Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Příběh Bílého Tesáka mi přišel vždycky hodně smutný. Asi proto, že jsem to četla jako malá holka při povinné četbě. Bylo to na mě silné kafe a na žádný vážný příběh jsem nebyla připravená. Díky této minulosti nemám na knihu dobré vzpomínky a asi ji znovu nerozečtu.

27.04.2013

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Opravdu to nebyl můj žánr a nemyslím si, že je to to pravé ořechové pro malé dítě jako povinná četba. Děti z Bullerbinu, Honzíkova cesta a Veverka Zrzečka byly opravdu mnohem lepší. Když si pro mě přišli mamuti, byla jsem otrávená a znechucená. Bohužel díky této vzpomínce z dětství už to znovu nerozečtu a asi na tuto knihu nezměním názor.

27.04.2013 2 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Mezigalaktická výprava je opravdu zajímavý příběh, který předchází klonovým válkám. Jediné, co mi vadilo byla skutečnost, že jsem neuměla přečíst jméno mistra Jedi Joruse C'baotha, opravdu jsem s tím měla problém :D Ale nejvíce mě v celé knize bavila druhá linie hlavního příběhu, a to příběh s generálem Thrawnem, toho jsem si opravdu oblíbila.

27.04.2013 4 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Super příběh plný napětí, akce a občasného vtipu z prostředí klonových válek mezi druhou a třetí epizodou.

27.04.2013 4 z 5

Antikrista Antikrista Amélie Nothomb

- Jsem z těch, kdo milují, ne z těch, kdo nenávidí. - s Blanche musím souhlasit, jedna z nejkrásnějších vět, které byly kdy řečeny. Příběh byl opravdu oslovující! Krista je obrazem samolibého, rozmazleného a sebestředného člověka, který má vždy potřebu být tím nejoblíbenějším a za cenu toho neváhá udělat i ohavnosti s pomocí lží, pomluv a ponížení. Bohužel je pravda, že takovýhle lidé mezi námi žijí a já jsem měla tu smůlu někoho takového potkat. O to více mě tento příběh oslovuje a rozumím mu.

27.04.2013 5 z 5

Nádherná oblaka Nádherná oblaka Françoise Sagan (p)

Dva neslučitelné životy dvou rozdílných lidí. Chorobná žárlivost a sarkasmus se smyslem především zraňujícím mohou definitivně změnit druhého člověka v bestii. Toto je většině lidí známo, teď už je to známo i Alanovi. Někdy je lepší pozdě než-li později, v tomto případě to došlo až k Nejpozději. Byl to velice krásný příběh a s čistým svědomím mohu říci, že Alana mi vůbec není líto, zasloužil si to.

25.04.2013 5 z 5

Základy anatomie 5. - Anatomie krajin těla Základy anatomie 5. - Anatomie krajin těla Rastislav Druga

Jako učebnice na učení krajin je super. Obsahuje spousta obrázků a skvělé a kompletní popisy krajin. Je zde všechno pěkně na jedné hromádce a ke zkoušce to úplně stačí, není třeba se šprtat něco složitého a obsáhlého a pak si z toho nic nepamatovat :)

24.04.2013 3 z 5

Čítanka k Přehledu světové literatury 20. století Čítanka k Přehledu světové literatury 20. století Vladimír Prokop

Prokopova čítanka je super literární pomůcka k jeho skriptům, ale i bez nich. Používala jsem tyto materiály celých 8 let na gymplu, k maturitě a i na přijímačky na vysokou, fakt úžasný materiál.

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Přehledu české literatury 20. století Čítanka k Přehledu české literatury 20. století Vladimír Prokop

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Literatuře 19. a počátku 20. století Čítanka k Literatuře 19. a počátku 20. století Vladimír Prokop

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Dějinám literatury od starověku do počátku 19. století Čítanka k Dějinám literatury od starověku do počátku 19. století Vladimír Prokop

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, protože jsem si myslela, že to bude nějaký příběh spojený s templáři nebo něco v tom smyslu. Bohužel mi vadila strohost "děje" že jde vlastně jen o to, že Kopt burcuje lidi, aby byli lepšími. Jeho moudra se mi moc líbí, s většinou naprosto souhlasím, ale je tam i nějaké malé procento, se kterým nesouhlasím vůbec. Každopádně jako čtení na přemýšlení o sobě samém to bylo velice pěkné.

23.04.2013 3 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Třetí kniha úžasné Lorny Byrne. Nad některými věcmi, které jsem se v knize dočetla, jsem se opravdu zamyslela a usoudila jsem, že toho mohu hodně změnit k lepšímu. A přes to, že jsou to drobná gesta a člověk by nad nimi jen mávl rukou, že jsou to úplně zbytečnosti, si uvědomuji, že to tak není. Že přeci ty maličké skutečnosti jsou denními nezbytnostmi jak pro lepší svět, tak pro lepší vztahy. Děkuji tedy za další krásné čtení, velmi se těším na příští knihu!

Mnohdy i maličké věci dokážou velké zázraky.

21.04.2013 5 z 5

Milostná sabotáž Milostná sabotáž Amélie Nothomb

Opět Amélie ve vší své kráse! Vyprávění malé uličnice se mi velmi líbí, ve znalostech, citech a emocích působí tak dospěle, že to ve mně zanechává úžas a údiv. Děkuji za další typické nothombovské čtení, které tak miluji!

16.04.2013 5 z 5

Bibi (převyprávění) Bibi (převyprávění) Hana Prošková

Kniha mého dětství. I když už si tak úplně nepamatuji příběh, nějaké pasáže mi utkvěly v hlavě, ale hlavně slovo SKANDÁL, které stále hlásá Bibiina babička. Velmi ráda na tuto knihu vzpomínám, bylo to krásné dívčí čtení.

16.04.2013 3 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Knihu jsem četla jako malá. Vím, že mě klukoviny moc nebavily, proto ani nemám žádný vztah k tomuto příběhu. Bohužel ve mě nezanechal zalíbení, tím však netvrdím, že je to špatná kniha.

16.04.2013

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Velmi krásná kniha, kterou jsem četla s radostí a nadšením. Zanechala ve mě vizi krásného příběhu o lásce a lidských vztazích, okouzlující lymskou přírodu, honosná panství, štěbetavý Bath a úžasnou společnost postav. Zkrátka to bylo překrásné čtení pro radost, které jsem si užívala s každým přečteným slovem.

16.04.2013 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Super kniha. Četla jsem ji jako povinnou četbu na škole a musím říct, že mne velmi bavila. Z četby jsem si odnesla tolik krásných příběhů, přísloví a poučných situací, že jen málokterá kniha tohle v rukou mládeže dokáže. Doteď ji ráda otvírám, prohlížím a pročítám.

15.04.2013 5 z 5

Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka a jejich psa Baskervila jsou mé oblíbené knihy z dětství. Pamatuji si, jak jsem je četla s velikým nadšením. Kolikrát nechybí ani napětí a parádní zápletka.

14.04.2013 4 z 5

Kopyto, Mňouk a keltští duchové Kopyto, Mňouk a keltští duchové Miloslav Švandrlík

14.04.2013 4 z 5