Sedm záhad Strážce duší

Sedm záhad Strážce duší https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9671/bmid_sedm-zahad-strazce-dusi-MX9-9671.jpg 4 62 7

Po čem pátrali templáři na biblické hoře Mórija? Souvisely čarodějnické procesy s genetickými pokusy mimozemské civilizace? Žil na Moravě poslední potomek královského rodu Inků? Podaří se objevit Dýmající zrcadlo a mytické Oči smrti? Co obsahovala tajná zásilka z pozůstalosti popraveného císaře Maxmiliána? Kým byl poslední český upír? Dokázali alchymisté komunikovat s nadpřirozenými bytostmi? Autor se vrací k jednotlivým námětům televizního seriálu Strážce duší tentokrát v dokumentární knize plné překvapivých faktů a odhalení. Poutavě představuje záhadné archeologické nálezy a podivné záznamy v starých kronikách, které se doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit.... celý text

Romány Literatura česká Záhady
Vydáno: , Mystery Film

Sedm záhad strážce duší - Jak to bylo doopravdy , 2005

Sklenička
05.03.2023 3 z 5

Chvílemi občas divoké spekulace, ale jako odpočinková literatura a doplněk k seriálu Strážce duší OK

Amneris
27.04.2021 5 z 5

Průvodce seriálem Strážce duší aneb jak to bylo ve skutečnosti. Moc se mu líbilo, jak pan Vašíček dokáže zaujmout i vysvětlováním dalších záhad, které s daným tématem souvisí. Za mě super kniha a kdo má rád tajemno a záhady, bude nadšen :-)

Marshal
20.09.2016 4 z 5

Po přečtení této knihy, jsem došel k názoru, že správný záhadolog-spisovatel musí být Čech. Jediné správný Čech je totiž ochoten tu a tam připustit, že legenda, kterou právě vypráví, zní pěkně trhle. Arnošt Vašíček je toho skvělým příkladem. Dokáže být fascinován nevýslovným, ale nikdy nezapomene na selský rozum a nesklouzne k prostému populismu. Pokud nemá odpověď, pak ji nenabízí a nechává posouzení na vás samotných (Giorgio Tsoukalos se okamžitě přestane hlásit, my víme, co chce říct :)). Vašíček je skvělý vypravěč a navíc - jako správný Čech - vám ukáže, jak se mnohé velké světové záhady vážou k české zemi (Hádejte, kde leží horký kandidát na úkryt templářského pokladu? A kde myslíte, že vyrůstal přímý dědic trůnu Inků?). Chybu má kniha jen jednu jedinou: Úvodní dechberoucí pasáž o templářích je tak nabitá informacemi a čte se jedním dechem, že zbytek knihy působí trochu roztříštěně a postrádá velkolepé finále nebo alespoň sladkou tečku. A ještě poznámka pro ty, které odrazují slova "Strážce duší" v názvu: Mně se seriál taky nelíbil ;)

astroweb
23.08.2016 4 z 5

Zajímavé, český Däniken.

tenax
10.12.2015 4 z 5

Jako kdysi nadšený divák seriálu Strážce duší jsem uvítal možnost seznámit se s fakty, hypotézami i záhadami, na jejichž základě byl vytvořen. Tato kniha je stejně zajímavá, ne-li zajímavější než seriál. Z různorodého spektra zmiňovaných záhad vyplývá, jak mnoho ještě o naší historii nevíme a asi nikdy s určitostí vědět nebudeme. A když to někdo umí podat takovým způsobem jako Arnošt Vašíček, vznikne přinejmenším zajímavé, ale také inspirativní a zneklidňující čtení.

Miky88
26.09.2014 4 z 5

Vemi dobrá kniha, kde se dozvíte jak to ve Strážci duší doopravdy bylo. Kniha se dobře četla, jen občas to trošku "pokulhávalo".

Dandulka
10.03.2012 5 z 5

Tady se dočtet jak to "opravdu bylo"

Kniha Sedm záhad Strážce duší je v