Sitting-Bull Sitting-Bull komentáře u knih

Porucha reality, část 2: Expanze Porucha reality, část 2: Expanze Peter F. Hamilton

Jsem ráda, že ubylo zbytečné popisnosti brutality a dalších scén. Stejně to má člověk zaryté hluboko do paměti už z toho provního dílu, takže vlastně ani popisovat znovu není opravdu potřeba. Naopak se zde obejvuje spousta nápadů, které jsou neotřelé a originální, ten Hamiltonův svět je prostě super.

Nahý bůh I: Útok Nahý bůh I: Útok Peter F. Hamilton

Naprosto neskutečně čtivé. Skvěle gradující příběh, který se rozrostl do rozměrů, kterých jsem vůbec nečekala.

Nahý bůh III: Víra Nahý bůh III: Víra Peter F. Hamilton

Tak tedy dočteno... Celá série super, vlastně i tento poslední díl, i když mám lehké výhrady k tomu Deus ex machina, jakým to s Jozuem nakonec dopadlo. Nicméně výhrady jen lehké, skvěle jsem se bavila a celá série s prvotním škobrtnutím v prvním díle mě neskutečně bavila a pořád jsem potřebovala vědět, co ještě Hamilton vymyslí a kam to bude směřovat. Bomba, jsem spokojená s tím, co jsem od Hamiltona dostala.

Ema, Ála, Ula a Pepa Ema, Ála, Ula a Pepa Martin Janáček

Knihovnička ke slabikáři přesně ve stylu moderních učebnic - hlavně ty děti nepřetížit, aby toho neuměly moc. Vzhledem k tomu, že dítě je tvor hloubavý a nasává vědomosti jako houba, promrhává se těmito počiny zbytečně potenciál dětí. Je mi z toho smutno. Takže jak jsem psala výše - "učebnice" přesně v moderním stylu.
Obě moje děti navzdory těmto počinům umí číst nejen velká, ale i malá písmena a tak se nemusí knihami omezovat na tyto výtvory a mohou číst cokoliv je zaujme. Starší samozřejmě myšleno v jeho první třídě, mladší teď v první třídě je - a tímto je ve škole oblažují.

20.01.2024 2 z 5

Pepa a máma Pepa a máma Miloš Novotný

20.01.2024 2 z 5

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Krásné, krátké, jednoduché a TAK MOC poetické... Krásný příběh, který se dá číst stále dokola a pořád na obrázcích nacházíte nové a nové detaily, které vám předtím unikly. Řadím knihu na čestné místo vedle knih Pavla Čecha, Shaun Tana a Daisy Mrázkové. :-)

10.01.2024 5 z 5

Kapitán Bombarďák a útok mluvících záchodů Kapitán Bombarďák a útok mluvících záchodů Dav Pilkey

Druhý díl, další spousty legrace a praštěných, pardon, skvělých nápadů George a Harolda a můj prvňáček si to louská sám napřed, protože chce vědět, co bude dál. Moula 2000 se u nás doma zabydlel a čas od času na nás vyskakují z obrázků zhmotněné věci a příšery. Dobře jsme se bavili, oba. :-)

Nahý bůh II: Útěk Nahý bůh II: Útěk Peter F. Hamilton

Příběh rozvíjí řadu již známých linek, k nim přidává další a neméně zajímavé... Kurník, kam ten člověk chodí na všechny ty nápady? Smekám a nemohu dát méně, než 5 hvězdiček. Líbí se mi propracovanost celého Hamiltonova světa.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kdo se někdy přistěhoval z luxusu města do primitivnějších podmínek, nemůže tuto knihu nemilovat. To je tak citlivě a s nadhledem popsaná realita všedního dne bez splachovacího WC, tekoucí vody a mnoha dalších vymožeností... Bez vymožeností, které ten, kdo si v každodenním životě nevyzkoušel jejich absenci, ani neuvědomuje a nedoceňuje jejich luxus.

Samotář Samotář Louis L'Amour

Vilém Tell, Apači, nebezpečí a úklady o život, spousta bojů s padouchy, honičky s indiány a trocha toho zlata... Co víc si přát od ságy rodu Sackettů, aby vznikl opravdu dobrý díl? :-)

30.12.2023 5 z 5

Miky a dobrodružství s autíčkem Miky a dobrodružství s autíčkem Barbora Laňková

Je znát, že knihu napsala malá holka. Vzhledem k použitému jazyku si nemyslím, že by jí s psaním někdo pomáhal a smekám, že to dokázala dotáhnout do konce. V hodnocení nemohu nezohlednit autorčin věk, proto dávám hodnocení vyšší, než bych dala jinak.

