Sklenička Sklenička komentáře u knih

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

(SPOILER) Zas mrtvejch jak na orloji. Začínám se bát pátého dílu, snad přežije aspoň někdo :-)

29.04.2024 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Jízda pokračuje. Tentokrát na ledové planetě, kde se nachází ztroskotaná korzárská loď, a je tedy šance poznat nepřátelské technologie. Ale je tu ještě něco, co posádku překvapí.

15.03.2024 5 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Zajímavě propojená smaragdová deska s templáři, zednáři i americkými otci zakladateli.I když takovéhle ezo thrillery mám ráda, pár věcí mi tam nesedělo. Předně u některých věcí bych čekala, že spíš napadnou bejvalýho agenta. Občas to bylo moc zamotané a vůbec, nějak mi to nesedlo.

04.02.2024 3 z 5

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Úsměvné příběhy člověka, který se života nebál, byl velice zvídavý a obecně celkem nekonvenční. A mimochodem vynikající fyzik, nositel Nobelovy ceny.

29.12.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Komiks porušující Gerasimova autorská práva a tvorové "hnusní jak pondělní cesta do práce", to je záruka další kvalitní jízdy. První půlka je uvolněnějí, druhá je nabitá akcí a celkem hororová. Odhalení původu těch bytostí celkem pobavilo. Těším se na další díl.

16.12.2023 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

(SPOILER) Mrtvejch postav jak na orloji. :-( Asi vím, jak se cítí čtenáři Hry o trůny. Dává to sice smysl, válka není hezká. Ale i tak doufám, že další díly budou umírněnější, co se týče smrti členů posádky.

02.11.2023 4 z 5

Mexabo Mexabo Kristýna Sládečková

Co se stane, když lehce ztřeštěná banda okolo zneuznaného profesora přijme pozvání od mimozemšťanů do cizí galaxie na planetu Mexabo? Jak si mimozemšťané vykládají informace o pozemšťanech, které se jim povedlo vyčíst z haraburdí, které pozemšťané posílali červí dírou, aby ji prozkoumali?
Pohodové, lehce úsměvné čtení, které hodnotím někde mezi 3 - 4 hvězdičkami nakonec dávám 4 hvězdičky za svérázné chování robota s emocemi.

07.10.2023 4 z 5

Conan a poklad Pythonu Conan a poklad Pythonu John Maddox Roberts

V jádru dobrý příběh, ale konec docela divoký.

21.09.2023 4 z 5

Vesmír jako na dlani Vesmír jako na dlani Christophe Galfard

Skvěle kombinovaný výklad s ilustračním vyprávěním. Proletíte se až na začátek vesmíru, okoštujete rychlosti blízké rychlosti světla, nebo se zmenšíte natolik, abyste poznali svět elementárních částic. A nechybí protivná tetička.

11.09.2023 5 z 5

Zrcadla Zrcadla Petr Macek

Protivník sice překvapivý, ale poznáte ho už od prvních kapitol. Příjemné čtení, taková typická startrekovka.

27.08.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Amanda to slušně rozjela a Gerasim přidal nějaké nápady. Lenin je fakt věčný :-)

10.08.2023 5 z 5

Conan z ostrovů Conan z ostrovů Lyon Sprague de Camp

Skvělé dobrodružství, ale zbytečně moc vzpomínkových pasáží. Cením úvod, který zasazuje sérii o Conanovi do literárního kontextu.

03.08.2023 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Yes! Posádka se vrací na Zemi mj. vyzvednout vzkaz od plukovníka Batisty a splnit poslední přání člena posádky Kraksny. Český národ pod okupací opět "nezklamal". České dráhy své návyky z doby před okupací nezměnily a všemu vévodí smažák. Chybí tomu jen český turista s ponožkami v sandálech. Konec minulého dílu je autorce odpuštěn.

08.07.2023 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Další svazek dočten. Tentokrát podrobněji poznáváme "dědka" Vodičku a Giuseppeho, kterak hledají svou "skorodceru" Amandu. Za mě spíš slabší díl...

SPOILER

Co to bylo kur.a za konec? Muselo to být?

05.07.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super čtení. Sice ve spoustě výpočtů jsem musela autorovi a hlavnímu hrdinovi věřit, ale to neubírá nic na silném zážitku. Hlavní hrdina je, byv považován za mrtvého, zanechán na Marsu posádkou mise Ares 3 a řeší, jak přežít až do příletu mise Ares 4. Psáno deníkovou formou občas prokládanou dějem v NASA.

16.06.2023 5 z 5

Sám nejsi nic Sám nejsi nic Ivan Hamšík

Skvělá knížka. Věcně popsaná vojenská dráha Aleše Opaty od studií na vojenském gymnáziu až po kancelářské strázně na generálním štábu. Spousta zajímavých historek z misí, vážných i nevážných, které ilustrují titulní heslo. Jen kapitoly o působení na generálním štábu mi přišly slabší (ale taky asi těžko čekat nějaké vzrůšo od kancelářské práce, že?)

08.06.2023 5 z 5

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Čtyři příjemné detektivky s nádechem tajemna. Hlavní hrdina postupně nabírá do týmu další postavy. Motivy jednotlivých povídek jsou záhada zamčeného pokoje, duchařina, magie a vlkodlak. Těším se na případné pokračování.

25.05.2023 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

To je jízda! Jo, tuhle sérii dočtu, tenhle styl mě baví.

24.04.2023 5 z 5

Conan hrdina Conan hrdina Leonard Carpenter

Neurazilo, nenadchlo.

05.03.2023 3 z 5

Sedm záhad Strážce duší Sedm záhad Strážce duší Arnošt Vašíček

Chvílemi občas divoké spekulace, ale jako odpočinková literatura a doplněk k seriálu Strážce duší OK

05.03.2023 3 z 5