ze západu, ehm Čech. Je to tedy plné krve a násilí, jak taky jinak, když jde vo prachy a drogy, ni. A z Chigurha budete mít paranoiu, to je bestie numero uno in Mexico, ale stejně mu teď spolu ukradnem tašku plnou prachů a budem sledovat, co to s ním jako udělá. No jasně, nejspíš ho to příšerně nasere (smí se tu psát sprostě, nevíte?) a vydá se nám podříznout naše líbezné krčky, whuhůů, ale bude to jízda teda. Snad to dobře dopadne?!

18.08.2014 5 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Daisy je v tej svej nevinnosti taková mrcha, vhůů, to Cruella de Ville proti ní byla bezvadná žába, považte, přestože chtěla na kožich ta roztomilá flekatá štěňátka. Aspoň se u toho netvářila jako ta hodná. Chudák krasavec Gatsby žil svůj život jen pro ni, plnně se jí obětoval a naservíroval jí své srdce na stříbrném podnose. A co udělá ona? Lepší se neptat! Teda kdybyste se zeptali, tak vám to stejně nepovím, protože by to rozhodně zavánělo spoilerem, to nechcete. Pusťte si raději na gramci svou oblíbenou jazzovou desku (cédéčka ni mp3 se nepočítaj), já jedu tu od Irvinga Aaronsona, zatančete si charleston, a pak se z pohodlí svého sofa začtěte do týhle knížky, oplatí se to! Ale to jen v případě, že váš soused nepořádá elegantní mega párty s orchestrem, tím nejlepším šampaňským a ohňostrojem, to pak nahoďte oblek či šatečky a jděte to prožít, swingujte, děti, swingujte.

18.08.2014 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Cit slečny Smilly pro sníh je má osobní Bibleee, tu kníhu miluji a Petera Hoega nekriticky zbožňuji, takže jestli na něj někdo máte telefonní číslo, tak sem s ním. Smilla je má nejbližší imaginární postava, nejde o její matematické schopnosti, ani o puntičkářství, v obém jsem spíše opak, ale o její křehkost a zároveň sílu. Otevřela se tomu špatnému člověku (as me) a má to své důsledky. I teď v srpnu, když tohle píšu, mám pocit, že za okny sněží. Tušíte vůbec kolik druhů sněhu existuje (a né, nemyslím jen prašan a břečku)? V oblacích krystalizuje voda a všesterečné krystalografické soustavě určuje podobu vloček (volná citace z wiki, abych nebyla nařknuta z plagiátu), jež dopadají na naše rozasmáté tváře. Kýč as bitch, že?! Takže si to raději přečtěte, jestli né, tak za trest nemáte právo si v zimě postavit sněhuláka.
Jo a existuje filmová verze, kde Smillu hraje Julia Ormond, to také stojí za zhlédnutí.

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Takže o co jde? Nespavost. Celé noci zíráte do zářivých obrazovek vašich laptopů a ráno se probudíte na mezinárodním letišti. Dali byste si pár tobolek Tuinalu, ale doktor vám je nechce předepsat, váš osobní dealer se ztratil, nevíte kam. Celé noci nespíte a už necítíte ani bolest. Na jedno použití už není jen toaleťák, ale i vaše známost. Co teď? Najednou stojíte uprostřed noci před rizikovým barem s natrženým obočím a je vám tak nějak lépe. Zaujmete bojový postoj, rozmáchnete se pravačkou a vrazíte ji tomu chlápkovi, co jde zrovna kolem. Zastavíte se. Svůj život už nechcete zpátky, teď jste někdo jiný. Jste znovuzrozený z popela marnosti. Nasajete do sebe dým z cigarety a zpátky vyplivnete tak půl litru krve a dva zuby. Dáte si pořádnou lajnu, teď už nechcete spát, nikdy. Koks se vám vrací nosem zpět a vy se smějete svým nově upraveným úšklebkem. Now You are danger. You are the one who knocks.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Z tohohle se zblázníte, fakt. Né ze strachu z krematoria či blížící se smrti všech zúčastněných, kteří neodpovídaj ideálu árijské rasy, ale z ledového klidu Mr. Kopfrkingla. Z laskavého oslovení, když vás věší, drahá Lakmé. Geniální proměna hlavní postavy, podobně dokonalé transformaci se přiblížil snad jen Walter White v seriálu Breaking Bad. Za mě pětihvězdí.

Citadela Citadela Kate Mosse

Hele, pro mě jasné zklamání. Přitom Hrobku i Labyrint jsem slupla jako malinu, tak přes tohle se nemůžu dostat (ale dam to). Hrozně ploché a černobílé postavy, ti dobří jsou tak čistoskvoucí, že jsem začla fandit gestapu, to se mi nestává. Spousta zbytečností, které nejsou ani nijak extra napsané, ani vám nepomůžou pochopit děj a o hrůzách války už taky byly napsány lepší knihy, takže k čemu to. Škoda, těšila jsem se, moc jsem se těšila.
Po důkladné rozvaze přidávám pomyslnou půlhvězdičku za to, že se vůbec někdo věnoval tématu žen v odboji, v tomto případě tedy francouzském, to je chválihodné a madam autorka se nejspíš radostí pomine, až se k ní dostane mé vylepšené hodnocení, jupík.

16.08.2014 2 z 5

Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti David Carr

Drogy. To nejlepší a nejhorší, co vás může potkat. Je to jako rozbalit čokoládu, už nedokážete přestat. Dáte si první lajnu poránu v klubu. Jdete ze záchoda s bílým nosem a jste někdo jiný. Dneska spát určitě nepůjdete. Vaše zorničky tančí lambádu. Tohle není o halucinacích a vizích, tohle se zdá skutečné. Dneska napíšete knihu nominovanou na Nobelovu cenu literatury, natočíte film, co dostane Oskara nebo vylezete na Annapurnu, prostě tak, že můžete. Je to one way ticket jízda, víte to, ale je to tak boží, že si nedokážete pomoct. Bůh fetu a jeho družka delírium vás doprovází domů. Radši za sebou pečlivě zamkněte, ať se k vám nemůžou vrátit, yeah.