Predtým ako som ťa poznala

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 4.67015

Než jsem tě poznala / Predtým ako som ťa poznala 1.

Vydáno, Ikar (SK)

Me Before You, 2012

Kniha Predtým ako som ťa poznala

capricorn__

Čekám, že za tenhle komentář schytám bídu, ale mně se tahle knížka prostě nelíbila. Připadá mi, že pokud si autor vybere zpracovat příběh o někom, kdo trpí krutou nemocí, která ho přivádí o zdraví, a zároveň je tento člověk mladý a pokud by nebylo nemoci, žil by (snad) šťastný život, má o emoční stránku románu postaráno. Ze stejného důvodu nemám ani rád spoustu nových válečných knih. Vezmete si těžké téma, u kterého víte, že u něj budou čtenáři plakat, protože toto téma je opravdu těžké a kruté - jenže příběh není všechno. Já mám rád knížky s těmito tématy a respektuju lidi v běžném životě, kteří si podobnými věcmi musí procházet (nebo procházeli), jenže je pro mě těžké najít knihu, která se netváří jako nastavená "ždímárna emocí". Z této knížky to cítím až příliš. Pokud pominu příběh, hlavní postavy jsem stejně neměl rád a o nemoci jako takové jsem se skoro nic nedozvěděl. Příběh s potenciálem, který u mě ale silně narazil.

EvelinaLang

Přestože nejsem až tolik na romantické knihy, tak tohle se mi moc líbilo a bavilo mě to. Čtivý styl autorky mě hned vtáhl, sympatická a vtipná hrdinka. Pro mě děj není až tak originální, ale má to své kouzlo a autorka to prostě umí podat (prodat). Na druhou stranu kniha není ani moc přeslazená, nějaké to moudro se tu tak najde. Jinak samozřejmě konec dodává tomuto příběhu na reálnosti a ač bych hrdinům přála šťastný konec, tak někdy to není možné. Dojemné, čtivé a ještě chvíli vám kniha zůstane v hlavě, i v srdci. Co se týče filmové adaptace, tak ta mě taky okouzlila.

Luvy

Krasna kniha, lepsi nez film :)

Hakate

Jelikož znám filmové zpracování, tak jsem se knize velmi dlouho vyhýbala, protože herecké výhony v tomto filmu jsou dokonalé a i když jsem film viděla již několikrát, pokaždé slzička ukápne.

Když jsem dávala dohromady seznam knih pro letošní výzvu, všimla jsem si, že tento příběh má pokračování i v dalších 2 knihách, to mě zlákalo natolik, že jsem tuto knihu zařadila do výzvy 21 a tak jsem se donutila překonat svůj strach z knižní předlohy.

Kniha mě opravdu nezklamala a byla jsem nadšená, že se filmové zpracování drží knižní předlohy a kniha mě rozbrečela snad ještě více než samotný film.

Velmi emoční a silný příběh, úžasný styl psaní formou vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Louisi Clarkové, doprovázené pohledem ostatních členů Willových příbuzných.

Clarková i Will jsou dokonale ztvárněné postavy, které se Vám ihned vryjí do paměti.
Clarková je obyčejná, ale přesto neobyčejně energická dívka, Will je díky své nehodě a upoutáním na invalidní vozík, pesimistický, zničený, a rezignovaný a odpočítává den, kdy to bude moc vše ukončit.
Když Clarková nastoupí u Willa jako pečovatelka nastává krutý boj několika měsíců, kdy se snaží Willa přimět změnit své rozhodnutí a ukázat mu, že žít se dá i s takovýmto postižením, Clarková nás vtáhne do svého vyprávění o zrodu nového přátelství, lásky a také o tom, jak Vám jeden člověk může změnit a převrátit život.

Vše se podložené velmi vtipnými dialogy, mezi Lou a Willem,

Velmi se těším na další díl.

_Brunetka_

Tohle byla dokonalost i napodruhé. Autorka má úžasný styl psaní, který je čtivý a zároveň si díky němu užíváte každé autorčino slovo. Příběh je originální, ten nápad vážně neskutečně žeru a přijde mi to částečně i vytrhnuté ze skutečného života – nepřipomíná to pohádku, ve které spolu hlavní protagonisté šťastně odjedou do západu slunce. V průběhu čtení jsem se opravdu cítila tak nádherně, že vám to nedokážu ani spolehlivě popsat. Hlavní hrdinové byli perfektní, Louisa by z fleku mohla kandidovat na nejlepší ženskou postavu všech dob a Willa si nejde nezamilovat. Romantická linka mezi nimi byla překrásná a já ji prožívala do morku kostí. Autorka sem zakomponovala i krásné myšlenky, které vám jen tak nedají pokoj. Nechybí tu ani vtipné pasáže a momenty, které budete číst s husí kůží. Tohle ve vás také spolehlivě vyvolá emoce a ten, kdo by u téhle knížky dokázal nebrečet, by si vážně zasloužil cenu, protože tohle jakože fakt nejde a já se radši nebudu zastavovat nad tím, jak velkou část téhle knížky jsem probulela. Konec mě zlomil. Tohle dílo bylo vážně neskutečně smutné, dojemné a krásné. Pokud hledáte nezapomenutelný příběh, který se vám vryje do srdce a budete si ho rozhodně potřebovat přečíst víckrát než jednou, tady pro vás mám tip.

katushah

Neskutečně dojemné.

januska82

Toto je pre mňa jedna z TOP kníh.... Videla som aj film, ale myslím, že ani ten knihu neprekonal.

Raislin
31.12.2020

Ještě teď pláču. Tolik myšlenek, jako matka tří synů. Vlastně nevím jaký pocit převládá. Jestli se zlobím nebo obdivuju odvahu. Ale vážně wau...