Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

Tak toto bola fakt neuveriteľná pecka... Úžasný príbeh! Krásny, vtipný, dojemný, silný. Oboch hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila, hoci Will sa na začiatku správal ako kretén a ľutovala som Lou, že musí znášať takého mrzutého chlapa. V závere som Willa zas neznášala, že sa rozhodol zomrieť. Na druhej strane som ho však chápala - ja by som sa na jeho mieste rozhodla rovnako. No revala som jak malé decko, pre slzy som ani nevidela na písmená, takže sa zdalo, že ten príbeh nikdy ani nedočítam. ODPORÚČAM!

16.06.2022 5 z 5

Veci, ktoré v nás ostanú navždy Veci, ktoré v nás ostanú navždy Lucy Score

Príbeh sa začal celkom zaujímavo, aj keď Knox mi už od začiatku nebol veľmi sympatický. Tá jeho arogantná panovačnosť mi liezla na nervy a byť Naomi, tak mu ukážem prostredník a totálne ho ignorujem. Že by mi nejaký namakaný idiot neustále diktoval, kde mám presunúť svoj zadok, tak to by svet určite nezažil. A ak to niekomu pripadá sexi, tak... fakt nemám slov.

Čo mi na príbehu ďalej prekážalo, bolo to, že Naomi všetko padalo rovno do lona. Ubytovanie - bez problémov, tu je voľná chatka a ani za ňu nemusíš platiť. Práca - tá za ňou prišla rovno do kaviarne, hoci ju ešte ani nezačala hľadať. A potom si Naomi vystriehla aj druhá pracovná ponuka (asi mali v tom mestečku málo ľudí). A všetci tam boli takí milí, že jej vkuse pomáhali, akoby nemali nič lepšie či dôležitejšie na práci, len pomáhať Naomi a napĺňať jej potreby. Ja viem, je to fikcia, ale toto nie je zaradené do sekcie: ROZPRÁVKY, takže by to mohlo mať s realitou aspoň niečo spoločné.

A to obrovské trápne klišé - chlap, ktorý preferuje jednorazovky a ženy len preťahuje bez štipky emócií, sa zrazu ide posrať z dajakej ženy tak veľmi, že sa o ňu stará ako o kvetinku. To kto má tomu akože uveriť? Zvlášť keď sa to začalo diať hneď od začiatku a človek si len kladie otázku: Kedy a čím si ho Naomi tak strašne získala???

A od strany 200 to už šlo dolu vodou úplne:
"Chcem ťa pretiahnuť... Vták mi už ide explodovať."
"Och, áno, áno, pretiahni ma!"
"Si taká vlhká, taká úzka. Zošaliem z teba."
"Och, Bože, nikdy som lepší sex nezažila! Och, och, och..."

No, čo vám poviem, kopa sexuálnych scén, počas ktorých majú obaja toľko kecov, že to je až absurdné.

Ale začalo to zaujímavo. A myslím, že keby autorka vynechala všetky tie sračky, ktoré spomínam vyššie, kniha by ma určite bavila omnoho viac.

12.10.2023 2 z 5

Všetky tvoje prednosti Všetky tvoje prednosti Colleen Hoover

Krásne a smutné zároveň. Tento príbeh je ako jazda na húsenkovej dráhe. Chvíľu výskate od radosti a nadšenia a vzápätí sa vám žalúdok prepadne až kdesi k členkom. Kniha je spracovaná veľmi dobre, napísaná je citlivo a citlivo aj rieši tému neschopnosti mať dieťa, čo je v súčasnosti dosť aktuálne (aspoň v mojom okolí je takých párov viac), a ako nenaplnenie tejto túžby po potomstve negatívne vplýva na manželstvo aj psychiku jednotlivca. Odporúčam.

30.05.2022 5 z 5

Stále som to ja Stále som to ja Jojo Moyes

Ani toto pokračovanie sa nevyrovná prvému dielu - nemôžem si pomôcť a stále ich musím porovnávať. Pretože... Will bol proste Will a to, čo bolo medzi ním a Lou, bolo skrátka jedinečné. Will bol pre Lou výnimočným človekom - a takí ľudia nám do života nevstupujú každý deň, niekedy sa v ňom objaví možno len jeden jediný za celý život - a my sme tú výnimočnosť vďaka krásne spracovanému príbehu vnímali a cítili tiež.

Každopádne, bavilo ma sledovať Louisinu životnú cestu. Lebo aj ona je výnimočná osoba. Páčilo by sa mi mať ju za kamošku. A preto ak ste si ju obľúbili rovnako ako ja, určite si prečítajte aj toto tretie pokračovanie jej príbehu.

22.06.2022 4 z 5

Tisíc žiarivých sĺnk Tisíc žiarivých sĺnk Khaled Hosseini

Ďalší neuveriteľne silný príbeh od Hosseiniho, ktorý môžem len odporúčať. Realistický, drsný, smutný, dojímavý a v neposlednom rade krásny.

15.06.2022 5 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Veľmi vydarená kniha. Oddýchnete si pri nej, zasmejete sa a aj srdiečko vám príjemne zahreje. :)

30.05.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak táto kniha si rozhodne zaslúži také vysoké hodnotenie, aké má. Odporúčam!

14.03.2024 5 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

Romantika a napätie - fajn kombinácia. Páčilo sa mi to, hoci niekedy mi až mráz prebehol po chrbte, keď Lowen čítala Veritine dokumenty. Bože, keď som si predstavila, že by sa nejaká matka fakt tak správala k svojim deťom, až mi prišlo zle. Každopádne je to zaujímavý príbeh a číta sa doslova sám.

