SiskaE SiskaE komentáře u knih

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Tohle je jako Dogville od Larse von Triera. Syrové, temné, zkažené, divné, artové, katarzní. Jestli si chcete sáhnout na dno, tak tahle kniha je skvělá volba. A nejspíš díky ní zjistíte, že i dno má ještě sklep.

30.01.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět se jí to povedlo. Po románu Až uvidíš moře napsala S. Wilková na základě vyprávění pamětníků pro Paměť národa další skvělý historický román. Nechce mi tady psát, že nám tu roste další Mornštajnová, a to z jediného důvodu - psaní Wilkové se mi líbí o třídu víc. :) Je plastičtější, reálnější, postavy mají mnohem víc odstínů, dilemat... čte se to zkrátka skvěle. Chci víc!

14.03.2023 5 z 5

Ovál Ovál Jiří Homola

Sláva, nový skvělý autor na české detektivkářské scéně! Jiří Homola Oválem debutoval, ale všechny aspekty kvalitní krimi ovládl naprosto s přehledem. Na zhruba 400 stránkách rozjel parádní vyšetřování podivné smrti z prostředí kladenského stadionu, kde se najde mrtvola atleta. Šlo o rituální vraždu, nebo za tím bude něco jiného? Bavil jsem se celou dobu vyprávění, největší pozitivum je jednoznačně postava kapitána Lenze - je dost svůj. Vyšetřovatel, vytrvalostní běžec a otec, co se potýká s Tourettovým syndromem... Konečně zase něco originálního. Chci další případ!

21.02.2024 5 z 5

Sirotčinec v údolí Sirotčinec v údolí Philip Fracassi

Totální blaho pro všechny, kteří se nechtějí nechat dále zklamávat řidkými pseudohororovými vývary ve stylu Darcy Coates. Fracassi píše neuvěřitelně čtivě, těch 400 stran uběhne jako nic. Krásně je v jeho stylu vidět jeho scenáristická zkušenost - popisuje scény, že je máte doslova před očima, míchá hutnou atmosféru a graduje až do brutálního finále. Tolik pocitů, tolik emocí... strach, napětí, hrůza, násilí, dojetí.

O kvalitě určitě svědčí i roztomilá recenze na knize od Stephena Kinga: "Hezká kniha." :D Je to zkrátka skvělý, už aby vyšel Gothic.

07.03.2024 5 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Skutečně důkladná novinářská (a trochu bulvární) práce, perfektně popsané vztahy a události. Harryho ufňukanou knížku, z níž jsem četl výňatky v angličtině, po přečtení tohoto titulu vůbec nepotřebujete.

14.03.2023 5 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Tohle byla taková nádhera! Mawer zase v trochu jiné, ale skvělé podobě. Je to z velké části román, trochu i pátrání po osudech jeho předků a po tom, co všechno obyčejní lidé museli v 19. století vytrpět. Z pohledu dnešního člověka je to silná připomínka toho, za co vše vděčíme svým předkům...

06.06.2023 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Takhle milé čtení plné slunce je během pošmourného února vážně něco, co potřebujete. :)

09.02.2024 5 z 5

To tajemství je pevný pár To tajemství je pevný pár Marek Herman

Ech, no jistě, to tajemství je pevný pár, jak píše rozvedený lobbista za hazard. A dnešní děti jsou samozřejmě rozmazlené a mají kolem všeho řečí jako Palacký... píše člověk, který dovede prázdnými frázemi naplnit 300 stránek. Mno, co dodat.

30.10.2023 1 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Ždímačka na peníze. :( Jestli čekáte silné příběhy, autentické vnitřní monology a vůbec cokoli, co by vám přiblížilo Alana jako člověka, budete zklamaní.

23.05.2023 1 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Obřad mě nepřesvědčil stoprocentně, ale Purpurová síť už mi sedla dokonale. Vím s jistotou, že tohle je série, kterou chci číst dál. Jen si asi budu muset koupit prášky na vysoký tlak, protože autoři tentokrát hodně sešlápli plyn...

31.10.2023 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Bude u knihy s tematikou vztahů, vaření a pečený moc překvapivý, když napíšu, že to bylo fakt sladký? A vtipný k tomu. Úžasná letní jednohubka.

18.07.2023 5 z 5