Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny

Jazykoví prznitelé, třeste se! Neduhy dnešní řeči, psaného projevu ii jazyka samotného pro vás s nadhledem a lehkostí rozebírají členové spolku Dobrá čeština, jehož členka byla v r. 2016 nominována na cenu Magnesia Litera. O tom, proč jsou poníci občas poně, zda Ježíška v předvánočním dopise oslovovat Vážený pane i o tom, proč když padá sníh, nesněhí, nýbrž sněží. Obsahuje články z blogu i fejetony napsané exkluzivně pro knižní vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318654/big_moje-rec-fejtonky-dobre-cestiny-Al8-318654.jpg 419

Kniha Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny

petra_s394
15.08.2019

Skvělé pobavení i poučení!

TamaraKrejčí
28.07.2018

Myslim, že můj syn vymyslel novou verzi pro slovo "dennodenně" napsal "deno denně"
Opravdu knížka lehce, humorně napsaná a člověk se i poučí. Pokud chce.

Vidlička
09.05.2018

Člověk neví, jestli se má smát nebo brečet, když se zamyslí nad tím, kolik je kolem něj "blouditelů", ale pak se chytne za nos a doufá, že mezi ně nepatří. Já se teda každopádně chlámala nahlas!

Alethea_k
24.03.2018

Spokojený bude každý, kdo má pravé srdce intelektuála, lingvistika, touží po kvalitnějším textu, nebo chce vyzkoušet něco nového. Přiznám se, posledních 30 stran jsem už dočetla, abych to měla za sebou, ale zbytek knihy byl skvělý. Jeden z kvalitních blogů převeden do knižní podoby.

Janca13
15.09.2017

Pro mě taková příjemná odpočinková kniha. Někdy jsem se zasmála, jindy mě to donutilo trochu k přemýšlení. Kdo má rád český jazyk, určitě doporučuji.

blonďatá.luc
09.01.2017

Pobavit a zároveň poučit je v dnešní době umění. Tvůrci této knihy to ale dokázali a tak mohu s klidným srdcem říct, že je to ideální kniha pro vášnivé filology i pro obyčejné lidi.