27.12.2023 3 z 5

Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Stewart Steven

To je ale blábol!
"Dva roky jsem sbíral podklady pro tuto knihu..." Hmm, ještě že CIA a MI6 jsou (a byli v roce 1974, kdy tato kniha vyšla) takoví looseři, že gerojovi Svenovi stačilo jen jít a během dlooouhých dvou let posbírat podklady (včetně neodeslaného Gottwaldova dopisu Stalinovi).
A samozřejmě obsahuje kniha řadu faktických chyb. No, na pobavení a v rámci duševní rozcvičky ten blábol byl dobrý... Jen škoda, že nejde udělit záporné hvězdičky. :-D

16.12.2023 odpad!

Lví hlídka - Filmový příběh Lví hlídka - Filmový příběh Walt Disney

Synkovi, který má rád Lvího krále, se kniha líbila moc, já hodnotím spíše jako průměr, ale to je tím, že nejsem cílovka. :-)

10.12.2023 3 z 5

V pravěkém světě V pravěkém světě Arnošt Caha

Kniha mě v některých chvílích neskutečně iritovala. Nejvíce asi ve chvílích typu "zajdeme tam sami a všechno vykopeme, ať se mi nevysmějí, že jsem nic nenašel" - kurník tohle že by mělo být myšlení archeologa či paleontologa? A že tam takových chvil pár bylo... Nevadí mi, že paleontologie jako věda se ve svých poznatcích značně posunula, holt kniha odráží znalosti doby vzniku, vlastně jako většina knih.
V něčem byla kniha neskutečně naivní, ale i přes to všechno byla zajímavá a přečíst se rozhodně dala. Pouštěla jsem se do ní, protože mě zajímala inspirace Karla Zemana k filmu Cesta do pravěku a asi jsem i dostala, co jsem očekávala, i když Karel Zeman dokázal posunout Cestu do pravěku na vyšší level. Nicméně pro sedmiletého syna, který právě ujíždí na trilobitech, bude tato kniha velkou zábavou a inspirací. :-)

10.12.2023 3 z 5

Nenadchne a vlastně (hraničně) ani neurazí. Stoletý stařík byl zábavný svým zdáním uvěřitelnosti. Zde byl příběh přitažený za vlasy až moc, což Analfabetce z mého pohledu dosti ublížilo. Knihu jsem dočetla, ale hodněkrát jsem už měla ruku nataženou, že ji odložím... Jenže jsem chronický dočítač, tak jsem to nakonec dala...

10.12.2023 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knihu mi doporučovala kamarádka jako "moc pěknou". Já ji dloooouho odkládala, ten název mi zněl strašně moc ezo-. Nyní jsem ji již chtěla odškrtnout z mého to-read listu, ať již jako přečtenou, nebo kvůli blábolům odloženou. Začetla jsem se do ní a byla nadšená. To je tak strašně moc kočičí kniha, že už více kočičí být nemůže. Jasně, je to dalajlámova kočka, takže se v knize setkáváme i s buddhismem, nicméně s buddhismem v kočičím podání.
Když knihu hodnotím s odstupem pár dnů, docházím k tomu, že kdo ji otevírá kvůli kočce/kočkám, najde v ní kočky. Kdo ji otevírá kvůli buddhismu, najde i něco z buddhismu. Kdo ji otevírá s otevřenou myslí, rozhodně si z ní něco pozitivního odnese. Nedokážu posoudit, jak to s touto knihou mají "psí lidé", asi jim nesedne, protože kočky a psi jsou prostě jiní a tohle je kniha pro "kočičí lidi"...

V Mojavské poušti V Mojavské poušti Louis L'Amour

Jedna z těch lepších ze série. Sice mě zaskočilo, že to je opět o Vilému Tellovi, ale vlastně proč ne, měla jsem jej v jeho dílu ráda, byl mi sympatický. Dobře jsem se bavila, děj odsýpal, padouši dostali co proto, protože klaďas Sackett se nevzdává.

Tonda, já a mravenci Tonda, já a mravenci Jaroslava Blažková

S odstupem dlouhých 35 let je samozřejmě kniha poněkud naivní, nicméně moc dobře chápu, co se mi na ní v dětství tak líbilo. :-)

Soví jeskyně Soví jeskyně Miloš Zapletal

Další ze Zapletalových knížek, která mi dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Úplně se vidím ve svých počátcích čundrování. Jak ráda bych ty bezstarostné časy na chvíli vrátila. :-)

06.12.2023 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Spousta podnětných myšlenek. Většina věcí z knihy byla předtím publikována na blogu, ale rozhodně ne všechny. Věděla jsem, do čeho jdu, VH sleduji již od počátků Krkavčí matky a líbí se mi, jak má myšlenky uspořádané a zároveň svůj pohled nikomu necpe, jen řekne, že ona to má tak a tak.

06.12.2023 5 z 5