Soví jeskyně

Kniha vypráví o chlapcích, kteří se vydali pěšky z Liberce do Šluknovského výběžku. Cestou se seznamují s místními pamětihodnostmi, životem přírody i zajímavými lidmi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32141/big_sovi-jeskyne-hID-32141.jpg 4.788

Kniha Soví jeskyně

Meda77
30.11.2021

Pan Zapletal je prostě Pán, a jeho knihy včetně této jsou kus historie. Dnes už knihy takových kvalit neuvidíte a v budoucnu na ně zapomeňte,protože většina soudobých autorů nemá ani ponětí o standardu tehdejší doby. Takže nezbývá než nostalgicky vzpomínat, ale hlavně číst. Jak rád bych se podíval na dnešní kindoše vysazené pěkně do lesů Šumavy mimo civilizaci aspoň na 5 dnů. To by bylo znečistěných pampersů. Myšlenka nepředstavitelná, jako nahánění pokémonů na pevné lince.

Turlogh
05.09.2021

Velká příhoda, cestování tří hochů plné dobrodružství. Chlapci na cestě poznávají sami sebe, jací jsou doopravdy. Další výborná kniha Miloše Zapletala - Zeta, kterou nelze než vřele doporučit k přečtení všem správným klukům a holkám. Howgh.

pepa4081
09.03.2021

Jako kluci jsme podnikali tak nejvýš dvoudenní výlety. Přesto si stále pamatuji, jak úžasné je uvařit si v kotlíku na ohni, přespat venku ve stanu a „rozumět řeči zvířat“. Klukům z knížky jsem jejich putování trochu záviděl a je to pro mne milý návrat do dětství. Knížku jsem nyní (53 let) četl poprvé, rád ji doporučím a rád si ji někdy přečtu znovu.
Velmi uspokojivé.

Květinka008
08.03.2021

Foglarovský styl vyprávění o letním putování trojice zhýčkaných chlapců, ovšem bez Foglarova spádu a napětí. Už rozumím tomu, proč kniha musí mít zápletku a dějové zvraty... Byl to spíše cestopis, na který autor narouboval jakýsi děj. Potud dvě hvězdy, za starosvětskou romantiku (i s pokulhávajícími reáliemi - pět desetiletí od války by byl rok 1995, kniha ovšem byla napsána ještě před revolucí). Třetí hvězda za vykreslení charakterů chlapců, kdy autor dokázal vystihnout dobré i špatné vlastnosti, schopnosti a zájmy. Budu se ovšem opakovat - nic nestárne rychleji než literatura pro mládež...

jindrich7442
17.09.2020

Úžasná kniha, která mi otevřela cestu k novému autorovi doprodružných příběhů. Zvědavost k Soví jeskyni probudil obsah, který zahrnuje dobrodružství v mém rodném kraji.
Takové knihy by měli být v dnešní povinné četbě, neboť z dnešních seznamů povinné četby se žáci školou povinni i studenti středních škol odnáši pouze odpor k četbě.

Halt468
05.02.2020

Super!

gordon13
17.01.2020

Taktéž moje srdcovka z dětství a já tam opravdu byla s manželem, šli jsme po stopách a našli Skalákovnu...nádherná doba a nádherná příroda, díky za připomenutí úžasné knihy RICII...

Riccia
17.01.2020

Moje srdcovka už od puberty. Vždycky jsem těm třem klukům záviděla a plánovala, že se po jejich stopách také jednou vypravím. Zatím jsem to nestihla, ale co ještě nebylo, třeba přeci jen jednou bude - i když třeba až v důchodu :-)