Soví jeskyně

Kniha vypráví o chlapcích, kteří se vydali pěšky z Liberce do Šluknovského výběžku. Cestou se seznamují s místními pamětihodnostmi, životem přírody i zajímavými lidmi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32141/-32141.jpg 4.863
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Severočeské nakladatelství

Kniha Soví jeskyně

WendyWriter

Pan Zapletal umí psát moc krásné knížky a i tahle se mi moc líbila,ale myslím si ,že umí napsat mnohem hezčí knížky.

Vašek63
29.12.2018

Sice ze slabšího soudku, přesto má i její nové vydání od Turistashopu v mé knihovně své místo.

TerkaVodová
17.09.2018

Příběh se odehrává v přírodě. Hlavní postavy jsou Dan, Renda a Martin. Tito tři kluci se vydají na 16-ti denní cestu k soví jeskyni.
Nejvíce se mi líbila příhoda z desátého dne, kdy jim na Máchovu jezeru někdo ukradl stan.
Kluci se šli koupat do vody a nedávali si pozor na věci. Mezitím je dědeček podrobil zkoušce, ukradl stan a nechal kluky spát pod širákem.
Kniha byla napínavá, doporučila bych ji lidem, kteří mají rádi dobrodružství a přírodu.
Knihu bych ohodnotila pěti hvězdičkami, protože byla velmi napínavá.

danny_21
12.02.2018

Naprostá srdcovka z dětství, kolikrát já jen se vydal s trojicí dospívajících kluků na výpravu po severních Čechách ... Vtipné, dobrodružné, napínavé - jeden má hned chuť hodit bágl na hrb a vyrazit do přírody - 100 %

pete13
30.12.2017

Skvěle sepsané pěší putování po severních Čechách. Po přečtení máte náladu hodit bágl na záda a vyrazit směr Liberec.

petym
18.10.2017

Krásná kniha plná dobrodružství. Také chodíme na čundry, tak jsem si i představoval kde, jak tam spíme taky a Brontosaurům také pomáháme. První kniha od autora, a nezklamala. Mám rád Foglarofky, tak konečně taky tak pěkná kniha s chlapci. Škoda, že jsem na tuto knihu nenarazalil dříve. Doporučuji. tak nemohu jinak než 5 hvězd.

panouk
26.03.2016

Asi první kniha, kterou jsem od autora četl, tehdy jsem pocítil taky potřebu, někam sám dojít, jen tak bez pomoci "dospěláků". A kladu si otázku, zda ještě dneska dnešní kluci mají podobné tužby. Snad ano..

tatjana1737
18.11.2015

U Zapletala u mne nejvíc vedou Sedmička a Ostrov přátelství, přesto je Soví jeskyně jedním z mých evergreenu. Jakmile začnou prázdniny, otevírám ji, čtu a myšlenkově se přenáším na všechna popisovaná místa a do období vlastního dospívání. Zapletal umí mimořádně dobře vystihnout dospívající mládež, přesto jeho knížky neztrácejí kouzlo i pro dospělé čtenáře. Pro ty, kteří navíc znají místa, jež se v knížkách objevují, mají příběhy neuvěřitelnou přidanou hodnotu. A přestože jsou knížky nějaký ten pátek staré, na což poukazují jen drobnosti ve slovníku hlavních hrdinů, když je čtu, říkám si, že je klidně může prožívat někdo i dnes.