Poslední bourbon

Poslední bourbon https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121565/posledni-bourbon-121565.jpg 4 37 11

Autorův legendární opus zařazený mezi 100 nejdůležitějších českých knih devadesátých let. Vtipné, uvolněné vyprávění o mladém muži, který se pokouší uplatnit jako vydavatel krásných knih, zejména poezie; obraz života současné pražské bohémy.

Doug
25.10.2023 2 z 5

Hubotřasný román? Spíš hlavokrutný a ráměkrčný. Jak už to bývá, příliš silný tlak na pilu humoru je kontraproduktivní, i když chápu, že autor se při psaní nejspíš královsky bavil.

Slůník
31.05.2023 3 z 5

V mem výtisku byly některé stránky přeházené, některé chyběly úplně. Na dojem z četby to nemělo prakticky žádný vliv... Dokonce přemýšlím, zda to nebylo součástí autorskeho záměru!

matej.kulistak
23.01.2022 1 z 5

Tahle kniha se tak zoufale snaží být špatná, až se jí to daří. Taky se snaží být postmoderní, a to se jí, řekl bych, daří rovněž. Kdo má chuť dostat pádlem do ksichtu, bude se bavit. Taková knižní alternativa RRRrrr nebo Monty Pythonu.
Já se bavil. Asi si to budu muset přečíst znovu...

NEGR
21.01.2022 3 z 5

"Co čteš?"
"Ále, klasiku."
"Aha, Ovidia? Nebo Tolstého?"
"Kdepak, Úvalskýho."
"Jmenuje se VANĚK!!"

Isew
02.07.2021 2 z 5

Tahle kniha byla zařazena mezi 100 nejdůležitějších českých knih devadesátých let? Proč? To bylo v devadesátých letech napsáno tak málo knih? Jiný důvod, proč by tato kniha měla dostat jakékoli ocenění, mě nenapadá. Vtipné, uvolněné vyprávění, jak se píše v anotaci? Vtipné mi to nepřišlo, uvolněné taky ne. Spíš upachtěné a beznadějné. Za pár týdnů úspěšně zapomenu a vadit mi to nebude.

Jaruš7
15.06.2021 5 z 5

Audiokniha v rozhlasovém zpracování mě nadchla.
Svěží dílko stylem - doceňte pestrost života i když ( citace ) :" Prach jsi a v prachy se neobrátíš." - asi myšleno, i když mé - Prach si v prachy neobrátíš - se mi líbí taky.
Citace:" Bylo to na Oskara za speciální defekty."
"Když řinčí zbraně, mlčí čůzy."

Bezvadnost to na poslech.
Autor do mého elitního společenství zapadl.
Má to šmrnc, neotřelý pohled, postřeh s vtipem a sebeironie tomu dává hvězdičkový potenciál.

J_Ch
21.02.2018 5 z 5

„Hubotřasný román“ o vydavateli poezie. Co více dodat? Hlavní postava se dostane na samé dno a pokusí se od něj odrazit. Vše v provedení skvělého slovního humoru, svižného stylu a excentrickými výlevy postav. Kniha to není pro každého, ale kdo má smysl pro sarkasmus a byla mu do života dána proce nadhledu, dobře se pobaví a samovolně přijme některé z několika stále se opakujících se slovních spojení.

haremb
16.02.2015 5 z 5

Excelentní. Práce s jazykem - na to, že to autor psal v pětadvaceti - to se nevidí. Já se bavil a o tom Bourbon jednoznačně je. Scéna, kdy Szpuzva sežere k párečku knihařské lepidlo mě odvařila! 100 %.

chiara
28.12.2014 odpad!

Tak toto rozhodně nebude můj oblíbený spisovatel, již druhá kniha od něj kterou jsem nedokázala dočíst ani do poloviny ....

Oksalakka
12.09.2014 5 z 5

U scény, kde vydavatel poesie chce platit v tiskárně stravenkami jsem řval smíchy. Bavilo mě to, čas od času se k tomu vrátím.

vysypanel
18.09.2013

Bylo to zadarmo tak bych měl být asi spokojený, ale nejsem. Něco mi tam pořád chybělo. Pořád jsem čekal, že se stane něco zásadního a furt nic. Odložil jsem tuto knihu nedočtenou, což se mi stává málokdy...