Skawin Skawin komentáře u knih

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Velice poutavě vyprávěný příběh nejen o lásce krásné židovky a bojovného krále, ale hlavně příběh o střetu tří náboženství a jedné velké pýše.

17.09.2013 5 z 5

Kniha je jednoduchým návodem jak si užít život a ne ho jenom přežít.. Není zas tak těžké čtyři dohody dodržovat, když člověk opravdu chce - je to dokonce příjemné. Srozumitelným jazykem jsem se dozvěděla to, co jsem vlastně věděla a hledala.

12.09.2013 5 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Třetí díl trilogie jsem přečetla takřka jedním dechem hned po druhém díle. Z Mayleho vyprávění jsem opravdu cítila levanduli, konečně jsem ochutnala ta nejlepší francouzská vína, lanýže i pravé gurmánské pochoutky. Skvělá dovolená, pane Mayle, díky :-)

01.09.2013 4 z 5

Navždy Provence Navždy Provence Peter Mayle

Ani druhý díl mě nezklamal, i když Rok v Provenci se mi líbil malinko víc. Ale to je detail. Četla jsem s radostí a přitom se dozvěděla soustu zajímavostí pro případnou návštěvu této oblasti - doufám že se zadaří :-)

01.09.2013 4 z 5

Muži ve zbrani / Těžké melodično Muži ve zbrani / Těžké melodično Terry Pratchett

Terry Pratchett má vyjímečný styl humoru, velký nadhled a fantazii. Muži ve zbrani i Těžké melodično mě pobavily, rozesmály i daly důvod k zamyšlení.

01.09.2013 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Pohodová knížka, která nás seznamuje s Provence, jejími obyvateli i zvyky. Něco mezi cestopisem a románem. Vůbec jsem se nenudila. (Jenom francouzské výrazy mě trochu mátly, jelikož francouzsky nemluvím.) Myslím, že bych se tam měla zajet podívat :-)

11.08.2013 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

I mě se zdá druhý díl o něco slabší než první, místy až rozvláčný. Přesto je kniha velmi čtivá.

15.07.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasná kniha. Zase mi poodkryla něco z tajemství naší země, o kterém jsem nevěděla. Oceňuji autorčin badatelský přístup.

10.07.2013 5 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Soubor povídek se vždycky špatně hodnotí - tyto povídky mě ani nepobavily, ani nenadchly. S matkami je to vždy těžké - hlavně kddyž se stanete jednou z nich ...

08.07.2013 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Odpočinkové čtení - trochu červená knihovna, ale zajímavě čtivá.

08.07.2013 4 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Knihu jsem si přečetla bezprostředně po Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Na autorovi je znát jeho zaujetí tangem - je to v podstatě jakési pokračování. Stejné ilustrace - ve dvou případech identické - podobné prostředí. I když tentokrát je vypravěčem sám Robert Fulghum alias seňore Fuljumero. Kniha je čtivá a odhalí nám opět několik intimností ze spisovatelova života.

13.06.2013 4 z 5

Trochu jiný Fulghum, ale stejně příjemné prostředí knihy, pohodovost, naděje..

11.06.2013 4 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Dobrá detektivka, má šmrnc a styl. Doporučuji.

07.06.2013 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Dalo by se říci - ze života. . Míjení se se životními přiležitostmi i lidmi. A když nakonec člověk nalézá to, co měl celou dobu u nosu - je pozdě. Ale ne vždy to tak musí být.

04.06.2013 4 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Skvělá detektivka - skvělé oddychové čtení. Dlouho jsem si chtěla nějakého Dicka Francise přečíst a určitě jsem nelitovala.

29.05.2013 4 z 5

Pravda mezi nebem a zemí Pravda mezi nebem a zemí Roman Zeman

Zajímavé čtení. S některými pasážemi ovšem nemohu souhlasit a myslím, že se autor vydal na tenký led (tvrzení, že útok na WTC zorganizovaly USA pro mě není přijatelné).. Souhlasím s uživatelem TONO, že literární styl nepatří mezi silné stránky autora.

25.05.2013 4 z 5

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Dan Brown

Četla jsem tuto knihu hlavně kvůli fotografiím, které toto vydání doprovázejí. Senzační nápad. Kniha je poutavá, poučná a napínavá. Je to ta správná oddychovka.

13.05.2013 4 z 5

Rok 2012 - šance pro každého Rok 2012 - šance pro každého Věra Keilová

Zajímavé čtení pro každého, kdo se příliš neorientuje ve světě "mezi nebem a zemí". Myslím, že si pak jako já řeknete, asi na tom něco bude..

07.05.2013 5 z 5

Robert Fulghum je moje srdeční záležitost, i když "Školka" není z těch co by mě oslovily nejvíce. Ale mám jeho humor a nadhled ráda. Trochu mě mrzí, když někdo čte knihy, které mu nejsou blízké, případně je na jiné životní vlně a pak na ně plive. Já když takovou knížku začnu číst, tak ji nedočtu, odložím, nehodnotím. Jenom by mě zajímalo, zda ji uživatel kiddlinka vůbec dočetla..

03.05.2013 4 z 5

Záhada pro blázny Záhada pro blázny Patrick Quentin (p)

Čtivá detektivka s nečekaným vrahem (alespoň pro mě) a také netradičním prostředí pro vraždu. Doporučuji.

30.04.2013