Slůník Slůník komentáře u knih

Dědic na obzoru Dědic na obzoru Suzanne Enoch

Bylo osvěžující trávit čas příběhem, jehož postavy mají tak komplikované vzájemné vztahy - povedený únik z reality!

22.07.2023 4 z 5

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Kritice v předcházejících hodnoceních rozumím, ale:
1) Parta svalovců, která se snaží jednomu z nich pomoci citacemi červené knihovny, je nepřekonatelně roztomilá.
2) Takhle by vlastně měly knížky fungovat, ne? Že nás donutí přemýšlet o našich životních postojích...

21.07.2023 4 z 5

Hrdá Hrdá Elżbieta Cherezińska

Miluju autory, kteří na základě historické faktografie dovedou utkat příběhy lidí z masa a kostí, toužících po stejných věcech jako my dnes. Historie JSOU lidé a jejich příběhy!

20.07.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Líbilo se mi prolínání světů a křehká, přitom silná hrdinka - pro fanoušky S. J. Maas opravdu jako dělané.

20.07.2023 4 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Tak krásně to začíná, v Paříži, jakou popisuje autor, bych si opravdu přála žít - a pak se tam toho děje moc, ale vlastně nic zásadního...

13.07.2023 3 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

"Love is a battlefield / heartache to heartache, we stand." Mít někoho rád bolí - a Kristin Hannahová o tom dovede úžasně psát.

12.07.2023 4 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Příjemné zopakování skutečností z výborného seriálu.

08.07.2023 4 z 5

Kniha o naději Kniha o naději Douglas Carlton Abrams

Úplně mi nevyhovuje způsob, jakým je kniha napsaná - ani rozhovor, ani esej, je v ní ale množství velmi inspirativních myšlenek.

06.07.2023 4 z 5

Klukovská hra Klukovská hra Johan Fabricius

Děti, o které se rodiče nezajímají nebo si rodičů nemohou vážit. Jak to může dopadnout? :-(

29.06.2023 4 z 5

Lze jen doporučit např. studentům před maturitou - knížka nabízí vhled opravdu zábavnou formou.

27.06.2023 4 z 5

Fejetony do kabelky Fejetony do kabelky Rudolf Křesťan

Nejvíc se mi líbil fejeton od Kláry Kubíčkové, ale ani jeden nepovažuji za ztrátu času :-)

25.06.2023 4 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Kapitoly odehrávající se na Ukrajině na mě působí méně propracovaně, snad je to tím, že skutečnosti, které popisují, se velmi těžko vstřebávají. Je strašné pomyšlení, že autorka se ani zdaleka nepokouší popsat tuto ukrajinskou tragédii jako celek, přitom i ten malý kousek je šokující.

21.06.2023 4 z 5

Josef Čapek Josef Čapek Jiří Opelík

Velmi odborné, nemůže pominout nikdo, kdo se detailně zajímá o literární dílo Josefa Čapka. Pro mě nejzajímavější jeho konkrétní ukázky - báseň Obrazy je naprostý skvost.

16.06.2023 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Jazyk neoddělitelná součást čtenářského zážitku, ve spisovné češtině by to byla jiná kniha. Trochu deprese z toho, jak málo pochopení dokážeme pro druhé mit.

08.06.2023 4 z 5

Zákon paní Parkinsonové a jiné úvahy o domácnosti Zákon paní Parkinsonové a jiné úvahy o domácnosti Cyril Northcote Parkinson

Kdybych si z knihy neodnesla nic jiného než kvakerské pravidlo kdy mlčet a kdy mluvit, stačilo by to.

05.06.2023 4 z 5

Poslední bourbon Poslední bourbon Bohuslav Vaněk-Úvalský

V mem výtisku byly některé stránky přeházené, některé chyběly úplně. Na dojem z četby to nemělo prakticky žádný vliv... Dokonce přemýšlím, zda to nebylo součástí autorskeho záměru!

31.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrzí mě, že se nedozvím, jak bych příběh vnímala bez toho všeho, co bylo zveřejněno. Po celou dobu četby jsem slyšela smutný, rezignovaný, unavený hlas bezejmenné hrdinky. Jako by mluvila za všechny trpící a odmítané. Neposlouchá se to dobře, přesto je správné, že ji autorka nechala promluvit.

27.05.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížka napsaná s velikou láskou k přírodě, literatuře i lidem. Nezapomenutelně poetické popisy života v mokřadu, všechna čest překladatelce. Krásný a opravdový příběh, který uvízne nadlouho v paměti.

23.05.2023 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Určitě jde o mnohokrát vyprávěný příběh, koneckonců základních příběhů moc není. Líbil se mi způsob, jak byl vyprávěn, dobový kolorit a silná hrdinka.

19.05.2023 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

V rozhovoru zaznívá mj., že žádného člověka neznáme na 100 %, ani sami sebe. Tak alespoň malé poodhrnutí opony, v tomto případě moc povedené - laskavosti a pozitivního myšlení je na světě opravdu zoufale málo.

16.05.2023 4 z 5