30.05.2022 4 z 5

Stratené dievča Stratené dievča Gillian Flynn

Veľmi dobre spracovaný príbeh so zaujímavou zápletkou a krásne prepracovanými charaktermi postáv. Autorka sa s čitateľom veľmi dômyselne pohráva. Naservíruje mu niečo, aby mu neskôr ukázala, že to vôbec nie je to, na čo sa to podobá.

Napínavé, miestami psychopatické čítanie s nejedným nečakaným zvratom v deji.

20.09.2022 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Veľmi pekne napísaný príbeh. Bavil ma od začiatku do konca. A aj keď stroskotať na opustenom ostrove musí byť v reáli fest desivé, občas som hlavným hrdinom závidela.

13.09.2022 4 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Nebolo to také super ako prvá časť, čo sa však dalo čakať. Will bol preč a Lou jeho strata celkom položila a aj poznačila, takže to nie je tá Lou, na akú sme zvyknutí - čo je tiež pochopiteľné. Táto časť je skôr o zvládaní bolesti a smútku po strate milovaného človeka. Chvíľu trvá, kým sa s tým človek vyrovná - je to dlhý proces, má svoje štádiá a tento príbeh nás nimi prevádza krok po kroku.

No... a Sam a Lily do toho vnesú závan čerstvého vzduch. Nech nám Lou opäť trošku ožije. :)

20.06.2022 4 z 5

Strieborný záliv Strieborný záliv Jojo Moyes

Celkom príjemný príbeh so svojskou prímorskou atmosférou a jemným tajomnom, no pani Moyesová z môjho pohľadu napísala už aj lepšie, silnejšie príbehy, ktorých čítanie som si užila podstatne viac.

17.10.2022 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Fakt ma bavila a náramne som si ju užila. A že už od začiatku tušíme, ako sa to skončí? No a čo! Cesta do cieľa je niekedy omnoho dôležitejšia a neraz aj oveľa zábavnejšia než samotný cieľ. :)

03.10.2022 5 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Niekomu autorka týmto pokračovaním ulahodila, niekomu sa zdá byť zbytočné. Ja sa hlásim k tej prvej skupine. Pre mňa táto kniha bola nežným pohladením po duši.

19.03.2024 5 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Krásny, neuveriteľne dojemný príbeh s množstvom pekných myšlienok, ale aj podnetov na zamyslenie. A to prostredie, do ktorého autorka príbeh zasadila, je fakt originálne a zaujímavé.

02.01.2024 5 z 5

Na vlnách Na vlnách Trish Doller

Príbeh je to veľmi pekný, to musím uznať, len mi to prišlo skôr ako rozprávka pre dospelých. Bežný človek si za normálnych okolností nemôže dovoliť niekoľkotýždňové dobrodružstvo - či už ide o plavbu po mori, lozenie po horách či spoznávanie iných krajín - , aby zmenil kurz svojho života po tragédii, ktorá ho postretla. A keď si k tomu ešte pripočítam, že Anna na svojej ceste stretávala samých úžasných ľudí (okrem debila ženáča) a k tomu jej do života vstúpil krásny a vskutku perfektný muž, hoci s hendikepom... Fakt som miestami mala pocit, že čítam krásnu rozprávku so šťastným koncom. To však nič nemení na fakte, že táto kniha podľa mňa určite stojí za prečítanie.

24.08.2022 4 z 5

V okamihu V okamihu Suzanne Redfearn

Vau! Táto kniha mi rozorvala vnútro a emočne ma úplne vyšťavila.
Netušila som, čo mám od nej čakať... Príbeh písaný z pohľadu mŕtvej baby?
Šla som do toho s miernymi obavami, a hoci bol úvod trošku zdĺhavý - predpokladám, že autorka nám chcela vykresliť rodinnú situáciu -, potom som sa od knihy nedokázala odtrhnúť. Ten príbeh má silu hurikánu - celkom vás zničí. Napriek tomu som rada, že sa mi dostala do rúk. Odporúčam.

27.05.2022 5 z 5

Pieseň zajtrajška Pieseň zajtrajška Alice Peterson

Silná hrdinka, silný príbeh, krutý osud. Príbeh inšpirovaný životom Alice Martineau sa ma dotkol. Tak veľmi, až som si ju vygúglila a vypočula si aj jej skladby. Odporúčam.

27.05.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Fajn oddychovka s istou dávkou originality. Téma falošného randenia síce nie je sama osebe veľmi originálna, no autorka ju podala neotrepaným spôsobom a zasadila do zaujímavého univerzitného prostredia so zameraním na vedu, takže to bolo také iné. Bavilo ma to.

12.06.2023 4 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Prvých 70 strán bolo dosť zdĺhavých až nezáživných - až som si v duchu vravela: Túto knihu od Colleen snáď ani nedočítam. No potom dej začal pomaly gradovať, nabralo to ten správny smer a som rada, že som s tým v prvý deň nesekla.

Občas mi bolo Kenny hrozne ľúto a neraz sa mi oči zaliali slzami. Ledgera som si dosť obľúbila, hoci niekedy rozmýšľal viac ako žena, ale väčšina mužských hrdinov od tejto autorky má túto tendenciu, takže som na to v jej knihách zvyknutá.

A teraz pozor! Toto je tuším prvý príbeh od Colleen, ktorý nie je doslova prešpikovaný sexuálnymi scénami!
No vau, Colleen, ty to dokážeš aj takto? :)

05.06.2023 4 z 5