Sedm záhad Strážce duší

Po čem pátrali templáři na biblické hoře Mórija? Souvisely čarodějnické procesy s genetickými pokusy mimozemské civilizace? Žil na Moravě poslední potomek královského rodu Inků? Podaří se objevit Dýmající zrcadlo a mytické Oči smrti? Co obsahovala tajná zásilka z pozůstalosti popraveného císaře Maxmiliána? Kým byl poslední český upír? Dokázali alchymisté komunikovat s nadpřirozenými bytostmi? Autor se vrací k jednotlivým námětům televizního seriálu Strážce duší tentokrát v dokumentární knize plné překvapivých faktů a odhalení. Poutavě představuje záhadné archeologické nálezy a podivné záznamy v starých kronikách, které se doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9671/sedm-zahad-strazce-dusi-MX9-9671.jpg 4.245

Strážce duší

Romány, Literatura česká, Záhady
Vydáno, Mystery film

Sedm záhad strážce duší - Jak to bylo doopravdy, 2005

Kniha Sedm záhad Strážce duší

Marshal
20.09.2016

Po přečtení této knihy, jsem došel k názoru, že správný záhadolog-spisovatel musí být Čech. Jediné správný Čech je totiž ochoten tu a tam připustit, že legenda, kterou právě vypráví, zní pěkně trhle. Arnošt Vašíček je toho skvělým příkladem. Dokáže být fascinován nevýslovným, ale nikdy nezapomene na selský rozum a nesklouzne k prostému populismu. Pokud nemá odpověď, pak ji nenabízí a nechává posouzení na vás samotných (Giorgio Tsoukalos se okamžitě přestane hlásit, my víme, co chce říct :)). Vašíček je skvělý vypravěč a navíc - jako správný Čech - vám ukáže, jak se mnohé velké světové záhady vážou k české zemi (Hádejte, kde leží horký kandidát na úkryt templářského pokladu? A kde myslíte, že vyrůstal přímý dědic trůnu Inků?). Chybu má kniha jen jednu jedinou: Úvodní dechberoucí pasáž o templářích je tak nabitá informacemi a čte se jedním dechem, že zbytek knihy působí trochu roztříštěně a postrádá velkolepé finále nebo alespoň sladkou tečku. A ještě poznámka pro ty, které odrazují slova "Strážce duší" v názvu: Mně se seriál taky nelíbil ;)

astroweb
23.08.2016

Zajímavé, český Däniken.

tenax
10.12.2015

Jako kdysi nadšený divák seriálu Strážce duší jsem uvítal možnost seznámit se s fakty, hypotézami i záhadami, na jejichž základě byl vytvořen. Tato kniha je stejně zajímavá, ne-li zajímavější než seriál. Z různorodého spektra zmiňovaných záhad vyplývá, jak mnoho ještě o naší historii nevíme a asi nikdy s určitostí vědět nebudeme. A když to někdo umí podat takovým způsobem jako Arnošt Vašíček, vznikne přinejmenším zajímavé, ale také inspirativní a zneklidňující čtení.

Miky88
26.09.2014

Vemi dobrá kniha, kde se dozvíte jak to ve Strážci duší doopravdy bylo. Kniha se dobře četla, jen občas to trošku "pokulhávalo".

Dandulka
10.03.2012

Tady se dočtet jak to "opravdu bylo"