Templářská šifra

Templářská šifra

Šarmantní britský historik na stopě smrtícího tajemství Smaragdové desky. Historik Caedmon Aisquith netuší, že jeho přednáška skončí dýkou v zádech. Že mu před očima zavraždí archeologa, který tvrdil, že templáři stačili odvézt svůj největší poklad přes Atlantik. Zdá se, že hlavní roli v tom hraje jistý kámen. A všechno nasvědčuje tomu, že posvátnou relikvií templářů nebylo nic menšího než Smaragdová deska, na níž prý je zapsáno tajemství samotného Stvoření. Caedmon a jeho přítelkyně Edie však brzy zjistí, že na klikaté cestě plné náznaků a šifer mají v patách smrtelného nepřítele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76839/templarska-sifra-76839.jpg 3.833

Caedmon Aisquith (2.)

The Templar (2009)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Metafora

Zajímavé téma, ale bohužel ne dobře zpracované. I v této knize (druhá v pořadí ze série Caedmon Aisquith) se vraždí jako na běžícím pásu. Ne že by mi to za normálních okolností zase tolik vadilo, ale nesmí to být prvoplánové. Mělo by to tak nějak přirozeně zapadnout do ostatního děje. A to se tady, podle mého názoru, tak úplně nestalo. Kromě toho mi vadí i zdlouhavost a zbytečné natahování příběhu. Kdyby se autorka omezila pouze na podstatné skutečnosti, knize by to rozhodně jenom prospělo ;-).

alepav

Kniha má děj, nenudí, ale někdy jsem měla pocit že se autorka občas opakuje a prodlužuje tak zbytečně děj. Tak proto jen 3 hvězdy.

Ajlinn
05.02.2015

Z hlediska jazyka je knížka jasně podprůměrná. I když chápu, že je těžké hodnotit jazykovou stránku, když jsem ji nečetla v originále. Autorka používá jednoduché a někdy až směšné dialogy. Text mi v některých pasážích připomíná středoškolské slohové práce.
Námět je kapitola sama pro sebe. Po úspěšném vydání Šifry mistra Leonadra se s podobnými tituly doslova "roztrhl pytel". A i když Dana Browna příliš ráda nemám, tak musím říct, že "když dva dělají totéž, není to totéž". Opět se zde setkáváme s velmi ohranou zápletkou. Chytrý vědec a nějaká žena objevují dávno zapomenuté tajemství. Samozřejmě by se příběh neobešel bez neustálých honiček se záporáky a záchranou světa "za minutu dvanáct". Být historikem musí být opravdu fuška. Nejvíce směšné mi přišlo, když hlavní hrdina objevil skutečnost, kterou zná snad každý průměrně vzdělaný člověk.
Na závěr musím podotknout, že knížka si svoje čtenáře určitě najde. Nicméně i v rámci současné literární produkce patří podle mě mírně pod průměr. Já osobně bych si knížku vzala tak na rozpálenou pláž k moři, kde mi vedro brání myslet. Nakonec dávám 1*, na více hvězdiček knížka nemá, ale na druhou stranu úplný "odpad" to také není.

avad
28.02.2014

Super knížka, které nechybí děj.

katerina-b
09.11.2013

čte se jedním dechem, ale přišlo mi to velmi podobné stylu Dana Browna

Chloe Palov

Chloe Palov