Slůník Slůník komentáře u knih

Život Rimbaudův Život Rimbaudův Pierre Petitfils

Zřetelná snaha poctivě vytěžit prameny, bylo by zajímavé srovnání s biografií novějšího data.

23.02.2023 3 z 5

Protančit se životem Protančit se životem Viola Kučerová

Upřímné, otevřené, nestylizované.

13.02.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Porozumět magii Divého lesa mi trvalo déle, ale stálo to za to - aneb co všechno můžeme napáchat, pokud si myslíme, že víme, co je ta správná cesta pro druhé.

12.02.2023 4 z 5

Vzpoura oceánů (1. část) Vzpoura oceánů (1. část) Frank Schätzing

Nedovedu posoudit, nakolik knížka využívá skutečné vědecké poznatky nebo nakolik jsou realističtí její vědečtí hrdinové. Možná právě proto mě příběh nakonec vtáhl a přiměl dumat nad spoustou otázek.

06.02.2023 4 z 5

Rodiče a děti Rodiče a děti Zdeněk Matějček

Zcela aktuální kniha psaná s ohromnou empatií, obsahuje spoustu neocenitelných postřehů.

30.01.2023 5 z 5

Detektiv Sventon se ujímá případu Detektiv Sventon se ujímá případu Åke Holmberg

Kniha byla krátká a já se nezvládla naladit na její notu.

29.01.2023 3 z 5

Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Méně Vánoc, více detektivního pátrání, ale opět se starosvětským půvabem.

29.01.2023 4 z 5

Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Poklidné tempo vyprávění zrcadlí vánoční atmosféru vesničky Little Moseley - ani nevíte jak a zpíváte si The Holy and the Ivy :-)

25.01.2023 4 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Atraktivní téma, zajímavá doba, jako hrdinku bych ale uvítala např. Marit, nebo Suzannu...

24.01.2023 3 z 5

Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Zachovává kouzelnou atmosféru 1. dílu bez opakování se - na malém prostoru anglické vesničky je to hodno uznání.

20.01.2023 4 z 5

Raději bych četla déle a dozvěděla se o hrdince víc.

10.01.2023 3 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Je mi líto, že musím souhlasit s SBH. Ale věřím, že řadu lidí takový nekomplikovaný jednoznačně pozitivní příběh potěší. Určitě ho dám přečíst mamince :-)

10.01.2023 3 z 5

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

Obešla bych se bez podrobných popisů každého pohybu hrdinů, ale postupně vánoční kouzlo zafungovalo :-)

08.01.2023 4 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Obsah přesně odpovídá názvu :-)

02.01.2023 4 z 5

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Pravá vánoční atmosféra, jako stvořené pro fanoušky Jane Austenové.

30.12.2022 4 z 5

Kluk jménem Vánoce Kluk jménem Vánoce Matt Haig

Ideální četba o Vánocích.

30.12.2022 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Česká povídka mě nezklamala ani tentokrát.

29.12.2022 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Svižné, vtipné a vskutku vánoční - nepřekvapuje mě, že se autorka živí psaním scénářů, i tohle by byl moc pěkný film :-)

27.12.2022 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Co je a není skutečné? Programy od rodičů, kterých je tak těžké se zbavit... Nesoudit...

24.12.2022 5 z 5

Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny kolektiv autorů

Některé texty jsou neskutečně vtipné, celkově knížka nabízí ohromně osvěžující vhled do zapeklitostí českého jazyka.

07.12.2022 4 z 5